پخش زنده پخش زنده اکو ایران

تقاطع

این برنامه به مسائل مختلف بازار خودرو می‌پردازد و شامل بخش های متنوعی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار در هفته گذشته و پیش بینی روند آتی آن خواهد پرداخت. سردبیر این برنامه خانم مرجان شهریاری و مجری کارشناسان آن آقایان حمیدرضا بهداد و محمد صالحی هستند. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌گردد.

 • چالش کیفی خودروسازی ایران

  چرا مردم از سطح کیفی خودروهای داخلی ناراضی هستند؟ در تعیین سطح کیفی، نقش خودروسازان بالاتر است یا قطعه سازان؟ در این قسمت از برنامه "تقاطع" کارشناسان به این سوالات پاسخ خواهند داد.

  ۴۱:۰۹
 • قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه "تقاطع" قیمت‌گذاری خودرو است. در این برنامه به بررسی روند مصوبه قیمت گذاری در حاشیه بازار می‌پردازیم و نگاهی داریم به اینکه چرا علی رغم ادعای وزارت صنعت، این مصوبه اجرایی نشد .

  ۴۷:۳۱
 • تعیین قیمت خودرو؛ دستوری یا آزاد؟

  آیا دولت سهام خود را در خودروسازی ها واگذار خواهد کرد ؟ صنعت خودرو سازی به عنوان صنعتی پیش‌ران، نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی هر کشور دارد. در کشور ما اما با وجود ظرفیت‌های فراوان و همینطور موفقیت های متعدد گذشته، این صنعت با مشکلات زیادی مواجه است. صنعتی پرهزینه، غیرمقاوم و ناکارآمد به زعم کارشناسان اقتصادی. در این برنامه دکتر امیرحسن کاکائی؛ عضو هیئت علمی دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت و مرتضی مصطفوی، کارشناس حوزه خودرو به بررسی این مشکلات و راه‌های برون رفت از آن می‌پردازند.

  ۲۲:۱۲
 • رونمایی از اولین خودرو ملی ترکیه

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه تقاطع، رونمایی از خودروی ملی ترکیه است، این خودرو رویای 60 ساله کشور ترکیه بوده که محقق شده است. اردوغان عنوان کرده که خودروی "دریم" به عنوان خودروی قرن شناخته خواهد شد .

  ۵۲:۴۸
 • سهم خودرو در آلایندگی هوا

  سوژه این هفته برنامه، سهم خودرو در آلایندگی هوا می‌باشد. در این قسمت درباره نقش خودرو و یا منابع متحرک در آلودگی هوا بحث و گفتگوی کارشناسی انجام می‌گیرد. حذف 3 آیتم از استانداردهای 85گانه و رشد استفاده از گاز مایع از موارد دیگری است که در این برنامه به آن پرداخته می‌شود.

  ۴۶:۱۰
 • واکاوی ماجرای استاندارد آلایندگی

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه تقاطع استاندارد آلایندگی است. در این قسمت از برنامه موضوع استاندارد یورو 5 و جدالی که بین خوروسازان و محیط زیست در گرفته است، مورد بررسی قرار گرفته است.

  ۵۳:۵۰
 • بررسی تحولات بازار خودرو

  در این قسمت از برنامه «تقاطع» تحولات بازار خودرو، سرنوشت واردات خودرو در سال آینده و لغو خصوصی‌سازی خودرو توسط مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  ۴۰:۰۵
 • موج تبدیل کارگاهی سوخت خودروها

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه تقاطع درباره گازسوز کردن خودروها است.در واقع به دنبال سهمیه بندی افزایش قیمت بنزین، گازسوز کردن خودروها مورد توجه قرار گرفته است. هم چنین درباره بازار خودرو و تحولات آن و آمار تولیدات خودرو صحبت شده است.

  ۵۳:۳۱