پخش زنده پخش زنده اکو ایران

اکو معدن

اکو معدن برنامه ­ای تحلیلی و گفت­ وگو محور است که آخرین تحولات بخش معادن و صنایع معدنی کشور را با استخراج نقدها و نظرات تحلیلگران و صاحبنظران این بخش رصد می­ کند.

بررسی قوانین، زیرساخت­ ها، افق فعالیت­ های معدنی و سیاست­گذاری ­ها مهمترین بخش های این برنامه را شکل می ­دهند.

برای به روز بودن در بخش معدن و صنایع معدنی، با اکو معدن همراه باشید.

چادرملو حامی اکومعدن​

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • آغاز به کار پلیس ویژه معدن در مکزیک

  تبهکاران مکزیک فقط به معادن حمله نکرده بودند که آن را هم ضمیمه افتخارات خود کردند! در ماه های گذشته، گزارش هایی درباره افزایش دامنه حملات تبهکاران مرتبط با کارتل های مواد مخدر و سرقت مقادیری طلا و نقره از برخی معادن مکزیک منتشر شده است. اتفاقی که زمینه‌ساز شکل‌گیری پلیس معدن در مکزیک شده است.

  ۳۳۲ مشاهده ۰۲:۴۴
 • هوشمندسازی کارخانه فولادسازی

  اکومعدن در گفت و گو با حمیدرضا عظیمیان ، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مقوله هوشمندسازی فعالیت ها در بزرگ ترین فولادساز خاورمیانه را مورد کنکاش قرار داده است.

  ۷۰۳ مشاهده ۲۵:۴۷
 • چرا بازار سنگ آهن کرونا نگرفت؟

  اگر سال ۲۰۲۰ برای خیلی ها، روزهای پر استرس و کسادی بازار بود، اما برای سنگ آهن کسادی معنا نداشت. روزهایی که این کالا قیمت ۱۳۰ دلار را تاچ می کرد و فعالان بازار محصولات معدنی متعجب شده بودند.

  ۷۶۷ مشاهده ۰۳:۵۴
 • شرکت‌های معدنی با کرونا چگونه مقابله می‌کنند؟

  بیماری کرونا این‌روزها علاوه بر چالش‌هایی که برای زندگی انسان‌ها ایجاد کرده، بسیاری از پروژه‌های اقتصادی و توسعه‌ای در کشورهای مختلف را دچار آسیب و اختلال کرده. در گیر و دار رکود اقتصاد و تجارت جهان، معادن و پروژه‌های معدنی هم بی‌گزند نماندند و میلیاردها دلار پروژه معدنی با تعطیلی یا تاخیر در اجرا روبه‌رو شده‌اند.

  ۹۵۰ مشاهده ۱۲:۴۴
 • رمزگشایی از جدال تجارت سنگ آهن

  سیاستگذاران صمت در یک سال گذشته تصمیماتی در حوزه سنگ آهن و فولاد اتخاذ کرده اند که منجر به ظهور نارضایتی هایی در زنجیره فولاد شده است.

  ۵۱۳ مشاهده ۳۳:۴۲
 • معادن در راه بورس

  اواسط شهریورماه جاری، معاون طرح و برنامه وزارت صمت از ورود معادن به بورس در آینده نزدیک خبر داد و اعلام کرد طبق جلسات متعدد برگزار شده در وزارت صمت، زمینه ها و سازوکارهایی برای ورود معادن به بورس در نظر گرفته شده است.

  ۷۹۰ مشاهده ۳۶:۲۶
 • خطاهای اکتشافات معدنی

  اکتشافات بخش معدن در کشور متناسب با پتانسیل‌های معدنی و طبیعی موجود بنا به دلایل متعددی توسعه نیافته است. آسیب‌شناسی این موضوع را با حضور کارشناس برنامه انجام داده‌ایم.

  ۳۵۲ مشاهده ۲۷:۱۲
 • شوک‌های ارزی با معادن و صنایع معدنی چه می‌کند؟

  اثر تلاطمات نرخ ارز بر فعالیت‌های معدنی، دو چهره متفاوت دارد. صادرات محصولات معدنی با صعود نرخ ارز، جذاب‌تر، اما واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات معدنی مورد نیاز تولید، با دست اندازهایی جدی مواجه می‌شود.

  ۱,۵۳۰ مشاهده ۲۲:۳۴