پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • چهار سناریو برای جهان پساکرونا

  "دارون عجم اغلو" اقتصاددان و متفکر معاصر را در ایران با دو کتاب " چرا ملت ها شکست میخورند؟" و " دالان باریک آزادی" می شناسند. استاد دانشگاه MIT به تازگی در وب سایت " پروجکت سندیکت" یادداشتی منتشر کرده و در آن از چهار سناریوی پیش روی دولت ها در روزگار پسا کرونا می گوید.

  ۰۴:۴۹
 • سهام عدالت روی میز شورا

  عضو شورای عالی بورس در گفت و گوی اختصاصی با اکوایران، از تمرکز شورا بر تعیین تکلیف و تدوین قوانین در مورد سهام عدالت خبر داد. سعید اسلامی بیدگلی عنوان کرد که مصوبات سهام عدالتی شورا به زودی اعلام‌می شوند.

  ۰۱:۴۶
 • چین ، برنده ویروس چینی

  صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده، اقتصادهای جهان با توجه به اثرات شیوع ویروس کرونا به سمت رشد منفی می‌روند. اما یک استثنای بزرگ وجود دارد. چین با ریکاوری سریع اقتصاد خود امیدوار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رشد اقتصادی مثبت را تجربه کند.

  ۰۲:۱۵
 • معمای عرضه ETF های دولتی و آثار آن بر خصوصی سازی

  اخیرا مجددا زمزه های عرضه ETF های پالایشی و خودرویی فلزی به گوش میرسد. موضوعی که مجددا این سوال را مطرح میکند فروش سهام دولت در شرکت ها در قالب ETF چه تاثیری بر روند خصوصی سازی دارد؟ آیا هدف دولت خصوصی سازی است یا تامین نقدینگی؟ چطور ممکن است بدون انتقال مدیریت، ادعا کرد خصوصی سازی انجام گرفته است؟

  ۰۱:۳۷
 • شکست قیمت‌گذاری دستوری

  دو ماه پس از ورود چندباره دولت به بازار خودرو و تکلیف سازمان حمایت به خودروسازان برای فاصله حداکثر 10 درصدی قیمت کارخانه تا بازار، حال و روز قیمت ها چگونه است؟

  ۰۱:۴۴
 • عرضه‎های کوچک، کارمزدهای بزرگ

  در روزهایی که از شاخص گرفته تا میزان مشارکت مردم در عرضه اولیه‎ها، رکوردها در حال جابه‎جایی است، یقینا دوران خوشی برای کارگزاری‎ها در حال رقم خوردن است. از بحث‎های پرچالشی که در این روزها مطرح می‎شود، میزان کارمزدی است که از طرف کارگزاران از مردم گرفته می‎شود. این امر در عرضه‎ اولیه‎ها بیش از پیش به چشم می‎آید. *این گزارش، برگرفته از سرمقاله امروز دنیای اقتصاد به قلم دکتر حیدری و دکتر ابراهیم‎نژاد است.

  ۰۲:۵۴
 • چرا تولید، نقدینگی اندکی از بورس را جذب کرد؟

  🔴 چرا تولید، نقدینگی اندکی از بورس را جذب کرد؟ نرخ رشد نقدینگی در کشور به ۳۳ درصد رسیده است. مغناطیس بورس، باقدرت تمام، نقدینگی را به خود جذب می کند.‌ در این میان سهم تولید از جریان‌نقدینگی بازار سرمایه کمتر از ۱۰ درصد است. علت چیست؟

  ۱۱:۴۷
 • مالکان بی‌‌مستاجر در انتظار مالیات

  دریافت مالیات از مالکانی که ملک یا املاک خود را خالی نگه داشتند و به بازار عرضه نکردند قرار است به زودی اجرایی شود. اما برای مالکانی که واحدهای خالی خود را به موقع عرضه کنند، مشوق مالیاتی در نظر گرفته شده است.

  ۰۱:۳۷