پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • انفجار اقتصاد؛ انفجار بیروت چه تاثیری بر اقتصاد لبنان خواهد داشت؟

  انفجار در بندر تجاری لبنان، ضربه سنگینی به اقتصاد این کشور بود. لبنان در دهه‌های اخیر با چالش‌های اقتصادی زیادی دست‌وپنجه نرم کرده اما از آغاز سال ۲۰۲۰ شیوع ویروس کرونا اقتصاد این کشور را شکننده‌تر از قبل کرده. حالا انفجار در بندر تجاری لبنان را به این شرایط اضافه کنید.

  ۱۲۷۸ مشاهده ۰۱:۳۲
 • دوران طلایی طلا؛ مروری بر روند تاریخی قیمت طلا در نیم قرن اخیر

  رکوردهای قیمت طلا یکی پس از دیگری در حال شکستن است. بحران‎های اقتصادی و سیاسی در جهان و ماندگار شدن ویروس کرونا، باعث شده تا طلا ارزشمندتر از هر وقت دیگر باشد. تا این لحظه، هر اونس طلا ۲۰۳۰ دلار شده و سقف تاریخی خود را شکسته است. برخی معتقدند این روند صعودی طلا ادامه‎دار است. باید دید در روزهای آتی وضعیت این فلز گرانبها چه خواهد شد.

  ۷۱۸ مشاهده ۰۱:۲۴
 • انفجار شدید در بیروت

  شوک بزرگ عصر دیروز در بیروت رخ داد. دو انفجار بزرگ منطقه بندری بیروت پایتخت لبنان را دچار تخریب گسترده کرد. منابع امنیتی لبنان تروریستی بودن حادثه را رد کرده‌اند و انفجار در انبار مواد منفجره رخ داده است.

  ۱۶۸۰ مشاهده ۰۱:۳۳
 • غول های حباب ساز

  اپل، آمازون، مایکروسافت، فیس‌بوک و آلفابت. ۵ غول فناوری آمریکا که به طرز دیوانه‌واری در حال رشد قیمت سهام و افزایش ارزش بازار خود هستند. اتفاقی که برخی را به یاد «حباب دات‌ کام» در سال ۲۰۰۳ می‌اندازد.

  ۶۳۱ مشاهده ۰۱:۵۳
 • بورس در رفت و آمد از منفی به مثبت

  بازار امروز نیز همچنان در حال نوسان در حوالی شاخص ۲ میلیون واحدی بود و شاخص کل بورس و هم وزن عملکردی مشابه داشتند. در جریان معاملات امروز شستا با ارزش بازاری ۴۷۶ هزار میلیارد تومانی به رقابت تنگاتنگ با فولاد و فارس پایان داد و تبدیل به بزرگترین شرکت بازار سرمایه ایران شد.

  ۱۵۵۴ مشاهده ۰۱:۰۰
 • دوگانه اجاره و تسهیلات مسکن

  اجاره‌بها و اقساط تسهیلات مسکن دو متغیر اصلی بازار مسکن هستند. اما در چه صورت متقاضیان «خرید ملک» به «اجاره‌نشینی» روی می‌آورند؟ سه الزام سیاستگذار پولی برای متعادل سازی بازار مسکن چیست؟

  ۹۹۴ مشاهده ۰۲:۴۴
 • راه گریز از ریسک در این روزهای بورس

  با توجه به اقبال گسترده‎ای که امسال بازار سرمایه با آن روبه‎رو شد، بسیاری از افراد که تا قبل از این سر و کاری با بورس نداشتند، شروع به خرید و فروش سهام کردند. اما در حال حاضر که شاخص به دو میلیون رسیده، برخی کارشناسان صحبت از اصلاح شاخص یا حتی ریزش می‎کنند. از طرف دیگر ریسک‎هایی چون چگونگی عرضه‎های دولتی، انتخابات آمریکا و ... نیز بازار را می‎تواند تهدید کند. بنابراین با در نظر گرفتن این ریسک‎ها، ایجاد تنوع در پرتفوی، یکی از راه‎هایی است که می‎تواند سهامداران را از ریسک‎ها تا حد بسیاری ایمن کند.

  ۴۸۰۸ مشاهده ۰۳:۲۶
 • رقابت نفسگیر ۴ نامزد تولید کرونا

  آمارهای رسمی نشان می‌دهد هم اکنون در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ واکسن ویروس کرونا در حال ساخت و توسعه است. و خیلی‌ها امید دارند واکسن کرونا با عرضه زودهنگام مواجه شود. اما در میان این ۱۵۰ گروه، چهار شرکت دارویی و مرکز علمی در سراسر دنیا، شانس بالاتری دارند و طبق گزارش نشنال جئوگرافیک، میزان پیشرفت آنها محسوس‌تر دیگران بوده است. این شرکت‌ها و مراکز علمی کدامند؟

  ۲۶۷۲ مشاهده ۰۳:۱۳