پخش زنده پخش زنده اکو ایران

تقاطع

این برنامه به مسائل مختلف بازار خودرو می‌پردازد و شامل بخش های متنوعی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار در هفته گذشته و پیش بینی روند آتی آن خواهد پرداخت. سردبیر این برنامه خانم مرجان شهریاری و مجری کارشناسان آن آقایان حمیدرضا بهداد و محمد صالحی هستند. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌گردد.

 • سهم خودرو در آلایندگی هوا

  سوژه این هفته برنامه، سهم خودرو در آلایندگی هوا می‌باشد. در این قسمت درباره نقش خودرو و یا منابع متحرک در آلودگی هوا بحث و گفتگوی کارشناسی انجام می‌گیرد. حذف ۳ آیتم از استانداردهای ۸۵گانه و رشد استفاده از گاز مایع از موارد دیگری است که در این برنامه به آن پرداخته می‌شود.

  ۹۵ مشاهده ۴۶:۱۰
 • واکاوی ماجرای استاندارد آلایندگی

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه تقاطع استاندارد آلایندگی است. در این قسمت از برنامه موضوع استاندارد یورو ۵ و جدالی که بین خوروسازان و محیط زیست در گرفته است، مورد بررسی قرار گرفته است.

  ۷۹ مشاهده ۵۳:۵۰
 • بررسی تحولات بازار خودرو

  در این قسمت از برنامه «تقاطع» تحولات بازار خودرو، سرنوشت واردات خودرو در سال آینده و لغو خصوصی‌سازی خودرو توسط مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  ۱۵۲ مشاهده ۴۰:۰۵
 • موج تبدیل کارگاهی سوخت خودروها

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه تقاطع درباره گازسوز کردن خودروها است.در واقع به دنبال سهمیه بندی افزایش قیمت بنزین، گازسوز کردن خودروها مورد توجه قرار گرفته است. هم چنین درباره بازار خودرو و تحولات آن و آمار تولیدات خودرو صحبت شده است.

  ۹۲ مشاهده ۵۳:۳۱
 • افزایش نرخ بنزین و اثر آن بر بازار خودرو

  در این برنامه از تقاطع به تاثیر افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی آن بر قیمت خودرو پرداخته می شود. در این برنامه اشاره می شود که برخلاف انتظار که می بایست قیمت خودرو ها و یا حداقل خودروهای پرمصرف کاهش پیدا کنند ، شاهد افزایش قیمت بودیم که در این خصوص با کارشناس برنامه آقای سعید لیلاز گفتگویی انجام شده است.

  ۱۵۳ مشاهده ۴۷:۳۰
 • سرانجام خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک؟

  مصوبه شورای‌عالی استاندارد مبنی بر اینکه پراید و پژو ۴۰۵ قبل از مرداد ماه سال آینده از خط تولید خداحافظی می‌کنند، افزایش قیمت خودرو و همچنین سرانجام خودروهای دپو شده در گمرک موضوع این قسمت از برنامه تقاطع است.

  ۱۶۵ مشاهده ۴۹:۳۸
 • آسیب شناسی خروج محصولات قدیمی خودروسازان

  سوژه اصلی این قسمت از برنامه تقاطع درباره خروج خودروی پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید است. همچنین وضعیت بازار و آخرین وضعیت تولید از دیگر موضوعاتی است که در این قسمت به آن پرداخته می شود.

  ۱۵۳ مشاهده ۵۰:۲۰
 • خودرو زیر ذره بین مجلس

  صحبت های عبدالناصر همتی علیه خودروسازان و جواب متقابل آن ها، حذف خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ از چرخه تولید و تعلیق ساخت کارخانه فولکس واگن در ترکیه از جمله موضوعاتی است که در این قسمت از برنامه تقاطع مورد بررسی قرار گرفته است.

  ۳۳۱ مشاهده ۴۷:۵۴