پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • آمریکا از چه زمانی برای ایرانی‌ها مهم شد؟

  آمریکا از چه زمانی برای ایرانی‌ها مهم شد؟ صحبت از انتخابات آمریکا چند ماهی است که در فضای سیاسی و عمومی مطرح است، اما هادی خسروشاهین روزنامه‌نگار و کارشناس روابط بین‌الملل به این موضوع پرداخته که آمریکا و مسائل آن از چه زمانی برای ایرانی‌ها مطرح و مهم شد.

  ۳۶۴ مشاهده ۲۵:۴۲
 • رشد تورم با پیشتازی سبد خوراک

  مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه، ماهانه و نقطه‌ای در شهریورماه را اعلام کرد. بر اساس این گزارش نرخ تورم یک ساله منتهی به شهریورماه به ۲۶ درصد رسید. تورم ماهانه (شهریور نسبت به مرداد) ۳.۶ درصد و تورم نقطه‌ای (شهریور ۹۹ نسبت به شهریور ۹۸) ۳۴.۴ درصد شد. بیشترین رشد قیمت در «سبد خوراکی‌ها» نسبت به ماه قبل در گروه خوراکی‌ها مربوط به شیر، پنیر، تخم‌مرغ، ماهی قزل‌آلا و کنسرو ماهی، نوشابه و نوشیدنی‌ها و در گروه «غیرخوراکی‌ها» مربوط به خودرو، لوازم آشپزخانه، ماشین لباس‌شویی، یخچال فریزر ظروف یکبارمصرف، لوازم تحریر، قطعات کامپیوتر، دوچرخه و لپ تاپ است.

  ۱۴۴ مشاهده ۰۱:۰۵
 • تیک‌آف قیمتی خودرو

  بازار خودرو که با عبارات پرطمطراق مسئولان قرار بود سروسامان بگیرد اما به گونه‌ای پیش رفت که حتی بسیاری از متقاضیان، خرید خودرو را از فهرست برنامه‌های خود خارج کردند. فقط در یکماه گذشته قیمت برخی خودروهای پرتیراژ در بازار بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است. بازاری که قرار بود طبق وعده مسئولان ستاد تنظیم بازار، فاصله «فقط ۱۰ درصدی» تا قیمت کارخانه داشته باشند!

  ۵۹۸ مشاهده ۰۳:۲۹
 • دلایل تسریع بازگشت ارز‌های صادراتی

  آمار بازگشت ارزهای صادراتی طی یک ماهه مرداد اعلام شد. براساس آمار اعلام شده، بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در ماه مرداد به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است. اما دلیل تسریع بازگشت ارزهای صادراتی چیست؟

  ۲۴۳ مشاهده ۰۱:۰۸
 • بررسی شش ماهه دلار، سکه، طلا و بورس

  دلار، طلا، سکه و بورس در شش ماه نخست امسال چه شرایطی را تجربه کردند؟ شش ماه پر نوسانی که بازارها را دچار تغییرات متعددی کرد.

  ۳۶۵ مشاهده ۰۲:۲۶
 • جزئیات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

  رئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد. دونالد ترامپ در این بیانیه تاکید کرد که دولت او تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران وضع کرده‌ است

  ۱,۱۳۶ مشاهده ۰۱:۴۲
 • رشد قیمت مسکن در نیم‌سال ۹۹

  در پایان سال گذشته برخی کارشناسان رشد قیمت مسکن را پیش بینی نکرده بودند اما بر خلاف این پیش بینی بازار مسکن جهشی بود.

  ۶۲۰ مشاهده ۰۱:۲۹
 • ریزش قیمتی سهم‌ها در بورس چقدر بوده است؟

  در هفته‌های اخیر فارغ از اینکه افراد از فعالان قدیمی بازار باشند یا اخیرا به بورس وارد شده‌اند، یکی از حرف‌های مشترکشان با یکدیگر قطعا میزان افتی است که در پورتفوی خود تجربه کرده‌اند. در آیتمی که از اطلاعات کانال پارسیس تحلیل استفاده شده، به این موضوع پرداخته‌ایم که چند درصد سهم‌ها در قیاس با اوج قیمتی، چند درصد ریخته‌اند.

  ۲,۳۹۳ مشاهده ۰۱:۰۹