پخش زنده پخش زنده اکو ایران

بازارهای جهانی

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • برندگان و بازندگان بهبود وضعیت اقتصاد چه شرکت هایی هستند؟

  اخیرا تحولات در بازارهای مختلف سبب شده سرمایه گذاران ترجیح دهند مدتی منتظر باشند تا جهت گیری بازارها مشخص شود. در سه هفته گذشته، ساخته شدن واکسن برای کرونا و آغاز رسمی انتقال قدرت به دولت بعدی در آمریکا بر ریسک پذیری سرمایه گذاران افزوده اما این همه داستان نیست و شاهد تحولات نامتعارف در برخی بازارها هستیم. در گزارش امروز به سه سناریو درباره افق بازار طلا، وضعیت بازار نفت و فلزات پایه، و سقوط قیمت ارزهای دیجیتال اشاره شده است.

  ۱۶۲ مشاهده ۰۰:۰۰
 • تغییر رنگ تابلوها در چند بازار نشانه چیست؟

  روز گذشته و امروز سرمایه گذاران در بازارهای مالی کمی با احتیاط رفتار کرده اند و به نظر می رسد از هیجان ها درباره ساخته شدن واکسن برای کرونا کاسته شده است. امروز تغییرات تامل برانگیز در بازار ارزهای دیجیتال رخ داده اما در بازار نفت شرایط همچنان خوب است. در گزارش امروز به دیدگاه بانک مریل لینچ درباره افق بازار نفت، علل افت شاخص ها در بورس آمریکا، وضعیت بازار فلزات پایه و چند موضوع مهم دیگر اشاره شده است.

  ۴۸ مشاهده ۰۰:۰۰
 • آب و هوای کاملا مطبوع در میانه پاییز !

  با توجه به تحولاتی که این روزها در بازارهای مختلف رخ داده به نظر می رسد سرمایه گذاران باید تغییراتی در سبد دارایی های خود بوجود آورند. روز گذشته یک روز ویژه برای سرمایه گذاران در بازارهای مختلف بود زیرا در اکثر بازارها شاهد رونق قابل ملاحظه بودیم و رکوردهای جدید ثبت شد البته در یک بازار، شرایط اصلا خوب نیست. در گزارش امروز به علل تحولات مثبت در بورس های بزرگ و بازار نفت، دیدگاه سیتی گروپ درباره افق بازار طلا، شرایط حاکم بر بازار فلزات پایه و تحولات در بازار بیت کوین اشاره شده است.

  ۱۲۰ مشاهده ۰۰:۰۰
 • اشتیاق به خوشبینی دردسرساز می شود ؟

  خبرها درباره ساخته شدن واکسن جدید برای کرونا، تحولات مختلف در بازارها پدید آورده است. برخی از این تحولات مثبت و برخی منفی هستند و انتظار می رود بازارها همچنان از این گونه اخبار تاثیر بپذیرند. در گزارش امروز به آغاز رسمی انتقال قدرت به جو بایدن، علل وضعیت وخیم بازار طلا، خوشبینی های غیرمنطقی در بازار نفت و چند نکته که سرمایه گذاران در بازارهای مختلف باید به آنها توجه کنند اشاره شده است. به نظر می رسد این روزها همه مایلند فقط به اخبار مثبت توجه کنند!

  ۱۵۳ مشاهده ۰۰:۰۰
 • افزایش ریسک پذیری به رغم تشدید بحران کرونا!

  امروز معاملات بازارهای جهان در حالی آغاز شده که سرمایه گذاران درباره طیفی از موضوع ها نگران هستند البته جو حاکم بر بازارها منفی نیست زیرا سرمایه گذاران درباره آینده خوشبین هستند. در گزارش امروز به نشست گروه بیست، وضعیت بازارها در نخستین روز معاملات، ارقام پیش بینی شده برای قیمت طلا در هفته جاری و یک ماه آینده، و نکاتی که فعالان بازار نفت، فلزات پایه و سنگ آهن باید به آن توجه کنند اشاره شده است. تاب آوری بازارها در برابر بحران همه گیری افزایش یافته است.

  ۱۲۲ مشاهده ۰۰:۰۰
 • در فضای پر ابهام کنونی چگونه تصمیم بگیریم ؟

  فردا فعالیت بازارهای جهان آغاز خواهد شد و سرمایه گذاران تحت تاثیر مجموعه ای از عوامل مثبت و منفی رفتار خواهند کرد. اخیرا عملکرد برخی بازارها به دلیل ساخته شدن واکسن کرونا مثبت بوده و در برخی بازارها شرایط خوب نیست. در گزارش امروز به تقویم اقتصاد جهان در هفته پیش رو و چند پیش بینی درباره قیمت طلا، بیت کوین، نفت و .. اشاره شده و نیز توصیه هایی برای تصمیم گیری بهتر ارائه شده است. این روزها فضای بازارها بسیار پر ابهام است بنابراین هر لحظه ممکن است جهت بازارها تغییر کند!

  ۲۹۴ مشاهده ۰۰:۰۰
 • برای تغییر نقشه سرمایه گذاری آماده باشید !

  در هفته ای که گذشت، تحولات مثبت و منفی مختلف سبب نوسان در شاخص های مالی و قیمت مواد خام شد. هراس درباره شدت پیدا کردن مجدد بحران کرونا از ریسک پذیری سرمایه گذاران در بازارهای مالی کاسته اما در مقابل، برخی تحولات امیدبخش رخ داده که به رشد قیمت نفت و فلزات پایه کمک کرده است. در گزارش امروز به عملکرد بازارها در هفته قبل و چند نکته مهم درباره آینده اشاره شده است.

  ۴۳۵ مشاهده ۰۰:۰۰
 • حکمرانی وحشت آور کرونا !

  به نظر می رسد به تدریج توجه سرمایه گذاران بار دیگر به ابعاد هراس آور موج دوم همه گیری کرونا در اروپا و آمریکا معطوف شده و این یک مانع برای تداوم رونق در بازارهاست. تقریبا تمام بازارها از این عامل تاثیر پذیرفته اند و شاهد قرمز شدن تابلوها هستیم. در گزارش امروز به دیدگاه بیل گیتس درباره برخی اثرات پایدار همه گیری کرونا، احتمال های پیش روی بازار طلا و نفت و چند نکته که باید مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد اشاره شده است.

  ۲۹۲ مشاهده ۰۰:۰۰