پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • مهم‌ترین سرمایه‌گذار خارجی موبایل، کشور را ترک می‌کند.

  سقوط قابل‌توجه ارزش پول ملی یک کشور برای هیچ سرمایه‌گذار خارجی مطلوب نیست و حالا به نظر می‌رسد ام تی ان در این شرایط ایران را ترک می‌کند

  ۱۳۵۵ مشاهده ۰۱:۳۴
 • ریشه تورم مزمن

  شیب تند افزایش قیمت‌ها نگرانی از درگیری اقتصاد کشور فراتر از «تورم» را در برخی محافل اقتصادی بیشتر کرده است. ریشه تورم مزمن در اقتصاد ایران چیست؟ اقتصاددانان معتقدند تورم مزمن در اقتصاد کشور هم در دوران درآمدهای سرشار نفتی و هم در مقاطع کاهش این درآمدها، ریشه دارد. اما در هر دو مقطع چه عواملی منجر به تورم و افزایش پایه پولی در کشور شد؟

  ۴۱۰ مشاهده ۰۲:۴۵
 • سامانه جدید معاملات چه زمانی آغاز به کار می‌کند؟

  اختلالات هسته معاملات بورس مهم ترین معضل این روزهای فعالان بازار سرمایه است. اما این روند این روند تا چه زمانی ادامه دارد؟ علی صحرایی، مدیر عامل شرکت بورس پاسخ می‌دهد

  ۱۰۳۷ مشاهده ۰۱:۵۹
 • شاخص با چاشنی هیجان!

  در جریان معاملات امروز و پس از لغو عرضه دارا دوم اکثر نماد‌ها به طور هیجانی معامله شدند و فشار فروش بر بازار غالب بود از نکات جالب بازار امروز بازگشایی اخابر با ۷۰ درصد بازدهی و تاثیر ۱۹ هزار واحدی آن بر روی شاخص کل بود که با این وجود شاخص کل در نهایت با نزولی ۱۳ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

  ۱۸۱۱ مشاهده ۰۱:۰۴
 • مردم با نفت چکار کنند؟

  وعده «گشایش اقتصادی» رمزگشایی شد. دولت قرار است اوراق سلف موازی با پشتوانه نفت خام را عرضه کند.

  ۶۷۶ مشاهده ۰۲:۰۸
 • عبور درآمدهای دیجیتال از درآمدهای نسخه چاپی

  بحران کرونا بر صنعت روزنامه نگاری و رسانه های دیجیتال و چاپی هم اثرات منفی بزرگ داشته است. مارک تامپسون، مدیر شرکت نیویورک تایمز که از سال ٢٠١٢ در این سمت بوده و ماه آینده آن را ترک می‌کند، درباره وضعیت این روزنامه، برنامه های آن در زمینه جذب مشترک برای نسخه چاپی و دیجیتال دیدگاه های خود را بیان می‌کند.

  ۲۰۸ مشاهده ۰۲:۴۸
 • پسا کرونایی وجود ندارد!

  نزدیک شش‌ ماه از همه‌گیری ویروس کرونا می‌گذرد و همه ما در انتطار روزهای عادی زندگیمان، به دنیای پسا کرونا امید بسته‌ایم. اما آیا روزهای پسا کرونا وجود خواهد داشت یا باید حضور کرونا را در زندگیمان بپذیریم؟ نایل فرگوسن اقتصاددان مطرح در مصاحبه با سایت مجمع جهانی اقتصاد به این سوالات پاسخ داده است.

  ۹۹۵ مشاهده ۰۳:۴۵
 • فروش اوراق نفتی در اقتصاد ایران تازگی دارد؟

  گشایش اقتصادی صحبتی بود که رییس جمهور آن را چند روز گذشته مطرح کرد. گمانه‌زنی‌های بسیاری در این خصوص انجام شد که فروش اوراق نفتی از مهم‌ترین آن‌ها بود. اما آیا این فروش اوراق نفتی قبلاً نیز انجام شده است؟ مکانیزم آن به چه شکل خواهد بود؟ آیا می‌توان نتایج مثبتی از آن انتظار داشت؟

  ۷۲۳ مشاهده ۰۹:۴۲