پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گزارش خبری

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • بورس، بازیگردان جدید مسکن

  بررسی‌ها نشان می‌دهد، بازار سهام بازیگردان بازار مسکن شده، چرا که کم‌ریسک‌ترین گزینه برای انتقال دارایی‌های بورسی، بازار مسکن است. اتفاقی که باعث شده عمده تقاضای حاضر در بازار مسکن برای خرید آپارتمان، تقاضای سرمایه‌ای شود.

  ۴۵۴ مشاهده ۰۱:۲۲
 • کرونا با صنعت گردشگری جهان چه کرد

  بیش از شش ماه از همه گیری ویروس کرونا در جهان می‌گذرد. حالا آژیر قرمز صنعت گردشگری به صدا درآمده و آمارهای سازمان جهانی گردشگری نشان می‌دهد، این صنعت در معرض ورشکستگی جهانی است. برآوردها نشان می‌دهد، ضربات سنگین کرونا بر صنعت گردشگری جهانی ادامه دار است.

  ۱۸۵ مشاهده ۰۲:۰۹
 • دلایل رشد نقدینگی در دولت‌های مختف

  عامل اصلی رشد پایه پولی در سه ماه نخست سال جاری، رشد ذخایر خارجی بانک مرکزی بوده است. رشد ذخایر خارجی و اثر آن در افزایش پایه پولی عمدتا به دلیل استقراض دولت از بانک مرکزی به شیوه جدید بوده است. پیش‌تر دولت‌ها از دو راهکار برای استقراض از بانک مرکزی استفاده می‌کردند، نخست استقراض مستقیم دولت از بانک مرکزی و دوم استقراض غیرمستقیم دولت از بانک مرکزی (توسط بانک‌ها). شاید بتوان گفت که دولت‌های مختلف برای جبران ناترازی‌های بودجه و تامین مالی، دیواری کوتاه‌تر از بانک مرکزی پیدا نمی‌کنند. چرا مرغ دولت‌ها در ایران یک پا دارد؟

  ۷۲۵ مشاهده ۰۲:۳۰
 • اپلیکیشن های چینی و باگ های امنیتی

  دونالد ترامپ اعلام کرد اپلیکیشن چینی تیک‌تاک در آمریکا مسدود می‌‌شود. ترامپ دلیل این مسدود شدن را مشکلات امنیتی تیک‌تاک خواند. اما ریشه این نگرانی‌ها نزدیکی تیک‌تاک و شرکت‌های بزرگ فناوری در چین با حکومت این کشور است.

  ۳۱۵ مشاهده ۰۱:۴۳
 • ۱۰ چالش و ابهام‌ وام اجاره مسکن

  یکی از مهمترین ایرادات این طرح از نگاه کارشناسان، رشد نقدینگی و تورم با تزریق ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است. اما با فرض رفع تمام موانع، آیا این سیاست می‌تواند تمام جامعه هدف را پوشش دهد؟

  ۷۷ مشاهده ۰۱:۴۳
 • عقب نشینی شاخص کل

  در حالی که شاخص کل روز گذشته به قله ۲ میلیون واحدی رسیده بود، امروز و در پایان معاملات به زیر ۲ میلیون واحد بازگشت بدون شک وضعیت هسته معاملات همه معامله‌گران را با مشکل مواجه کرده و در روند بازار تاثیرگذار است بازار سرمایه با رنجی مزمن درگیر است و باید دید مسئولان چه راهکاری برای برون رفت از وضعیت کنونی در نظر دارند

  ۴۶۵ مشاهده ۰۱:۰۹
 • شوک بورسی به وام مسکن

  قیمت خرید امتیاز تسهیلات مسکن با رشد قابل توجه مواجه بوده است. هر برگ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن (تسه) در مردادماه تا مرز ۹۰ هزار تومان پیشروی کرد. میانگین قیمت اوراق در هفته اول مرداد با جهش ۸۴ درصدی در مقایسه با میانگین قیمت در سال ۹۸ روبه‌رو شد!

  ۲۴۳ مشاهده ۰۱:۴۴
 • ۱۰ زن ثروتمند جهان را بشناسید

  نشریه فوربز، ثروتمندترین زنان جهان را معرفی کرد. «ثروتمندترین زنان جهان» سرمایه‌هایی از ۶۵.۹ میلیارد دلار تا ۱۶ میلیارد دلار دارند. اما آنها در چه کسب و کارهایی فعالیت دارند؟

  ۴۳۵۲ مشاهده ۰۱:۵۱