پخش زنده پخش زنده اکو ایران

مستندهای اقتصادی

در این برنامه سعی می شود تا مستندهای اقتصادی که در بیرون از ایران ساخته شده ترجمه شده و به صورت زیر نویس با زبان اصلی و یا دوبله شده در اختیار مخاطبان قرار گیرد . این مستند ها هر روز و در بخش پایانی برنامه های شبکه اینترنتی اقتصاد ایران در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • "مهاجرت ; اجبار یا اختیار "

  کشور ما در دهه های اخیر موج های مهاجرتی چند گانه ای را تجربه کرده است . آخرین موج مهاجرتی که تقریبا در دو سال گذشته شکل گرفت ، طیف های اجتماعی بیشتری را شامل می شود. در مستند "مهاجرت ; اجبار یا اختیار " ، به دلایل مهاجرت ایرانیان در چند سال اخیر پرداخته ایم .

  ۱۶:۰۱
 • مستند رازهای پنهان موفقیت اقتصادی کره جنوبی

  این مستند چگونگی رسیدن کره جنوبی از کشوری وابسته که بخش عمده بودجه خود را از کمک های خارجی تامین می کرد به کشوری صنعتی با اقتصادی پر رونق و موفق در سطح جهانی را مرور می کند.در این مستند می بینیم که چگونه تصمیم گیری های صحیح در وقت رکود اقتصادی و یا جنگ می تواند کشوری را از ورشکستگی به رونق اقتصادی برساند.

  ۲۴:۵۸
 • شاهزادگان ین

  مستند شاهزادگان ین تصویری از تجربه شکوفایی اقتصاد ژاپن در دوران پس از جنگ‌جهانی دوم و سقوط اقتصادی این کشور در اواخر قرن بیستم است.

  ۲۸:۰۰
 • نابرابری برای همه

  وزیر کار اسبق امریکا «رابرت ریچ» روایت گر نابرابری و اختلاف طبقاتی شدید در امریکاست. مستند «نابرابری برای همه» با کلاس درس این سیاست‌مدار سابق در دانشگاه برکلی شروع می‌شود. ریچ که در دولت‌های کارتر و کلینتون حضورداشته است روایت گر این مستند بلند است و می‌گوید هیچ راهی جز یک طبقه متوسط چالاک و قدرتمند برای ثبات یک اقتصاد و دوام آوردن آن است.

  ۲۹:۳۶
 • مستند Power to the people

  در حالی که کشورهای در حال توسعه از فقر فرار می‌کنند و به سمت سعادت و زندگی بهتر پیش می‌روند، بیش از هر زمان دیگری مردم نیازمند استفاده از انرژی برای تامین نیرو در خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و مشاغل خود و اتصال به اقتصاد جهانی هستند. بیشتر مردم در کشورهای در حال توسعه آرزوی یک زندگی غنی و بهتر را دارند. آنها می‌دانند مردم در غرب چگونه زندگی می‌کنند و دوست ندارند عقب بمانند.

  ۵۶:۴۴
 • سقوط بازار آغازگر یک رکود بزرگ

  در اکتبر1929، بورس ایالات متحده آمریکا سقوط می‌کند. اقتصاد کشور دچار رکود می شود و به سایر کشورها سرایت می‌کند. این مستند روایتی نزدیک از تحولات بورس وال استریت در این سال دارد.

  ۵۹:۰۴
 • نگاهی به نظریات اقتصادی کارل مارکس

  کارل مارکس، اقتصاد‌دان آلمانی با انتشار کتاب سرمایه به پدر مارکسیسم مشهور شده است. در این مستند به بررسی نظریات و اندیشه‌های او پرداخته شده است.

  ۵۸:۳۹
 • فردریک هایک؛ قهرمان آزادی

  فردریک هایک قهرمان بازار و الهام‌بخش بسیاری از مردمی بود که دنیای امروز ما را ساخته‌اند. بین تمام اندیشمندان حرفه‌ای بازار، هایک با اختلاف رادیکال‌ترین فرد بود و می‌گفت بازار باید بازهم آزادتر باشد و دولت‌ها باید از کنترل کردن بازار و جریان سرمایه اجتناب کنند.

  ۵۸:۵۱