پخش زنده پخش زنده اکو ایران

اکو معدن

اکو معدن برنامه ­ای تحلیلی و گفت­ وگو محور است که آخرین تحولات بخش معادن و صنایع معدنی کشور را با استخراج نقدها و نظرات تحلیلگران و صاحبنظران این بخش رصد می­ کند.

بررسی قوانین، زیرساخت­ ها، افق فعالیت­ های معدنی و سیاست­گذاری ­ها مهمترین بخش های این برنامه را شکل می ­دهند.

برای به روز بودن در بخش معدن و صنایع معدنی، با اکو معدن همراه باشید.

چادرملو حامی اکومعدن​

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • شریان حیاتی معادن؛ از دریا تا کویر

  حیات معادن وابسته به منابع آبی است و با توجه به اینکه مناطق شرقی و جنوب شرق کشور یکی از قطب‌های معدنی محسوب می‌شود، مدیریت منابع آبی برای حفظ وضعیت کنونی تولید و همچنین پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  ۱,۰۲۳ مشاهده ۰۲:۵۷
 • مواهب رشد قیمت طلا برای شرکت های معدنی

  رسیدن قیمت هر اونس طلا به نزدیکی های ۲۰۰۰ دلار در تابستان و ماندگاری قیمت ها در محدوده ۱۹۰۰ دلار در پاییز ۲۰۲۰ جدا از مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته و افزایش قیمت جهانی طلا، کار و بار تولیدکنندگان و معادن طلا در اقصی نقاط جهان را سکه کرده است.

  ۱,۸۱۴ مشاهده ۰۴:۴۰
 • آغاز به کار پلیس ویژه معدن در مکزیک

  تبهکاران مکزیک فقط به معادن حمله نکرده بودند که آن را هم ضمیمه افتخارات خود کردند! در ماه های گذشته، گزارش هایی درباره افزایش دامنه حملات تبهکاران مرتبط با کارتل های مواد مخدر و سرقت مقادیری طلا و نقره از برخی معادن مکزیک منتشر شده است. اتفاقی که زمینه‌ساز شکل‌گیری پلیس معدن در مکزیک شده است.

  ۴۴۹ مشاهده ۰۲:۴۴
 • هوشمندسازی کارخانه فولادسازی

  اکومعدن در گفت و گو با حمیدرضا عظیمیان ، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مقوله هوشمندسازی فعالیت ها در بزرگ ترین فولادساز خاورمیانه را مورد کنکاش قرار داده است.

  ۸۹۹ مشاهده ۲۵:۴۷
 • چرا بازار سنگ آهن کرونا نگرفت؟

  اگر سال ۲۰۲۰ برای خیلی ها، روزهای پر استرس و کسادی بازار بود، اما برای سنگ آهن کسادی معنا نداشت. روزهایی که این کالا قیمت ۱۳۰ دلار را تاچ می کرد و فعالان بازار محصولات معدنی متعجب شده بودند.

  ۹۳۶ مشاهده ۰۳:۵۴
 • شرکت‌های معدنی با کرونا چگونه مقابله می‌کنند؟

  بیماری کرونا این‌روزها علاوه بر چالش‌هایی که برای زندگی انسان‌ها ایجاد کرده، بسیاری از پروژه‌های اقتصادی و توسعه‌ای در کشورهای مختلف را دچار آسیب و اختلال کرده. در گیر و دار رکود اقتصاد و تجارت جهان، معادن و پروژه‌های معدنی هم بی‌گزند نماندند و میلیاردها دلار پروژه معدنی با تعطیلی یا تاخیر در اجرا روبه‌رو شده‌اند.

  ۱,۱۸۱ مشاهده ۱۲:۴۴
 • رمزگشایی از جدال تجارت سنگ آهن

  سیاستگذاران صمت در یک سال گذشته تصمیماتی در حوزه سنگ آهن و فولاد اتخاذ کرده اند که منجر به ظهور نارضایتی هایی در زنجیره فولاد شده است.

  ۷۹۰ مشاهده ۳۳:۴۲
 • معادن در راه بورس

  اواسط شهریورماه جاری، معاون طرح و برنامه وزارت صمت از ورود معادن به بورس در آینده نزدیک خبر داد و اعلام کرد طبق جلسات متعدد برگزار شده در وزارت صمت، زمینه ها و سازوکارهایی برای ورود معادن به بورس در نظر گرفته شده است.

  ۸۵۷ مشاهده ۳۶:۲۶