پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • جو یا دونالد؟

  بناست در آبان ماه امسال آمریکایی‌ها در مورد سرنوشت ساکن کاخ سفید تصمیم‌گیری کنند. طبق نظرسنجی‌ها بایدن از ترامپ جلوتر است و برخی در داخل ادعا می‌کنند که اگر بایدن به قدرت برسد با توجه به انعطاف دموکرات‌ها و ادعای بازگشت به برجام، بیشتر می‌توان امیدوار به گشایش اقتصادی به وسیله رفع تحریم‌ها بود. اما سوال اینجاست که انتخاب بایدن و رفتن ترامپ می‌تواند اوضاع اقتصادی ایران را تغییر دهد؟ آیا با آمدن بایدن مشکلات حل خواهد شد؟ نرخ بیکاری پایین خواهد آمد؟ انحصارهای مخل در اقتصاد ایران درمان خواهد شد؟

  ۸۲۲ مشاهده ۰۵:۱۵
 • لغو موقت تحریم‌های آمریکا علیه ایران؟

  ایلنا ساعتی قبل به نقل از «منبع آگاه» مدعی شد که طرحی با حمایت آلمان و انگلیس در حال پیگیری است که بواسطه آن آمریکایی‌ها برای اثبات حسن نیت جهت بازگشت به برجام، به صورت موقت تحریم‌های غیرهدفمند علیه ایران را لغو خواهند کرد! موضوعی که گرچه با تکذیب «مقامی رسمی» همراه شده، اما با اظهارنظرهای مختلفی که از سوی طرف‌های مختلف دخیل در برجام مطرح شده، این ذهنیت ایجاد می‌شود که مذاکراتی جدی در جریان است. آیا «گشایشی اقتصادی» در راه است؟

  ۶۰۱۶ مشاهده ۰۱:۳۳
 • چالش‎های ارزی تولید کنندگان

  تحریم‎ها و در نتیجه آن کاهش چشم‎گیر درآمدهای نفتی، مشکلات بی‎سابقه‎ای را برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است. یکی از این مشکلات، مسائل ارزی است. از واردکنندگان گرفته تا تولید کنندگان، درگیر با این چالش ارزی هستند. بحث پیمان سپاری ارزی از جمله طرح‎هایی است که به گفته کارشناسان می‎تواند خلل بیشتری را وارد کند. باید دید بانک مرکزی چه سیاستی را در پیش می‌‎گیرد.

  ۲۶۳ مشاهده ۰۵:۳۰
 • بورس متأثر از لغو دارا دوم

  افت ۳ درصدی و ۶۵ هزار واحدی شاخص کل امروز در حالی رقم خورد که بیشتر نماد‌ها تحت تاثیر لغو عرضه دارا دوم معامله شدند و در صف فروش به سر بردند در پایان معاملات باز هم خبر از عرضه این صندوق به میان آمد و باید دید فردا این روند نزولی پایان می‌یابد و بازاری سبز رنگ را مشاهده خواهیم کرد یا خیر

  ۱۵۸۸ مشاهده ۰۱:۱۵
 • کدام صنایع بورسی پربازده‌تر بودند؟

  میزان رشد نماگر اصلی سهام در ۹۲ روز سپری شده سال ۹۹ از ۳۰۰ درصد فراتر رفت. از طرف دیگر مجموع ارزش بازار سهام از ۹۰۰۰هزار میلیارد تومان عبور کرد و صنایع کوچک و عموما تک سهم بیشترین بازده را نصیب سهامداران خود کرده‌ و در عین حال از نسبت گردش نقدینگی بالاتری نیز برخوردار بودند.

  ۱۸۸۶ مشاهده ۰۱:۳۱
 • اختصاص بیست لیتر بنزین به هر ایرانی؟

  پرونده «کوپن سوخت» به‌عنوان طرح جایگزین «سهمیه‌بندی سوخت» این بار توسط مجلس یازدهم باز شده است.

  ۲۱۹۰ مشاهده ۰۱:۳۰
 • ۱۴ تهدید صنعت نفت ایران در بازار جهانی

  با توجه به تحولات گذشته، وضعیت کنونی و آینده بازار جهانی نفت و گاز، فرصت‌ها و تهدیدهایی پیش‌روی صنعت نفت ایران است. در این آیتم، تهدیدات صنعت نفت ایران مطرح شده است.

  ۶۷۳ مشاهده ۰۱:۴۷
 • از اقتصاد نفتی عبور کرده ایم

  صلاحیت حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت فردا در مجلس بررسی می‌شود. او معتقد است کاهش درآمدهای نفتی منجر به تنفس تولید شده است.

  ۲۶۱ مشاهده ۰۵:۳۴