پخش زنده پخش زنده اکو ایران

فرآیند

در این برنامه سعی می گردد تا به مسائل مرتبط با بخش های مختلف اقتصادی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، حمل و نقل ، عمران، صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و دامپروری، صنایع غذایی، اقتصاد شهری، گردشگری و مواردی از این گونه پرداخته شود . این برنامه روزانه و هر روز با یک موضوع و به مدت 45 دقیقه پخش می گردد . سردبیر این برنامه آقای حمیدرضا شهامت می باشد.

 • سامانه کولبران، قانون یا ضد قانون؟

  وزارت صمت به تازگی تصمیم به حمایت از کولبران گرفته است. کولبران در سامانه ثبت تجارت ثبت نام خواهند کرد. این ثبت نام در حالی است که پیش از این کولبری قاچاق محسوب می شد.

  ۱۲:۲۵
 • شکرستان بی تدیری گریبان شکر را گرفت

  شکر از اقلام پر مصرف جامعه و صنایع غذایی کشور است و نوسانات قیمت آن بر طیف وسیعی از جامعه اثر می گذارد .کارشناسان معتقدند حذف ارز 4200 تومانی برای واردات شکر اقدامی درست اما بدلیل شروع فصل پرتقاضا و گرانی شکر در بازار جهانی باید پیش از این آغاز می شد.در برنامه ای که ملاحظه می فرمایید آقایان مانی جمشیدی کارشناس کشاورزی و صنایع غذایی و منوچهر اربابیان رئیس اتحادیه واردکنندگان شکر خام دیدگاههای خود را در مورد اثرات این تصمیم بر بازار شکر طرح می کنند.

  ۱۵:۲۱
 • قیر سیاه تر

  ورود قیر رایگان یا تهاتری به بودجه و نحوه تخصیص آن همواره یکی از مناقشات بودجه ای بوده است . مخالفان قیر تهاتری آنرا منشا رانت و فساد و موافقان آن را موجب کمک به عمران کشور میدانند. در لایحه بودجه سال 99 ، دولت به دلیل اشکالات متعدد قیر رایگان را حذف کرد اما در کمیسیون تلفیق نمایندگان مجددا آنرا در لایحه قرار دادند ، تا در نهایت تکلیف آن در صحن علنی مشخص شود. در مناظره ای که مشاهده میکنید ، آقای آستانه به نمایندگی از وزارت نفت بعنوان مخالف و آقای شیخی از اتحادیه صادر کنندگان فراورده های نفتی بعنوان موافق قیر تهاتری به بحث میپردازند.

  ۰۶:۲۶
 • گام ، بورس را پیشرفته‌تر می‌کند (بخش دوم)

  گواهی اعتبار موثر ( گام) اوراقی است که از هفته آینده به کمک تولیدکنندگان می آید و آنها میتوانند نقدینگی در گردش خود را راحت تر از بانک ها تامین کنند. در صورت اجرای کامل و نظارت دقیق بر اجرای این طرح ، بازار سرمایه و بورس نیز بیشتر پیشرفت میکند. اکوایران در گفتگو با دکتر سید حمید میرمعینی ، کارشناس بازار پول و سرمایه ،‌اثرات اجرای گام در بورس را بررسی کرده است .

  ۰۶:۰۳
 • گام ، بورس را پیشرفته‌تر می‌کند (بخش اول)

  گواهی اعتبار موثر ( گام) اوراقی است که از هفته آینده به کمک تولیدکنندگان می آید و آنها میتوانند نقدینگی در گردش خود را راحت تر از بانک ها تامین کنند. در صورت اجرای کامل و نظارت دقیق بر اجرای این طرح ، بازار سرمایه و بورس نیز بیشتر پیشرفت میکند. اکوایران در گفتگو با دکتر سید حمید میرمعینی ، کارشناس بازار پول و سرمایه ،‌اثرات اجرای گام در بورس را بررسی کرده است .

  ۰۷:۰۱
 • سلامت صنعت شیر، از واقعیت تا شایعه

  ادعای جنجالی یک کارشناس در برنامه زنده تلویزیونی درخصوص آلودگی شیر و فرآورده های لبنی، شوک سنگینی به صنعت شیر و لبنیات کشور وارد کرد. واقعیت ماجرا چه بود؟ در این برنامه چند و چون این ادعا را با دکتر مقدسی در میان گذاشته ایم.

  ۱۲:۱۹
 • مالیات دوباره از سفرهای خارجی اخذ نمی‌شود

  مجلس با بازنگری و اصلاح ساختار قانون ارزش افزوده، عوارض خروج از کشور را در قالب قانون مالیات های مستقیم و غیرمستقیم و به شکل دائمی منظور کرد. بر این اساس این اصلاحیه، باعث ایجاد شائبه هایی شد و مردم تصور کردند که مالیات دوگانه برای خروج از کشور باید پرداخت کنند. اکوایران در گفت و گو با کارشناسان نقاط مبهم و موارد حقوقی این مصوبه را بررسی کرده است.

  ۰۹:۰۳
 • با وجود پیروزی سیاسی منطقه ای ، چرا در بهره اقتصادی و رسانه ای شکست خورده ایم؟

  در این قسمت از برنامه فرآیند به تحولات سیاسی در منطقه خاورمیانه اشاره می شود و کارشناسان برنامه به ارائه نظرات خود در خصوص عدم کامیابی ایران در توسعه روابط اقتصادی با سایر کشورهای منطقه می پردازند. سیاست های آمریکا برای افزایش هژمونی خود در بازار انرژی و نحوه استفاده از ابزار تنش های سیاسی و تحریم ها در منطقه مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.کارشناسان برنامه آقایان مدرسی و شرفی تحلیل های خود را در این خصوص ارائه می دهند. ایشان در این برنامه به وضع موجود منطقه پرداخته و به راهکار های مورد نظر برای دستیابی به راهبرد استراتژیک در بین کشورهای منطقه برای افزایش بهره اقتصادی اشاره می کنند.

  ۰۵:۱۳