پخش زنده پخش زنده اکو ایران

رویداد

این برنامه همایش ها، نمایشگاه ها و رویدادهای مهم مرتبط با بخش های مختلف اقتصادی را تحت پوشش تصویر قرار می‌دهد. مدت این برنامه 30 دقیقه بوده و با توجه به زمان رویدادها به صورت مقطعی پخش می گردد.

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • گفتگو با عضو هیئت مدیره و معاون اقتصادی منطقه آزاد کیش

  ناصر آخوندی در رابطه با بورس بین الملل مطرح میکند که از سالهای گذشته اجرای بورس بین الملل در دستورکار بوده است، در نهایت سال گذشته قراردادی تنظیم شده و کارگروه ها تشکیل گردیده است. امید است که بنا به اعلام آقای دکتر بانک در دهه فجر امسال بورس بین الملل افتتاح گردد. ایشان معتقد است برگزاری نمایشگاه ها میتواند اثرات خوبی بر منطقه داشته باشد و از این طریق فرصت های سرمایه گذاری فراهم شود. در مورد جزیره هندورابی نیز ایشان بیان میکنند که سازمان منطقه آزاد کیش طرح جامعی را توسط مشاور مادر تهیه کرده و بحث های گردشگری خاصی برای این جزیره بکر و سبز پیش بینی کرده و ساخت پروژه ها و سرمایه گذاری ها در آن آغاز شده است.

  ۰۹:۳۳
 • گفتگو با مدیرعامل بیمه تعاون

  طی سالهای سپری شده که از ورود صنعت بیمه می‌گذرد، همواره بیمه درمان تکمیلی به صورت گروهی (بالای 5 نفر) ارائه شده است . بیمه تعاون به عنوان اولین شرکت بیمه امکان ارائه بیمه درمان تکمیلی فردی و خانوادگی را فراهم کرده است. مظلومی بیان میکند که شاخص توانگری مالی نشان دهنده سطح اعتبار و اعتماد مردم به شرکت بیمه می باشد که بیمه تعاون در رتبه یک قرار دارد. وی معتقد است که شرکتهای بیمه بنگاه اقتصادی سرمایه پذیر هستند و علاوه بر این میتوانند در بازار سرمایه حضور داشته باشند تا بتوانند سود خوبی را برای سهامداران تهیه کنند. یونس مظلومی: بیمه تعاون از نظر توانگری مالی و سرعت ارائه خدمات در سطح بالایی قرار دارد.

  ۰۵:۳۱
 • گفتگو با مدیرعامل بیمه ایران

  محمد رضایی: سیاست بیمه ایران آرامش و امنیت مردم و رفاه نمایندگان بیمه ایران است. بیمه ایران اولین شرکت فروش دیجیتال در صدور و خسارت را داراست. آقای رضایی مطرح می‌کند در 40سال اخیر رشد صنعت بیمه در جهان نسبت به رشد اقتصاد پیشی گرفته است در صورتیکه این رشد در صنعت بیمه ایران 2.7 برابر بوده است. صنعت بیمه نقدینگی را جذب و در بخش های بلندمدت سرمایه گذاری می‌کند. در سال 1397، 34 درصد سرمایه گذاری در بازارهای مالی در بیمه ایران انجام شده است .کل حق بیمه ای که در سال 97 گرفته حدود 46 هزار میلیارد تومان بوده است که 22 هزار میلیارد تومان آن سرمایه گذاری شده اما تنها 4500 میلیارد تومان آن در بورس سرمایه گذاری شده است که رقم بسیار کوچکی است.

  ۱۱:۴۴
 • گفتگو با دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران

  محمد کریمی: بیمه پیام آور آرامش و آسایش برای مردم است . محمد کریمی به این مسئله میپردازد که یکی از مولفه ها و شاخص های توسعه یافتگی هر کشور بحث ضریب نفوذ بیمه است. ضریب نفوذ بیمه در دنیا متفاوت است و متوسط آن بین 5 تا 5.5 می باشد. در کشور ما در برنامه 5 ساله ششم عدد 7 را هدف گذاری کردند و تمام تلاش صنعت بیمه در سوی تحقق این هدف می باشد. ایشان اظهار می‌کند بیمه و بازار مالی به عنوان دو بال برای اقتصاد کشور هستند .در صورتیکه شرکتهای بیمه در بازار سرمایه مطرح شوند، مردم سهام را خریداری کرده و بازار مالی سامان پیدا میکند و به تبع آن اشتغال رونق و سرمایه گذاری بهبود میابد.

