پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • ۱۵ فرصت صنعت نفت ایران در بازار جهانی

  با توجه به تحولات گذشته، وضعیت کنونی و آینده بازار جهانی نفت و گاز، فرصت‌ها و تهدیدهایی پیش‌روی صنعت نفت ایران است. در این آیتم، ۱۵ فرصت صنعت نفت ایران مطرح شده است.

  ۱۳۳۳ مشاهده ۰۱:۴۳
 • سایه نرخ بهره حقیقی منفی بر نظام بانکی

  حدود چهار دهه از تصویب قانون بانکداری بدون ربا میگذرد. قانونی که به وضوح «ربا» و «بهره» را هم ارز گرفته بود و نظام بانکی را به بازیچه دست دولت‌ها تبدیل کرد. تحمیل اراده سیاسی دولت برای اداره بنگاهی اقتصادی همچون بانک اولین نتیجه‌ای که دربرداشت، بروز نرخ بهره حقیقی منفی بر آنها بود... موضوعی که سرآغازی برای صدها مشکل در این مجموعه بوده و یکی از آنها رشد قارچ‌گونه موسسات اعتباری در اواخر دهه ۸۰ بود. موضوعی که به نظر می‌رسد دوباره قابل مشاهده است؛ به عنوان نمونه به رغم اقدام مثبت دولت و بانک مرکزی در فروش اوراق در بازار بدهی و بین بانکی، تعیین نرخ دستوری به جای تنفیذ این وظیفه به بازار قابل درک نیست! آیا با وجود مشکلات قانونی که بانکها با آن دست به گریبانند، باید از پس تحمیل نرخ بهره حقیقی منفی نیز بربیایند؟

  ۹۸۸ مشاهده ۰۲:۳۲
 • تاثیر کرونا بر اکوسیستم استارتاپی

  درحالی که پاندمی کرونا به یکی از نقاط عطف در زندگی بشر در هزاره جدید بدل شده و تاثیرات گسترده‌ای بر اقتصاد جهانی گذاشته، با این حال هستند کسب‌وکارهایی که در این مدت توانسته‌اند بر شعاع عملکردی خود اضافه کنند! این استارتاپ‌ها که بر بستر اینترنت تعریف می‌شوند توانسته‌اند از فرصت قرنطینه مردم به بهترین وجه استفاده کنند و یک بازی برد-برد را به ارمغان بیاورند!

  ۶۱۹ مشاهده ۰۱:۲۵
 • میل بانک‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس و بی‌میلی به وام دادن

  نسبت تسهیلات به سپرده‌ها به کمترین سطح در یک دهه گذشته رسیده که نشان می‌دهد رشد تسهیلات‌دهی در ماه‌های اخیر کمتر از رشد سپرده‌گیری بانک‌ها بوده است. به‌نظر می‌رسد منفی بودن نرخ سود واقعی از تمایل بانک‌ها برای وام‌دهی کاسته و میل بانک‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس را افزایش داده است.

  ۱۲۱۹ مشاهده ۰۱:۱۶
 • روند تاریخی قیمت طلا

  طلا همواره به عنوان سرپناهی برای سرمایه‌ها در زمان افزایش نااطمینانی‌ها شناخته می‌شود. چه این نااطمینانی حاصل از حمله شوری به افغانستان باشد، چه تنش‌های بین ایران و آمریکا، چه بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ و چه خطر رکود فعلی در اقتصاد جهانی... در ۲۴ ساعت گذشته انس جهانی طلا به رکورد جدید ۲۰۳۴ دلار برای هر انس رسید و قله‌ای جدید برای این فلز زرد را ثبت کرد. آیا باز هم این رشد ادامه خواهد یافت؟

  ۲۴۸۵ مشاهده ۰۲:۰۴
 • تورم فعلی چه مخاطراتی برای جامعه ایران دارد؟

  تورم در تیرماه امسال دومین رکورد دهه نود به حساب می‌آید. حالا این نگرانی وجود دارد که مهار تورم به آرزوی دست نیافتنی برسد و چه بسا ایران به سمت ابرتورم برود اما تورم فعلی چه مخاطراتی برای اقتصاد ایران دارد و می‌تواند آن را به سمت ابرتورم پیش ببرد؟

  ۱۶۱۸ مشاهده ۰۳:۰۱
 • چرا از دومین طرح پیش فروش خودرو استقبال نشد

  دومین دور پیش‌فروش فوق‌العاده خودروهای داخلی با ریزش قابل توجه حجم پیش‌خریداران همراه شده.

  ۱۹۵۳ مشاهده ۰۱:۱۲
 • نبض بورس ۱۵ مرداد

  بورس در آخرین روز کاری خود در هفته دوم مرداد ماه با رشد ۳۹هزار واحدی و قرار گرفتن دوباره در کانال ۲ میلیون واحدی به کار خود پایان داد. عرضه اولیه‌های چهارشنبه به روندی ثابت تبدیل شده و بازار نشان داد که همچنان مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود

  ۸۹۹۶ مشاهده ۰۱:۰۰