پیشخوان

اگر حوصله چرخیدن در انبوهی از اخبار را ندارید اما می خواهید از مهم‌ترین اخبار اقتصادی به سریع ترین شکل ممکن اطلاع پیدا کنید. برنامه پیشخوان ما را ببینید. پیشخوان در کمتر از یک دقیقه اصلی‌ترین بخش‌های خبر و گزارش‌های روز را به شما ارائه می‌دهد.

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • سرعت‌گیر بورس در ابرکانال

  بورس تهران دو هفته اخیر را با نوسان در محدوده ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار واحدی سپری کرده و در عبور از هر کدام از این سطوح ناموفق بوده است.

  ۰۱:۰۰
 • رقیب طلا در بازار جهانی

  بازدهی پالادیوم از طلای جهانی سبقت گرفته است. قیمت این فلز سفید رنگ طی یک سال اخیر نزدیک به ۶۰ درصد افزایش یافته و از حوالی مرز هزار و ۱۰۰ دلاری به بالای کانال هزار و ۷۰۰ دلاری جهش کرده است.

  ۰۱:۰۰
 • افزایش واردات نفت چین

  طبق آمارهای گمرک چین، واردات نفت در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۵ درصد افزایش یافت و رکورد زد. پالایشگاه‌های جدید چین سبب افزایش تقاضا شده و تاسیسات مستقل کوچک در میانه حاشیه سود ثابت پالایشگاهی، تولید خود را حفظ کرده‌اند.

  ۰۱:۰۰
 • تاثیر بازار بدهی در ایران

  با وجود اینکه بازار اوراق بدهی در ایران با تاخیر بسیار شروع به کار کرده، نتایج مثبت آن در همین دوره محدود قابل مشاهده است. با کاهش درآمد‌های ناشی از صادرات نفت، بازار اوراق بدهی به دولت این امکان را داده تا دوره گذار از بودجه نفتی را با موانع کمتری پشت سر گذارد.

  ۰۱:۰۰
 • تقلای خودروسازان برای عبور از سقف تاریخی

  در ادامه روزهای قبل هجمه نقدینگی به سمت نماد خودرویی ها را شاهد هستیم. انتشار شفاف‌سازی سایپا از تلاش این خودروساز برای ثبت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، افزایش تقاضا را در نمادهای خودرویی به همراه داشت.

  ۰۱:۰۰
 • رویای پوچ ترامپ برای دلار

  پس از کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر جهان کاهش یافت.

  ۰۱:۰۰
 • ۳ حلقه ناوگان جدید پولی

  بانک مرکزی در حال تکمیل ناوگان مدیریت سیاست پولی است که می‌تواند فضای سیاست‌گذاری پولی را به «ابزارهای مدرن» مسلح کند.

  ۰۱:۰۰
 • موفقیت ایران در ساخت داروهای ضد سرطان انحصاری

  شرکت دانش بنیان ارسطو موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی و ۴۶ داروی بیولوژیک و حساس دیگر شده است بنیان‌گذار این شرکت پرفسور «خشایار کریمیان» با همکاری مجموعه دانشگاهی ایران و حمایت دولت‌ موفق به بومی سازی حساس‌ترین داروهای جهان شده است

  ۰۱:۰۰