پخش زنده پخش زنده اکو ایران

اکو معدن

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • شوک‌های ارزی با معادن و صنایع معدنی چه می‌کند؟

  اثر تلاطمات نرخ ارز بر فعالیت‌های معدنی، دو چهره متفاوت دارد. صادرات محصولات معدنی با صعود نرخ ارز، جذاب‌تر، اما واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات معدنی مورد نیاز تولید، با دست اندازهایی جدی مواجه می‌شود.

  ۱۲۳۰ مشاهده ۲۲:۳۴
 • عارضه قیمت گذاری در زنجیره فولاد

  قیمت‌گذاری عموما با هدف کاهش قیمت و کنترل تورم از سوی سیاست‌گذاران انجام می‌شود. اما تحلیلگران معتقدند قیمت‌گذاری در نهایت به کمبود کالا و افزایش قیمت منجر میشود. آسیب‌شناسی‌ها نشان میدهد اعمال سیاست‌های کنترل قیمتی در زنجیره فولاد، به متضرر شدن تولیدکنندگان، اتلاف منابع و محدود شدن روند توسعه این صنایع منجر شده است.

  ۷۴۹ مشاهده ۳۷:۳۵
 • سرعت‌گیرهای صنعت دیرگداز

  صنعت مواد نسوز ایران با چه پیچ و خم‌هایی روبه‌روست؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد رشد سریع صنایع فولاد و سیمان به‌عنوان مهم‌ترین مصرف‌کنندگان نسوز در ایران، افزایش تقاضای محصولات دیرگداز را در پی داشته است. اما فعالان صنعت مواد نسوز معتقدند با وجود ایفای نقش موثر و حیاتی این صنعت در تولید محصولاتی چون فولاد و سیمان، صنعت استراتژیک دیرگداز در زنجیره تولید نادیده انگاشته شده و با مشکلات بی‌‌شماری دست‌وپنجه نرم می‌کند.

  ۳۹۵ مشاهده ۲۴:۴۴
 • تنگنای تامین منابع مالی معادن

  در برنامه اکو معدن این هفته چالش منابع مالی در بخش معدن در گفتوگو با فریال مستوفی زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

  ۸۷۶ مشاهده ۲۰:۵۹
 • کرونا با معادن و صنایع معدنی چه کرد؟

  گسترش قلمرو کرونا فعالیتهای معدنی بسیاری از نقاط دنیا را با اختلال و پیچیدگی روبهرو کرده است. آسیب شناسی ها نشان میدهد کووید- ۱۹ تبعاتی همچون «رکود بازارهای جهانی»، «افزایش موجودی انبارهای فلزات اساسی»، «روند کاهشی قیمت جهانی محصولات معدن و صنایع معدنی» و «ایجاد محدودیت در صادرات این محصولات به کشورهای همسایه» را به بخش معدن و صنایع معدنی تحمیل کرده است.

  ۷۴۶ مشاهده ۴۵:۳۷