پخش زنده پخش زنده اکو ایران

رویداد

این برنامه همایش ها، نمایشگاه ها و رویدادهای مهم مرتبط با بخش های مختلف اقتصادی را تحت پوشش تصویر قرار می‌دهد. مدت این برنامه 30 دقیقه بوده و با توجه به زمان رویدادها به صورت مقطعی پخش می گردد.

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • فجری به یاد سردار

  ۲۸۹ مشاهده ۰۳:۴۶
 • گفتگو با معاون طرح و برنامه شرکت ارتباط فردا

  در حاشیه همایش نیم دایره که به همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد و دیجی کالا برگزار شد؛ نیما نامداری؛ معاون طرح و برنامه شرکت ارتباط فردا به تشریح ظرفیت رشد اقتصاد دیجیتال در ایران پرداخته و اشاره میکند در ۵ سال اخیر رشد بالایی را شاهد بودیم البته نه در مقایسه با دنیا که مهم ترین علت آن مهاجرت نیروی کار بوده است. مزیت دیگر صنعت دیجیتال ، بازارسازی فراتر از مرزهاست. وی معتقد است، رشد استارتاپ ها می‌تواند از طریق بزرگ کردن بازارها در همان سرویس ها و محصولات خودشان باشد که این مکانیزم در ایران وجود ندارد.

  ۶۹ مشاهده ۱۴:۱۵
 • گفتگو با پشوتن پورپزشک؛ بنیان‌گذار پادرو

  در حاشیه همایش نیمدایره که به همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد و دیجی کالا برگزار شد؛ پشوتن پورپزشک؛ بنیان‌گذار پادرو در خصوص فضای اقتصاد دیجیتال ایران اشاره میکند که نسبت مستقیمی بین میزان سرمایه گذاری و توسعه برقرار است اما سرمایه گذاران خصوصی در آن شرکت نمی‌کنند. در این شرایط، سرمایه گذاری در فضای B۲B بیشتر انجام می‌گیرد. به عنوان مثال در حوزه پرداخت، لجستیک و ... فضاهای زیر ساختی دارای مشکل هستند، لذا بخش عظیمی از هزینه هایی که به آنها تحمیل می‌شود به تبع نبود زیرساخت، آنها را وادار به ورود می‌کند که کسب و کار اصلی آنها نمی باشد و می توانند در فضای B۲B حل شوند

  ۷۲۰ مشاهده ۱۱:۴۷
 • گفتگو با مدیر شرکت سرمایه گذاری جسورانه اپاتان

  در حاشیه همایش نیمدایره که به همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد و دیجی کالا برگزار شد؛ ناصر غانم زاده ؛ مدیر شرکت سرمایه گذاری جسورانه اپاتان به تشریح اقتصاد دیجیتال در ایران پرداخته و اشاره میکند که اقتصاد دیجیتال لاجرم درحال بزرگ شدن می باشد و ظرفیت ۱۰ تا ۲۰ برابر بزرگ شدن را داراست. از نظر ایشان، در سال ۹۸ بزرگترین چالش پیش‌ روی استارتاپ ها، اقتصاد کلان و نبود سرمایه و نحوه رشد آنهاست.

  ۸۳ مشاهده ۰۷:۴۰
 • گفتگو با علی فیاض بخش، مدیر استراتژی شرکت سراواپارس

  در حاشیه همایش نیمدایره که به بررسی فضای اقتصاد دیجیتال ایران اختصاص داشت ، گفتگویی با علی فیاض بخش، مدیر استراتژی شرکت سراواپارس داشتیم. از نظر فیاض بخش، فضاهای بکر و خالی در اقتصاد دیجیتال ایران وجود دارد که لجستیک یکی از آن بخش هاست. زیرساخت های مالی نیز در e_commerce میتواند بسیار کارآمد باشد زیرا بخش بزرگی از جامعه جهانی نیاز به خرده وام ها دارند که محل پیوند بازارهای مالی با e_commerce می‌باشد .

  ۲۴۶ مشاهده ۱۱:۴۴
 • گفتگو با سعید باجلان ، عضو محترم هیات علمی دانشگاه تهران

  در حاشیه همایش نیم دایره که به بررسی تجارت الکترونیکی ایران اختصاص داشت ، گفتگویی داشتیم با سعید باجلان ، عضو محترم هیات علمی دانشگاه تهران و در خصوص شرایط اقتصاد دیجیتال در ایران سوالاتی مطرح شد. به عقیده باجلان، اقتصاد دیجیتال در ایران به صورت واقعی در حال شکل گیری است و با رعایت ملاحظاتی مانند شفافیت مالی و ارزش گذاری واقعی سهام شرکت های استارتاپی ، فرصت ورود به بازار سرمایه از طریق بورس فراهم شده است.

  ۱۸۶ مشاهده ۰۷:۵۸
 • گفتگو با رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران

  در حاشیه همایش نیم دایره که به همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد ودیجی کالا برگزار شد؛ دکتر امیر ناظمی؛ رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران به تشریح اجزای اقتصاد دیجیتال در ایران پرداخته و اشاره میکند در سال ۹۷، در شرایطی که کشور رشد منفی در کل اقتصاد داشته، در حوزه اقتصاد دیجیتال، شاهد رشد ۶/۴٪ مثبت بودیم. اما امسال به دلیل قطعی اینترنت که تاثیر منفی زیادی گذاشت، نمیشود انتظار رشد نسبت به سال گذشته را داشت. از نظر ایشان بزرگترین نگرانی برای اقتصاد دیجیتال در سال ۹۹، امکان قطع مجدد اینترنت است.

  ۳۸ مشاهده ۰۹:۵۸
 • همایش نیم دایره؛ تجارت الکترونیکی ایران

  نخستین برش از نیمدایره به «تجارت الکترونیکی ایران» اختصاص داشت. افزون بر این، ارائه ی گزارش شش ماهه اول امسال «دیجی کالا» فرصتی برای گفت و گویی راهگشا در این زمینه بود. این رویداد، آذر ماه ۹۸ با همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد و مشارکت دیجی کالا در «مرکز همایش های بین المللی رایزن» برگزار شد.

  ۳۶ مشاهده ۰۳:۳۰