فرآیند

در این برنامه سعی می گردد تا به مسائل مرتبط با بخش های مختلف اقتصادی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، حمل و نقل ، عمران، صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و دامپروری، صنایع غذایی، اقتصاد شهری، گردشگری و مواردی از این گونه پرداخته شود . این برنامه روزانه و هر روز با یک موضوع و به مدت 45 دقیقه پخش می گردد . سردبیر این برنامه آقای حمیدرضا شهامت می باشد.

 • صنعت پتروشیمی ایران در بوته نقد

  صنعت پتروشیمی ایران و گفتگو درباره تاریخچه، ظرفیت هاو چالش‌های این صنعت مهم کشور موضوع اصلی قسمت دوم گپ و گفت با اصغر ابراهیمی اصل، معاون سابق وزرای نفت و استاندار پیشین ایلام در برنامه «فرآیند» است.

  ۵۳:۱۴
 • نفت؛ اعتیاد سیاه دولت‌ها

  «اتکای اقتصاد دولت‌ها در جمهوری اسلامی به نفت» محور اصلی این قسمت از برنامه «فرآیند» است که از دولت اصلاحات تا دولت تدبیر و امید مورد بررسی قرار گرفته است

  ۳۱:۳۶
 • از انحصار‌گرایی تا بستن درهای کشور

  خیلی‌ها معتقدند دلیل عدم پیشرفت کشورمان داشتن منابع نفت و گاز است. در این قسمت از برنامه «فرایند» ایران با کشورهای عربستان و نروژ در بحث نفت مقایسه می‌شود و چرایی عدم پیشرفتمان در این حوزه بررسی شده است.

  ۰۰:۰۰
 • پتروشیمی و نفت بعد از انقلاب از نگاه معاون سابق وزیر نفت

  اگر به تاریخ شفاهی و روایت زندگی افرادی که در صنعت نفت نقش داشته و دارند علاقه‌مند هستید این قسمت از برنامه «فرایند» را ببینید. در این قسمت با دکتر اصغر ابراهیمی اصل که سمت‌ها و مسئولیت‌های زیادی در سال‌های بعد از انقلاب سال 1357 داشته، گفتگو شده است. او زمانی استاندار پیشین ایلام و آذربایجان غربی و معاون وزیر نفت بوده است. ابراهیمی اصل همچنین سفیر ایران در آفریقای جنوبی و عضو هیئت‌مدیره سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی نیز بوده است.

  ۴۹:۱۰
 • اقتصاد محیط زیست

  این قسمت از برنامه فرآیند با حضور آقای دکتر حسن جنگاور ، مباحث مربوط بهاقتصاد محیط زیست، تولید ناخالص داخلی سبز و جایگاه آن، نقش صنایع در رشد اقتصادی و ارتباط آن با محیط زیست را مطرح و بررسی می نمایند.

  ۳۱:۱۴
 • بازار بورس کربن

  این قسمت از برنامه فرآیند با حضور آقای دکتر شایان سیف و آقای مهندس توحید نودل ، مباحث مربوط به بازار کربن، ضرورت و فواید آن ، چالش ها و پیش نیازها و همچنین چشم انداز بازار کربن را مطرح و بررسی می نمایند.

  ۲۸:۲۹
 • هزینه های آبرسانی، نحوه قیمت گذاری و فروش آب

  این قسمت از برنامه فرآیند با حضور آقای مهندس خزایی، مباحث هزینه های آبرسانی، قیمت گذاری و حسابداری آب، تهدیدات و فرصت های پیش روی اقتصاد آب در کشور را مطرح می کند

  ۲۸:۱۰
 • تیزر برنامه فرآیند

  ۰۱:۰۰