فرآیند

در این برنامه سعی می گردد تا به مسائل مرتبط با بخش های مختلف اقتصادی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، حمل و نقل ، عمران، صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و دامپروری، صنایع غذایی، اقتصاد شهری، گردشگری و مواردی از این گونه پرداخته شود . این برنامه روزانه و هر روز با یک موضوع و به مدت 45 دقیقه پخش می گردد . سردبیر این برنامه آقای حمیدرضا شهامت می باشد.

 • سهم اقتصاد دیجیتال در آینده کشور

  افزایش سهم اقتصاد دیجیتال به 10 درصد تا سال 1404

  ۱۳:۲۴
 • حاکمیت ریال بر دلار

  کم اثر کردن دلار پاشنه آشیل تحریم است.بانک مرکزی ابزارهایم تفاوتی برای حاکمیت در حوزه ریال دارد.

  ۰۷:۰۳
 • حمایت های مبهم دولت از صادرات

  وزارت صنعت، معدن و تجارت، باری دیگر بسته ای حمایتی ابلاغ کرده است که صادرکنندگان و اعضا اتاق بازرگانی نیز نسبت به آن بی اعتماد هستند.

  ۰۶:۱۷
 • صنایع شیر ایران (پگاه)، پرچمدار تولید لبنیات کشور

  صنعت شیر و فرآورده های لبنی، یکی از صنایع پررونق از نظر اقتصادی و حساس از نظر بهداشتی ست. با این حال، صنایع شیر ایران (پگاه) با تعریف استانداردهای داخلی، سختگیرانه تر از استانداردهای ملی و جهانی، با رسالت "سلامتی" مردم، پرچمدار دیرینه صنعت شیر و فرآورده های لبنی در ایران است.

  ۱۷:۲۸
 • سامانه کولبران، قانون یا ضد قانون؟

  وزارت صمت به تازگی تصمیم به حمایت از کولبران گرفته است. کولبران در سامانه ثبت تجارت ثبت نام خواهند کرد. این ثبت نام در حالی است که پیش از این کولبری قاچاق محسوب می شد.

  ۱۲:۲۵
 • شکرستان بی تدیری گریبان شکر را گرفت

  شکر از اقلام پر مصرف جامعه و صنایع غذایی کشور است و نوسانات قیمت آن بر طیف وسیعی از جامعه اثر می گذارد .کارشناسان معتقدند حذف ارز 4200 تومانی برای واردات شکر اقدامی درست اما بدلیل شروع فصل پرتقاضا و گرانی شکر در بازار جهانی باید پیش از این آغاز می شد.در برنامه ای که ملاحظه می فرمایید آقایان مانی جمشیدی کارشناس کشاورزی و صنایع غذایی و منوچهر اربابیان رئیس اتحادیه واردکنندگان شکر خام دیدگاههای خود را در مورد اثرات این تصمیم بر بازار شکر طرح می کنند.

  ۱۵:۲۱
 • قیر سیاه تر

  ورود قیر رایگان یا تهاتری به بودجه و نحوه تخصیص آن همواره یکی از مناقشات بودجه ای بوده است . مخالفان قیر تهاتری آنرا منشا رانت و فساد و موافقان آن را موجب کمک به عمران کشور میدانند. در لایحه بودجه سال 99 ، دولت به دلیل اشکالات متعدد قیر رایگان را حذف کرد اما در کمیسیون تلفیق نمایندگان مجددا آنرا در لایحه قرار دادند ، تا در نهایت تکلیف آن در صحن علنی مشخص شود. در مناظره ای که مشاهده میکنید ، آقای آستانه به نمایندگی از وزارت نفت بعنوان مخالف و آقای شیخی از اتحادیه صادر کنندگان فراورده های نفتی بعنوان موافق قیر تهاتری به بحث میپردازند.

  ۰۶:۲۶
 • گام ، بورس را پیشرفته‌تر می‌کند (بخش دوم)

  گواهی اعتبار موثر ( گام) اوراقی است که از هفته آینده به کمک تولیدکنندگان می آید و آنها میتوانند نقدینگی در گردش خود را راحت تر از بانک ها تامین کنند. در صورت اجرای کامل و نظارت دقیق بر اجرای این طرح ، بازار سرمایه و بورس نیز بیشتر پیشرفت میکند. اکوایران در گفتگو با دکتر سید حمید میرمعینی ، کارشناس بازار پول و سرمایه ،‌اثرات اجرای گام در بورس را بررسی کرده است .

  ۰۶:۰۳