پخش زنده پخش زنده اکو ایران

متراژ

این برنامه تحولات بازار مسکن را پوشش می‌دهد و شامل بخش های مختلفی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار و پیش بینی روند آتی آن می‌پردازد. سر دبیر و مجری این برنامه آقای فرید قدیری است و به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • حاشیه‌های بورس املاک

  یک گروه در بازار مسکن تصور می‌کنند با راه‌اندازی «بورس املاک» باید واحدهای خود را به جای بازار مسکن در بازار سهام به فروش برسانند. اما گروه دیگری از طیف فعال در بازار ملک که اتفاقاً مخاطب اصلی بورس املاک باید باشد، نسبت به ظرفیت‌های این فضای جدید بورسی غافل است! چه کسانی می‌توانند از طریق بورس، کار ملکی انجام دهند؟ آیا استقبال خواهد شد؟

  ۲۱:۱۴
 • حد افزایش قیمت مسکن کجاست؟

  غالب خانوارها توان تامین هزینه های ماهانه خود را هم از دست داده اند چه برسد به «فکر خرید مسکن» آن هم با قیمت های نجومی ماه های اخیر! اما با این حال هنوز در بازار معاملات واحدهای مسکونی تهران، خرید انجام می شود.

  ۲۷:۰۱
 • تحلیل دولت از علت یا علل جهش های مکرر قیمت مسکن و رشد تند اجاره بها چیست؟

  سیاست گذار با چه منطق و محاسباتی برای اجاره بهای 99 سقف رشد به میزان 25 درصد تعیین کرده است؟ چه تدابیر دیگری به جزء سقف رشد برای مستاجرها و حتی خریداران مسکن در نظر گرفته شده است؟ پاسخ این پرسش ها و بیشتر را در گفت و گو با مهندس محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بررسی کرده ایم.

  ۳۸:۱۴
 • خانه امن ؛ فولادی یا بتنی ؟

  بساز و بفروش ها در تهران و دیگر شهرها، هر کدام براساس نوع برداشتی که از سازه های «فولادی» و «بتنی» دارند، اسکلت ساختمان های مسکونی را براساس یکی از این دو نوع، طراحی و احداث می کنند. در این میان، خریداران مسکن و مصرف کنندگان بدون کمترین شناخت نسبت به «مزایا» و تفاوت های این دو سازه با یکدیگر، در برابر انتخاب سازنده، تسلیم هستند.

  ۲۶:۵۲
 • تورم بی سابقه در بازار مسکن

  معاملات مسکن در تهران ماه گذشته با تورم ماهانه بی سابقه ۱۱/۷ درصدی روبه رو شد. چه شد قیمت آپارتمان ها تا این حد رشد کرد؟ آیا بازهم روند رشد قیمت ادامه پیدا می کند؟ سعید سعادتمند کارشناس اقتصاد مسکن از چشم انداز قیمت می گوید. فرید قدیری کارشناس برنامه راهکار ممکن برای تنظیم بازار را توضیح می دهد.

  ۲۳:۳۳
 • بازار ساخت و سازهای مسکونی در ابهام و رکود به سر میبرد

  ابهام از بابت مشخص نبودن روند هزینهها و رکود نیز بخاطر سختی فروش آپارتمان نوساز و سختی خرید زمین برای ساخت دوباره. با این حال، بزرگان ساختمانی بهتر از سایر فعالان این حوزه میتوانند اوضاع آینده را تجزیه و تحلیل کنند. شرکتهای ساختمانی بزرگ مقیاس در وضعیت فعلی، متفاوت از سایر سازندهها در حال فعالیت هستند.

  ۲۱:۳۸
 • هوای خانه را چگونه بسازیم ؟

  سایه اندازی رکود بر بازار ساخت و ساز طی پنج سال گذشته، بخش زیادی از صنایع وابسته به پروژه های ساختمانی را نیز درگیر کرده است.

  ۲۱:۲۳
 • هر ساختمان یک « زیر زمین » اضافه

  مدیریت شهر تهران مکلف به اجرای تمام و کمال طرح تفصیلی است اما از طرف دیگر با مصوبات موردی خود نشان داده است ، این بطور کامل اجرایی نشده است .

  ۲۴:۱۴