پخش زنده پخش زنده اکو ایران

چای مجازی

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • انحصار و تعارض منافع دو عامل مهم فساد اقتصادی در کشور

  انحصار دلیل اصلی استمرار نابسامانی در بازارهای مختلف است. انحصار ، آفتی است که به دنبال آن رانت و امضاهای طلایی و هزار و یک مصیبت اقتصادی ، بر این ساختار معیوب، تحمیل شده . همین انحصار موجب شده ، پیشنهادهایی که تاکنون برای اصلاح و بهبود بازار مسکن ارایه شده ، اجرایی نشود و ناکامی در تنظیم و تعادل این بازار ، گلوی مستاجران و جویندگان آشیانه را بیش از گذشته فشار دهد. صدای خفگی به وضوح شنیده می شود

  ۰۷:۵۲
 • هدفگذاری تورم، اقدامی مثبت با اما و اگرهای فراوان. نیاز واقعی اقتصاد امروز چیست ؟

  تورم و کنترل آن ، شاه کلید حل معمای اقتصاد ایران است . اما راه رسیدن به این کنترل و تعادل ، خیلی هم هموار نیست. متغیرهای متعددی بر تورم تاثیرگذارند که اصلاح هر کدام از آنها ، داستان و راهی پرپیچ و خم دارد. آقای همتی برای امسال تورم 22 درصدی را اعلام کرده. اما آیا الزامات و و زمینه های تحقق این هدف وجود دارد؟ تورم و گرانی ها ، تا همین حالا ، همه حوزه های اقتصادی را درگیر کرده . از تولید تا داد و ستدهای بین المللی کالاها. افزایش قیمت های چند برابری حمل و نقل که به تعبیر فعالان اقتصادی قابل باور نیست و چالش جدیدی برای حوزه تجارت است.

  ۰۷:۵۹
 • همتی و تعادل بازار ارز .تاثیر اعدام ها در ایجاد تعادل و کنترل بازارها

  ارز بی ثبات و پر نوسان است. دستور و بگیر و ببندها تاکنون بی نتیجه. اما حرکت صعودی و پرشتاب قیمت ارز ، بدون تغییر مولفه های بنیادین اقتصاد، امیدها به کاهش قیمت را زنده نگهداشته. آیا اعدام سلطانها در بازارهای مختلف ، توانسته تاثیری بر کاهش اخلالها و تنش ها در این بازارها بگذارد؟ مروری بر تحولات اخیر نشان می دهد که انگار سلطانها و تاجهایشان بدلی و جعلی بوده و این ابزارها بی اثر.

  ۰۷:۵۴
 • واکنش ها به تعطیلی بازار گواهی سپرده سکه وانتقاد از موارد نقض حقوق مصرف کننده در تصمیمات وزارت صمت برای بازار خودرو

  سکه همچنان در بورس قدمهای بلندی برمی دارد . چشمهای نگران، از حدقه درآمده . اتخاذ تصمیمات تکراری که تجربه های ناموفقی هم داشته ، داد فعالان و کارشناسان اقتصادی را درآورده . کارشناسان معتقدند این بازار به جای تعطیلی باید سازماندهی شود.

  ۰۷:۵۵
 • تصمیمات وزارت صمت درباره نحوه فروش و پیش فروش خودرو.افزایش نگرانی ها از افت شاخص بورس

  وزارت صمت عملیات جدیدی را آغاز می کند. با اعلام همین موضوع، حباب های کوچک خودرو ترکیده . ورود سرپرست جدید و اعلام تصمیم های جدید وزارت صمت ، اندکی بر بازار خودرو تاثیر گذاشت . اما از حرف تا عمل راهی پرفراز و نشیب است. واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع، از وعده های تکراری این روزهاست ، اما امید به تغییر و بهبود اوضاع، کورسویی است که هنوز به چشم می خورد . برخی کارشناسان معتقدند اگر این تصمیمات به درستی اجرا شود وعده کنترل قیمتها محقق خواهد شد. افت شاخص بورس بعد از روند صعودی شگفت انگیز ، هشدار های کارشناسان را به واقعیت نزدیکتر کرده . نگرانی ها رو به افزایش است.

  ۰۷:۵۹
 • زلزله های مترقبه و غیر مترقبه از زیر زمین ، از دل خودرو و یا بورس

  کدام زلزله ها خطرناک تر است اگر زیرساختها مناسب نباشند؟ .زمین لرزه، زلزله در بازار خودرو ، یا لرزش ها در بورس؟ این زلزله ها پیامدهای فساد هستند یا خود فساد؟

  ۰۷:۵۹
 • اقبال مردم به خرید سهام درفضای پر از ابهام بورس ، راه اندازی بورس املاک و مسکن

  همه رکوردها در بورس شکسته شده. اما هشدارهای کارشناسی همچنان ادامه دارد . شرکت اتوبوسرانی می گوید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اما برخی رانندگان گلایه دارند. بدنبال پیشنهاد وزیر اقتصاد کارشناسان می پرسند،اصلا امکان راه اندازی بورس املاک و مسکن وجود دارد ؟

  ۰۶:۴۴