پخش زنده پخش زنده اکو ایران

متراژ

علیرضا اشکان

 • خرید مسکن از ویترین کهنه

  چند سالی هست که سامانه های مجازی جایگاه خودشان را در بازار خرید و فروش مسکن پیدا کردند.یعنی روش نوین در حال جایگزین شدن روش های سنتی برای خرید و فروش مسکن شده است.در کنار این سامانه ها ، سیاستگذار نیز سامانه املاک و مستغلات را برای قیمت گذاری مسکن در فضای مجازی راه اندازی کرده است.سامانه ای که در چند ماه اخیر با اختلالات زیادی روبرو شده است. اما نکته مهم اینجاست که این سامانه ها تا چه حد ویترین مناسبی برای خرید و فروش مسکن هستند. این قسمت از برنامه متراژ به این موضوع پرداخته است. کارشناس برنامه، فرید قدیری ،به تاریخچه راه اندازی سامانه های مجازی چه توسط بخش خصوصی و چه توسط بخش دولتی در بازار مسکن اشاره می کند و به معایب و مزایای این سامانه ها و تاثیر آنها در بازار اشاره می کند.

  ۲۸:۵۱
 • توصیه‌هایی برای پیش خریداران مسکن

  تغییرات بازار مسکن در نیمه دوم سال 1398، احتمال ثبات قیمت خانه‌ها در ماه‌های آتی، معرفی دو دسته بازیگران اصلی سمت تقاضا در بازار مسکن و توصیه به پیش خریداران مهم‌ترین بخش‌های این قسمت از برنامه «متراژ» است.

  ۰۰:۰۰
 • بازار مسکن به کدام سمت می‌رود؟ بخریم یا نخریم؟

  اگر در فکر یک سقف هستید و می‌خواهید همین روزها دست‌به‌کار شوید و خانه‌ای بخرید. یا اگر قرارداد اجاره منزلتان به پایان رسیده و چند وقتی است که سایت‌های آگهی خانه را بالا و پایین می‌کنید اما سردرگم هستید؛ و حتی اگر می‌خواهید در بازار مسکن سرمایه‌گذاری کنید اما نیاز به اطلاعات بیشتری در این حوزه دارید، این قسمت از برنامه «متراژ» را ببینید.

  ۳۴:۵۰