  ۰۵:۳۱
 • گفتگو با مدیرعامل گروه مالی ساتا

  محمد هاشمی نژاد: بازار سرمایه بازاری امن و مطمئن برای سرمایه گذاری است و باتوجه به رکود در بازارهای دیگر و فاصله زیاد شرکت ها با ارزش جایگزینی خود ، بازار سرمایه میتواند گزینه اول سرمایه گذاری باشد. آقای هاشمی نژاد بیان می‌کند باتوجه به تنوع متغیرهای تاثیرگذار، پیش بینی بازار کار دشواری است. در بازار سرمایه نیز که سهامداران و سرمایه گذاران آینده را پیش بینی میکنند و متناسب با آینده تصمیم حال را میگیرند بنابراین شرایط بودجه از مباحث تاثیرگذار بر بازار سرمایه است. وی معتقد است پس از اصلاحات بازار سرمایه، شرکت های بنیادی جای رشد دارند . نکته جالب توجه دیگر اینکه باید نفت را به عنوان حامل تاثیرگذار در اقتصاد کشور در نظر گرفت. اکثر کارشناسان روند خنثی و رو به صعود را برای نفت می‌بینند که در همین کانال خواهد بود. برای سال 99 ایشان پیش بینی می‌کند که احتمالا بودجه انقباضی داشته باشیم بنابراین بودجه عمرانی حتما انقباضی خواهد بود و کاهش سهم نفت در بودجه میتواند عامل تاثیرگذاری در صنایع باشد. بازار سرمایه نیز با توجه به ارزش جایگزینی و فروش شرکت ها همچنان می تواند گزینه اول و جدی برای سرمایه گذاری باشد.

  ۰۹:۱۷
 • گفتگو با معاونت برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه معلم

  کاوه قاضی: بحث بیمه مقداری نسبت به بانکداری عقب افتاده و در حوزه بانکداری فرآیندهای کاری به سمت الکترونیکی شدن رفته و تسهیل شده است. بیمه هم باید چابک تر شود و سریع تر به سمت الکترونیکی شدن پیش برود. در حاشیه رویداد کیش اینوکس کاوه قاضی بیان میکند که اصلی ترین قدم در حوزه رضایت مشتریان، شناسایی نیاز مشتری و حرکت در سوی خواسته آنهاست. همچنین ایشان بیان کرد که در حوزه آموزش و پرورش 2 نوع نگاه داریم که در یک مورد قراردادی با وزارتخانه و ادارات منعقد میشود و بیمه معلم تلاش میکند که رضایت آنها را جلب نماید، مورد دوم اینکه بازارهایی در حوزه آموزش پرورش وجود دارد که بیمه معلم باید تلاش کند تا بیمه نامه های مختلفی را در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار دهد.

  ۰۶:۰۷
 • گفتگو با نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی ایران

  حسین سلاح ورزی: اگر عزم جدی و اراده ملی و همه جانبه در کشور به وجود آید امکان تبدیل شرایط تحریم به یک فرصت برای اقتصاد وجود دارد، هم در بخش کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت هم در حوزه تقویت بنگاه های تولیدی صادرات محور وی معتقد است صادرات و واردات در تراز تجاری کشورها موضوعی مهم و غیر قابل اجتنابی است و اگر بخواهیم از طریق سیاست گذاری مانعی را بر سر اینها ایجاد کنیم امر پسندیده ای نیست. در حوزه واردات به دلیل ممنوعیت های گسترده، واردات به طرز قابل توجهی کاهش یافته و تبعات گسترده ای بجا خواهد گذاشت اما در حوزه صادرات نیز بر خلاف انتظار، توسعه ای اتفاق نیفتاد که مرتبط با تحریم های خارجی و داخلی است. سلاح ورزی بیان میکند با توجه به گسترده شدن بازار سرمایه در ایران، فرصت بسیار خوبی برای صنایع و واحدهای تولیدی صادرات محور باشد، نقش بسیار خوبی در تامین مالی ایفا کند.

  ۰۷:۰۷
 • گفتگو با مدیرعامل بیمه ملت

  علی صلاحی نژاد: بیمه ملت سازمانی دانش پایه، توانمند، بر پایه فناوری اطلاعات است.صلاحی نژاد معتقد است بیمه ملت به عنوان یک شرکت نوآور، محصولات بیمه ای مختلفی را ارائه کرده است و مهمترین آن بیمه زندگی می‌باشد که از آن جمله میتوان بیمه مستمری زنان خانه دار، سپرده زندگی و مستمری آنی را نام برد. یکی از منابع موجود در بیمه ملت مربوط به دارایی های بسیار خوب شرکت و سرمایه گذاری های بازار سرمایه است .هم چنین با توجه به اینکه بخش عمده ای از منابع بیمه زندگی در بازار سرمایه در گردش است ، متناسب با افزایش رشد سوددهی در بازار سرمایه، شرکت توانسته بیشترین نرخ سود بیمه های زندگی که تقریبا 24 درصد است را نصیب خود کند

  ۰۴:۲۰