متراژ

این برنامه تحولات بازار مسکن را پوشش می‌دهد و شامل بخش های مختلفی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار و پیش بینی روند آتی آن می‌پردازد. سر دبیر و مجری این برنامه آقای فرید قدیری است و به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • خانه های دولتی به چه کسانی می رسد؟

  پس از گذشت 12 سال، دولت مجددا به فکر ساخت مسکن حمایتی افتاده است. اما این خانه ها چه ویژگی هایی دارند؟ و قرار است متقاضیان آن ها چه کسانی باشند؟ این سوالات جزو محورهای این قسمت از برنامه متراژ است.

  ۳۶:۱۹
 • ناگفته های پاییزی بازار مسکن

  بازار مسکن در مهرماه با چرخش معاملات و البته قیمت مواجه شد. اما آیا این چرخش به معنای شروع رشد قیمت و پایان رکود است؟ این سوالی است که در این قسمت از برنامه متراژ به آن پاسخ داده می شود.

  ۳۴:۳۴
 • واحدهای مسکونی پرطرفدار

  کدام خانه ها زودتر فروش می رود؟ در این رکود سنگین معاملات مسکن، کدام آپارتمان ها مورد توجه متقاضیان و خریداران است؟ تاکتیک سازنده ها در این مقطع چه باید باشد؟ اینها سوالاتی است که در این قسمت از برنامه متراژ به آن پاسخ داده می شود.

  ۳۱:۵۴
 • تغییر فرمانده در بازار ساخت و ساز

  مدیران جدید شهر تهران یکی از وعده هایی که در مورد افزایش کیفیت ساخت و ساز دادند، تغییر رویکرد خودرو محوری به انسان محوری است. در هفته گذشته خبرهای جدیدی مبنی بر اعمال این فاکتور در نقشه جدید ضوابط ساخت و ساز شنیده شده. این موضوع در این قسمت از برنامه متراژ مورد بررسی قرار گرفته است.

  ۳۶:۳۸
 • کجای تهران بسازیم؟

  در این قسمت از برنامه متراژ سمت عرضه بازار ساخت و ساز مورد بررسی قرار می گیرد و به این سوال پاسخ داده می شود که در حال حاضر که بازار مسکن در وضعیت رکوردی به سر می برد، ساخت و ساز در کدام یک از مناطق شهر تهران به صرفه تر است.

  ۳۳:۰۲
 • ابعاد ریزش قیمت مسکن

  این قسمت از برنامه «متراژ» به بررسی ابعاد و جزئیات ریزش قیمت مسکن در پایتخت پرداخته است. در این برنامه بازار املاک پایتخت به صورت منطقه به منطقه مورد بررسی قرار گرفته و به این پرسش پاسخ داده شده که کاهش قیمت مسکن با توجه به روند دو ماه پیش قرار است از چه مناطقی و با چه شیبی اتفاق بیفتد؟

  ۳۴:۲۳
 • بازار مسکن در شیب رکود کم سابقه

  بازار مسکن تهران پس از رشد بهار شاهد غلتیدن در سراشیبی کند کاهش قیمت است هرچند هم‌زمان تعداد واحدهای معامله‌شده به کمترین میزان خود در 5 سال گذشته رسیده و نشانه‌های رکودی کم‌سابقه در حال پدیدار شده است.

  ۳۲:۱۴
 • توصیه‌هایی برای پیش خریداران مسکن

  تغییرات بازار مسکن در نیمه دوم سال 1398، احتمال ثبات قیمت خانه‌ها در ماه‌های آتی، معرفی دو دسته بازیگران اصلی سمت تقاضا در بازار مسکن و توصیه به پیش خریداران مهم‌ترین بخش‌های این قسمت از برنامه «متراژ» است.

  ۰۰:۰۰