پنجره

در این برنامه با حضور مهمانان مختلف به مسائل مرتبط با سیاست های پولی و مالی، رشد اقتصادی، تورم ، بیکاری ، تولید ناخالص داخلی، بودجه، تجارت بین الملل، سرمایه گذاری، پس انداز، چرخه های تجاری و مواردی از این دست پرداخته می‌شود . مجری این برنامه آقای شهاب الدین رحیمی است و به مدت 45 دقیقه پخش می‌گردد.

 • نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در مناسبات تجاری ایران و عراق

  سردار شهید، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، چهره ای هستند که معمولا ایشان را با بُعد نظامی و مبارزه علیه تروریسم می‌شناختیم و کمتر به ایجاد فرصت های تجاری و اقتصادی توسط ایشان توجه کردیم. در این برنامه با دکتر یحیی آل اسحاق و دکتر سید حمید حسینی، رئیس و دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق، به بررسی نقش ایشان در ایجاد بستر مناسب تولید و تجارت با عراق و سوریه میپردازیم.

  ۱۴:۴۱
 • آیا اصلاح ساختار بودجه امکان‌پذیر است؟

  حسن خوشپور، مدیر ارشد اسبق سازمان برنامه‌وبودجه و محمدتقی فیاض« کارشناس اقتصادی در این قسمت از برنامه «پنجره» درباره روند بودجه‌ریزی در کشور و چالش‌های پیش رو برای اصلاح ساختار بودجه کشور صحبت می‌کنند.

  ۳۸:۴۷
 • کارنامه اقتصادی حسن روحانی زیر ذره‌بین

  سعید لیلاز از آن دست چهره‌هایی است که صحبت‌ها و لحنش همیشه جنجالی بوده است. مناظره او در این قسمت از «پنجره» با علی میرزاخانی که همواره در پی سازگاری سخنانش با منطق اقتصادی است، را از دست ندهید. هردوی این افراد درباره موضوعات و مسائلی صحبت می‌کنند که اینطور شفاف، کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

  ۰۰:۰۰
 • بنزین: معضل همیشگی اقتصاد ایران

  قیمت سوخت در ایران از آن موضوعاتی است که سال‌ها مورد بحث کارشناسان و دولت‌ها قرار گرفته است. اینکه قیمت بنزین باید افزایش پیدا کند یا نه و چگونگی این افزایش قیمت از آن بحث‌های قدیمی است. حالا که بازار اخبار استفاده از کارت سوخت و افزایش قیمت بنزین داغ است و هر از چند گاهی خبری در این باره منتشر می‌شود، این قسمت از برنامه «شاخص» به موضوع بنزین و قیمت آن اختصاص پیدا کرده است. در این برنامه محمد جعفری، پژوهشگر و مدرس دانشگاه و بهرنگ کمالی، عضو هیئت‌علمی موسسه مطالعات پیشرفته تهران کارشناسانی هستند که درباره موضوع صحبت می‌کنند

  ۴۱:۰۵
 • ریشه ها و پیامدهای کسری بودجه

  این قسمت از برنامه پنجره با حضور آقای دکتر علی سعدوندی و آقای دکتر احسان خاندوزی، ریشه ها و پیامدهای کسری بودجه را مورد بررسی قرار داده است.

  ۵۸:۵۹
 • حذف 4 صفر از پول ملی (قسمت دوم)

  این قسمت از برنامه پنجره با حضور آقای دکتر جمشید پژویان و آقای دکتر طهماسب مظاهری، ابعاد سیاستی و هزینه های حذف 4 صفر از پول ملی را مورد بررسی قرار داده است.

  ۳۷:۴۰
 • حذف 4 صفر از پول ملی (قسمت اول)

  این قسمت از برنامه پنجره با حضور آقای دکتر جمشید پژویان و آقای دکتر طهماسب مظاهری، الزامات و ابعاد سیاستی حذف 4 صفر از پول ملی را مورد بررسی قرار داده است.

  ۴۲:۵۹
 • الزامات خودروسازی رقابتی

  این قسمت از برنامه پنجره با حضور آقای دکتر امیرحسین کاکایی و آقای مهدی دادفر ، الزامات خودرو سازی رقابتی را مورد بررسی قرار می دهد.

  ۴۰:۳۲