پخش زنده پخش زنده اکو ایران

پنجره

در این برنامه با حضور مهمانان مختلف به مسائل مرتبط با سیاست های پولی و مالی، رشد اقتصادی، تورم ، بیکاری ، تولید ناخالص داخلی، بودجه، تجارت بین الملل، سرمایه گذاری، پس انداز، چرخه های تجاری و مواردی از این دست پرداخته می‌شود . مجری این برنامه آقای شهاب الدین رحیمی است و به مدت 45 دقیقه پخش می‌گردد.

 • تراکنش های بیش از ۵میلیارد تومان بررسی می‌شود

  سازمان امور مالیاتی، براساس لایحه دولت مجاز است به اطلاعات تراکنش های صاحبان حساب های بانکی دسترسی پیدا کند.

  ۱۴۹ مشاهده ۰۶:۰۲
 • کاهش سوداگری مسکن با اخذ مالیات

  کمیسیون تلفیق مجلس ، تصویب کرد که خانه های به ارزش حداقل ۱۰ میلیارد تومان به بالا مالیات گرفته میشود . تا کنون قانونی برای اخذ مالیات از نگه داری خانه نداشتیم . در صورتی که سازمان امور مالیاتی قادر باشد که از مالکان خانه های لوکس مالیات بگیرد ، درصد قابل توجهی از درآمد عمومی دولت تامین خواهد شد . دولت پیش بینی کرده است ، سال آتی هزار میلیاد تومان درآمد عمومی داشته باشد، کسری بودجه سال آتی نگران کننده است.

  ۲۳۴ مشاهده ۱۱:۰۰
 • اعتبار سنجی و سیاست‌های تشویقی ، گلوگاه‌های گام

  قرار است هفته آینده ،گواهی اعتبار مولد به بنگاه های خرد و متوسط صنعتی از سوی ۳ بانک عامل داده شود کارشناسان معتقدند اگر سازوکار اجرایی مناسبی برای این اوراق بدهی در نظر گرفته نشود، این نقدینگی رسوب خواهد کرد . از سوی دیگر سیاست های تشویقی برای بنگاه ها ورتبه بندی آنها در پرداخت تسهیلات اهمیت دارد. اکوایران در گفتگو با شهبازی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و تامین منابع مالی وزارت صمت و سلاح ورزی نائب رئیس اتاق ایران درباره اثرات گام در بخش صنعت ، معدن و بازرگانی گفتگو کرده است.

  ۶۰ مشاهده ۱۶:۱۹
 • نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در مناسبات تجاری ایران و عراق

  سردار شهید، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، چهره ای هستند که معمولا ایشان را با بُعد نظامی و مبارزه علیه تروریسم می‌شناختیم و کمتر به ایجاد فرصت های تجاری و اقتصادی توسط ایشان توجه کردیم. در این برنامه با دکتر یحیی آل اسحاق و دکتر سید حمید حسینی، رئیس و دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق، به بررسی نقش ایشان در ایجاد بستر مناسب تولید و تجارت با عراق و سوریه میپردازیم.

  ۱۳۳ مشاهده ۱۴:۴۱
 • آیا اصلاح ساختار بودجه امکان‌پذیر است؟

  حسن خوشپور، مدیر ارشد اسبق سازمان برنامه‌وبودجه و محمدتقی فیاض« کارشناس اقتصادی در این قسمت از برنامه «پنجره» درباره روند بودجه‌ریزی در کشور و چالش‌های پیش رو برای اصلاح ساختار بودجه کشور صحبت می‌کنند.

  ۳۸۸ مشاهده ۳۸:۴۷
 • کارنامه اقتصادی حسن روحانی زیر ذره‌بین

  سعید لیلاز از آن دست چهره‌هایی است که صحبت‌ها و لحنش همیشه جنجالی بوده است. مناظره او در این قسمت از «پنجره» با علی میرزاخانی که همواره در پی سازگاری سخنانش با منطق اقتصادی است، را از دست ندهید. هردوی این افراد درباره موضوعات و مسائلی صحبت می‌کنند که اینطور شفاف، کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

  ۱,۹۱۴ مشاهده ۰۰:۰۰
 • بنزین: معضل همیشگی اقتصاد ایران

  قیمت سوخت در ایران از آن موضوعاتی است که سال‌ها مورد بحث کارشناسان و دولت‌ها قرار گرفته است. اینکه قیمت بنزین باید افزایش پیدا کند یا نه و چگونگی این افزایش قیمت از آن بحث‌های قدیمی است. حالا که بازار اخبار استفاده از کارت سوخت و افزایش قیمت بنزین داغ است و هر از چند گاهی خبری در این باره منتشر می‌شود، این قسمت از برنامه «شاخص» به موضوع بنزین و قیمت آن اختصاص پیدا کرده است. در این برنامه محمد جعفری، پژوهشگر و مدرس دانشگاه و بهرنگ کمالی، عضو هیئت‌علمی موسسه مطالعات پیشرفته تهران کارشناسانی هستند که درباره موضوع صحبت می‌کنند

  ۵۹۲ مشاهده ۴۱:۰۵
 • ریشه ها و پیامدهای کسری بودجه

  این قسمت از برنامه پنجره با حضور آقای دکتر علی سعدوندی و آقای دکتر احسان خاندوزی، ریشه ها و پیامدهای کسری بودجه را مورد بررسی قرار داده است.

  ۷۰۱ مشاهده ۵۸:۵۹