برنامه ویزور

روایت‌هایی از بازارهای جهانی در هفته‌ای که گذشت

روند فعالیت بازارهای جهانی، افزایش بهای نفت خام، ازجمله موضوعاتی است که در برنامه «ویزور» درباره آن بحث و تبادل‌نظر می‌شود. تحلیل بازارهای جهانی در هفته‌ای که گذشت، مقایسه قیمت نفت با هفته‌های گذشته و ارائه تحلیلی دقیق از اوضاع‌واحوال بازارهای جهانی ازجمله مواردی است که در این برنامه به شما ارائه می‌شود. اگر جزو فعالین اقتصادی هستید و یا به بازارهای جهانی علاقه‌ دارید و می‌خواهید در جریان آخرین تغییر و تحولات این بازارها قرار بگیرید، برنامه «ویزور» را از دست ندهید.

بررسی شرایط جهانی بازارها

افزایش بهای نفت خام اولین موضوعی است که در این قسمت از برنامه «ویزور» درباره آن بحث می‌شود. به گفته کارشناس این برنامه بهای نفت خام در هفته گذشته با چند داده نسبتاً پیچیده روبرو شده است. او همچنین در خلل صحبت‌هایش این خبر را اعلام می‌کند که آمارهایی که از تولید نفت ایالات‌متحده آمریکا مخابره شده، از کاهش تولید خبر داده است. از نگاه کارشناس برنامه «ویزور» این روند بوده که موجب کاهش نسبی تولید شده و در نتیجه همین اتفاق به افزایش قیمت‌ها منجر شده است. البته تنها این مورد باعث افزایش بهای نفت خام نشده و مشکلات آب و هوایی، حمل‌ونقل و البته احتمال مذاکرات بین دو کشور چین و آمریکا هم در افزایش قیمت بهای نفت خام تأثیرگذار بوده است.

در بخش دیگری از این قسمت از برنامه «ویزور» درباره جنگ تجاری بین چین و آمریکا صحبت می‌شود و از نگاه کارشناس برنامه، شعله‌های این جنگ تجاری از شعله‌های امروز آن، فراتر نخواهد رفت اما کشورها با همین رشد اقتصادی‌ای که در حال حاضر دارند، خودشان را برای روزهای سخت‌تر آماده می‌کنند. از دیگر موضوعاتی که در این قسمت از برنامه درباره آن صحبت می‌شود اقبال سرمایه‌گذاران به اوراق قرضه است و چرایی این اقبال توسط کارشناسان توضیح داده می‌شود. داده‌های بازار کار، نشست بانک مرکزی، ارزش پوند و سیاست‌های دولت بریتانیا، افزایش شاخص طلا و... از دیگر موضوعاتی است که در این قسمت از برنامه «ویزور» مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد