پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • «رابطه مستقیمی بین دمکراسی و رشد اقتصادی وجود ندارد»

  سعید لیلاز تحلیلگر اقتصادی و سیاسی در پاسخ به اکوایران

  ۱ مشاهده ۱۲:۵۸
 • چگونه تورم طلبکار می‌سازد؟

  ینکه مشکلات اقتصادی با امار جرم و آسیب های اجتماعی ارتباط تنگانگ دارد، موضوع تازه ای نیست و هر بار که آتش تنور تورم زبانه می کشد، صدای هشدارها درباره بحران های اجتماعی بلند تر می شود، اما در این بین بد نیست نگاهی آماری به ارتباط تورم و برخی مناقشات مالی مردم با یکدیگر بیندازیم.

  ۵۶ مشاهده ۰۳:۳۱
 • هدفگذاری تورمی در ایران و جهان

  بانک مرکزی در خردادماه امسال، طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، ۲۲ درصد با دامنه مثبت و منفی ۲ واحد درصد تعیین کرد. اگرچه کارشناسان معتقدند که هدف‌گذاری تورمی در یک بازه زمانی خاص نمی‌گنجد، اما در بیانیه بانک مرکزی و طبق گفته‌های معاون اقتصادی این بانک، نرخ تورم هدف برای سال ۹۹ در نظر گرفته شده است.

  ۲۲۴ مشاهده ۰۲:۱۶
 • اردوگاه کار اجباری به سبک ایرانی

  احساس نیاز شاغلان به شغل‌های دوم و سوم افزایش یافت؛ این ادعای آمارهای رسمی‌ است. در کنار رشد سهم مردان دوشغله، ر شد سهم زنان برای یافتن شغل دوم هم قابل تامل است.

  ۲۵۳ مشاهده ۰۲:۳۵
 • چی بپوشم کرونا نگیرم؟

  حدود یک سال از شروع همه‌گیری کرونا می‌گذرد و در این مدت، بعضا مواردی مطرح شده که با گزاره‌های قبلی متناقض است. شاید به خاطر داشته باشید که در روزهای نخست عنوان میشد که این ویروس در هوا هوا معلق نمی‌ماند اما در ماه‌های بعدی محققان کشف کردند که ویروس COVID-۱۹ از نوع اروسول است و به دلیل وزنش، در هوا معلق خواهد ماند.

  ۵۷۷ مشاهده ۰۰:۰۰
 • سفر در زمان | ورق زدن نیم قرن اقتصاد ایران

  خیلی از ما یادمان میرود چند سال پیش چه دغدغه‌هایی داشتیم و با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کردیم. شاید اگر کسی یادمان بیاورد که کجا بودیم، حال کجا هستیم و چه مسیری را طی کرده‌ایم، همه چیز برایمان روشن‌تر شود و در مورد بسیاری از مسائل، بهتر تصمیم بگیریم.

  ۱,۱۵۰ مشاهده ۰۵:۱۰
 • جایگاه ایران بین شرکای تجاری چین

  تجارت ایران و چین در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی، ۱۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار بوده که با افت ۳۸.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

  ۴۷۱ مشاهده ۰۱:۳۲
 • چراغ سبز عمده‌فروشان به دلار ۲۳ هزارتومانی

  بازار ارز در هفته جاری کم معامله بود و رکود بر خرید و فروش سایه انداخته بود. بازار در این هفته طی یک روند کاهشی از کانال ۲۶۰۰۰ به ۲۴۰۰۰ تومان رسید.

  ۱,۰۹۹ مشاهده ۰۱:۲۹