پیشخوان

اگر حوصله چرخیدن در انبوهی از اخبار را ندارید اما می خواهید از مهم‌ترین اخبار اقتصادی به سریع ترین شکل ممکن اطلاع پیدا کنید. برنامه پیشخوان ما را ببینید. پیشخوان در کمتر از یک دقیقه اصلی‌ترین بخش‌های خبر و گزارش‌های روز را به شما ارائه می‌دهد.

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • موفقیت ایران در ساخت داروهای ضد سرطان انحصاری

  شرکت دانش بنیان ارسطو موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی و ۴۶ داروی بیولوژیک و حساس دیگر شده است بنیان‌گذار این شرکت پرفسور «خشایار کریمیان» با همکاری مجموعه دانشگاهی ایران و حمایت دولت‌ موفق به بومی سازی حساس‌ترین داروهای جهان شده است

  ۰۱:۰۰
 • چشم‌اند‌از تاریک اقتصاد‌ جهان

  طبق نظرسنجی رویترز، به‌رغم کاهش نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی مختلف جهان، خطر کاهش شد‌ید‌ رشد‌ اقتصاد‌ی هنوز تا حد‌ زیاد‌ی وجود‌ د‌ارد‌.

  ۰۱:۰۰
 • سیگنال غلط به قیمت مسکن

  قیمت‌های پاییزی بازار مسکن تهران به‌طور میانگین حدود ۷ درصد نسبت به ماه‌های ابتدایی سال کاهش یافته است «سامانه رسمی اطلاعات بازار املاک ایران» که به شاخص اصلی معاملات برای خریدار و فروشنده تبدیل شده، «علامت» قیمت بالاتر را به بازار ارسال می‌کند.

  ۰۱:۰۰
 • شتاب تورم برای پولدارها

  براساس بررسی آمارهای مهرماه، سهم تورم برای گروه‌های پردرآمد نسبت به گروه‌های کم درآمد بیشتر بوده است. در نخستین ماه پاییز، تورم ماهانه دهک پردرآمد به میزان 0.5 واحد درصد بیشتر از تورم دهک کم درآمد بوده است.

  ۰۰:۴۹
 • مقاصد سرمایه در نیمه اول ۲۰۱۹

  براساس آمارهای «آنکتاد»، جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ با رسیدن به رقم ۶۴۰ میلیارد دلار رشد ۲۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ تجربه کرده است.

  ۰۰:۴۹
 • ۸ توافق توریستی با جانشین اروپا

  عمان در حال حاضر جایگزین همه کشورهای «گردشگرفرست» اروپایی در بازار گردشگری ایران شده است سال گذشته نزدیک به ۳۰ هزار گردشگر از عمان به ایران سفر کردند که از کل حدود ۲۶ هزار گردشگر اروپایی بیشتر بود.

  ۰۱:۰۰
 • بازه پرفروش قیمتی در بازار مسکن

  میانگین قیمتی هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران در مهرماه معادل ۱۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بوده است اما بیشترین معاملات خرید و فروش مسکن در بازه قیمتی ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۹ میلیون تومان در این ماه منعقد شده است.

  ۰۱:۰۰
 • معمای رسوب ارز در نیما

  بررسی وضعیت معاملات ارزی در سامانه نیما از سبقت گرفتن عرضه ارز بر تقاضا حکایت دارد. مازاد عرضه در سامانه نیما، رقمی معادل یک و نیم میلیارد یورو بوده که بی‌مشتری مانده است.

  ۰۱:۰۰