فرآیند

در این برنامه سعی می گردد تا به مسائل مرتبط با بخش های مختلف اقتصادی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، حمل و نقل ، عمران، صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و دامپروری، صنایع غذایی، اقتصاد شهری، گردشگری و مواردی از این گونه پرداخته شود . این برنامه روزانه و هر روز با یک موضوع و به مدت 45 دقیقه پخش می گردد . سردبیر این برنامه آقای حمیدرضا شهامت می باشد.

 • مردم در گفتگو با اکوایران:

  به نمایندگان منتخب توصیه کردند بجای لابی گری و قوم و خویش بازی، ملی فکر کنند

  ۰۵:۰۷
 • بررسی دلایل قطعی برق در کشور و راهکار های آن

  مصرق گاز در بخش خانگی و تجاری رکورد زده است. در صورت ادامه این روند در سال های آینده تامین برق در کشور احتمالا با چالش هایی مواجه خواهد بود که یکی از پیامدهای آن افزایش هزینه مصرف خواهد بود

  ۱۶:۴۰
 • از اشتباه انسانی در سقوط هواپیما تا مشکلات زیر ساختی در صنعت گردشگری

  صنعت گردشگری کشور برای خروج از بحران نیازمند کدام راهکارهاست؟

  ۰۵:۴۳
 • انتخابات مجلس: مرز وعده های پوپولیستی کجاست؟

  موسی غنی نژاد و داود سوری دو اقتصاددان مطرح کشور با شنیدن دیدگاههای مردم جایگاه اقتصادی مجلس و وعده های اقتصادی نامزدهای انتخابات را تحلیل میکنند

  ۴۱:۳۹
 • رمزپویا؛ افزایش چتر ایمنی یا بلای جان کسب و کارهای نوین

  رمز دوم پویا، به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های اجرایی، شرکت های اینترنتی را دچار مشکلات متعدد کرده است. سردرگمی مشتریان و طولانی شدن فرآیندهای پرداخت، از جمله ی این مشکلات است. تراکنش های مالی برخی از کسب و کارهای اینترنتی طی هفته گذشته 30 درصد کاهش را نشان میدهد.

  ۰۵:۱۴
 • درک اقتصادی نمایندگان

  در چای مجازی امروز درباره عملکرد نمایندگان مجلس در حوزه اقتصادی صحبت میکنیم. درک مشترک نمایندگان، چه در کمیسیون اقتصادی و یا در کلیت مجلس، از مشکلات اقتصادی کشور چقدر ضروری و با اهمیت است. نمایندگان چقدر ساختار اقتصادی کشور را می شناسند؟

  ۱۵:۱۰
 • اقتصاد دیجیتال و چشم انداز آن

  زمینه ها و الزامات رشد و تحقق اهداف اقتصاد دیجیتال، بررسی موانع و چشم اندازهای آن

  ۱۵:۰۸
 • طرح جامع فولاد ، چالشها و فرصتها

  طرح جامع فولاد چه چالشها و فرصت هایی را پیش روی صنعت فولاد قرار می دهد . آیا زیر ساختهای توسعه صنعت فولاد در افق طرح دست یافتنی است . مهندس یزدی زاده مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان در این باره با اکو ایران گفتگو کرده است .

  ۱۲:۳۱