پخش زنده پخش زنده اکو ایران

مستندهای اقتصادی

در این برنامه سعی می شود تا مستندهای اقتصادی که در بیرون از ایران ساخته شده ترجمه شده و به صورت زیر نویس با زبان اصلی و یا دوبله شده در اختیار مخاطبان قرار گیرد . این مستند ها هر روز و در بخش پایانی برنامه های شبکه اینترنتی اقتصاد ایران در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • مظنونین همیشگی

  «کوین اسپیسی» در فیلم «مظنونین همیشگی» نقش فردی را بازی می کند که در یک عملیات تبهکاری دستگیر شده است. او با فریب پلیس، همه چیز را گردن فردی به نام کایزر شوزه می اندازد؛ درحالی که خود او کایزر شوزه است. در دنیای واقعی، کایزر شوزه هایی که جنایت ها و جرائم را طراحی می کنند اما همه را فریب می دهند و از مخمصه می گریزند، سیاستمداران هستند. اقتصاددانان معتقدند ریشه بسیاری از رذیلت ها و جرائم در سیاستگذاری غلط نهفته است. سیاستمداران چگونه زمینه کج روی را در جامعه فراهم می کنند؟

  ۲,۹۷۸ مشاهده ۰۴:۳۲
 • "مهاجرت ; اجبار یا اختیار "

  کشور ما در دهه های اخیر موج های مهاجرتی چند گانه ای را تجربه کرده است . آخرین موج مهاجرتی که تقریبا در دو سال گذشته شکل گرفت ، طیف های اجتماعی بیشتری را شامل می شود. در مستند "مهاجرت ; اجبار یا اختیار " ، به دلایل مهاجرت ایرانیان در چند سال اخیر پرداخته ایم .

  ۴۶۸ مشاهده ۱۶:۰۱
 • مستند رازهای پنهان موفقیت اقتصادی کره جنوبی

  این مستند چگونگی رسیدن کره جنوبی از کشوری وابسته که بخش عمده بودجه خود را از کمک های خارجی تامین می کرد به کشوری صنعتی با اقتصادی پر رونق و موفق در سطح جهانی را مرور می کند.در این مستند می بینیم که چگونه تصمیم گیری های صحیح در وقت رکود اقتصادی و یا جنگ می تواند کشوری را از ورشکستگی به رونق اقتصادی برساند.

  ۱,۳۱۴ مشاهده ۲۴:۵۸
 • شاهزادگان ین

  مستند شاهزادگان ین تصویری از تجربه شکوفایی اقتصاد ژاپن در دوران پس از جنگ‌جهانی دوم و سقوط اقتصادی این کشور در اواخر قرن بیستم است.

  ۱,۶۶۰ مشاهده ۰۱:۲۸:۰۰
 • نابرابری برای همه

  وزیر کار اسبق امریکا «رابرت ریچ» روایت گر نابرابری و اختلاف طبقاتی شدید در امریکاست. مستند «نابرابری برای همه» با کلاس درس این سیاست‌مدار سابق در دانشگاه برکلی شروع می‌شود. ریچ که در دولت‌های کارتر و کلینتون حضورداشته است روایت گر این مستند بلند است و می‌گوید هیچ راهی جز یک طبقه متوسط چالاک و قدرتمند برای ثبات یک اقتصاد و دوام آوردن آن است.

  ۴۹۱ مشاهده ۰۱:۲۹:۳۶
 • مستند Power to the people

  در حالی که کشورهای در حال توسعه از فقر فرار می‌کنند و به سمت سعادت و زندگی بهتر پیش می‌روند، بیش از هر زمان دیگری مردم نیازمند استفاده از انرژی برای تامین نیرو در خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و مشاغل خود و اتصال به اقتصاد جهانی هستند. بیشتر مردم در کشورهای در حال توسعه آرزوی یک زندگی غنی و بهتر را دارند. آنها می‌دانند مردم در غرب چگونه زندگی می‌کنند و دوست ندارند عقب بمانند.

  ۹۹۷ مشاهده ۵۶:۴۴
 • سقوط بازار آغازگر یک رکود بزرگ

  در اکتبر۱۹۲۹، بورس ایالات متحده آمریکا سقوط می‌کند. اقتصاد کشور دچار رکود می شود و به سایر کشورها سرایت می‌کند. این مستند روایتی نزدیک از تحولات بورس وال استریت در این سال دارد.

  ۱,۴۸۴ مشاهده ۵۹:۰۴
 • نگاهی به نظریات اقتصادی کارل مارکس

  کارل مارکس، اقتصاد‌دان آلمانی با انتشار کتاب سرمایه به پدر مارکسیسم مشهور شده است. در این مستند به بررسی نظریات و اندیشه‌های او پرداخته شده است.

  ۲,۲۱۶ مشاهده ۵۸:۳۹