متراژ

این برنامه تحولات بازار مسکن را پوشش می‌دهد و شامل بخش های مختلفی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار و پیش بینی روند آتی آن می‌پردازد. سر دبیر و مجری این برنامه آقای فرید قدیری است و به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • بازار مسکن در شیب رکود کم سابقه

  بازار مسکن تهران پس از رشد بهار شاهد غلتیدن در سراشیبی کند کاهش قیمت است هرچند هم‌زمان تعداد واحدهای معامله‌شده به کمترین میزان خود در 5 سال گذشته رسیده و نشانه‌های رکودی کم‌سابقه در حال پدیدار شده است.

  ۳۲:۱۴
 • توصیه‌هایی برای پیش خریداران مسکن

  تغییرات بازار مسکن در نیمه دوم سال 1398، احتمال ثبات قیمت خانه‌ها در ماه‌های آتی، معرفی دو دسته بازیگران اصلی سمت تقاضا در بازار مسکن و توصیه به پیش خریداران مهم‌ترین بخش‌های این قسمت از برنامه «متراژ» است.

  ۰۰:۰۰
 • هدف‌گذاری دولت و شهرداری برای ساختن خانه‌های استیجاری

  نیازسنجی طرح ساختن خانه‌های استیجاری که در ادبیات جهانی با نام «مسکن اجتماعی» شناخته می‌شود موضوع بخش اول این قسمت از برنامه «متراژ» است. «مسکن اجتماعی» اصطلاحی است که در ابتدای دولت یازدهم به عنوان جایگزین «مسکن مهر» از سوی دولت مطرح شد اما تاکنون خبری از اجرای آن نبوده و حالا با ابتکار پیروز حناچی، شهردار تهران در دستور کار قرار گرفته است. چالش‌ها و مزیت‌های طرح در بخش اول برنامه واکاوی می‌شود و در بخش دوم با حضور یک مسئول ارشد از شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت طرح و شیوه‌های پیش بینی شده برای اجرای آن صحبت می‌شود.

  ۳۲:۴۱
 • بازار مسکن به کدام سمت می‌رود؟ بخریم یا نخریم؟

  اگر در فکر یک سقف هستید و می‌خواهید همین روزها دست‌به‌کار شوید و خانه‌ای بخرید. یا اگر قرارداد اجاره منزلتان به پایان رسیده و چند وقتی است که سایت‌های آگهی خانه را بالا و پایین می‌کنید اما سردرگم هستید؛ و حتی اگر می‌خواهید در بازار مسکن سرمایه‌گذاری کنید اما نیاز به اطلاعات بیشتری در این حوزه دارید، این قسمت از برنامه «متراژ» را ببینید.

  ۳۴:۵۰
 • چرخش قیمت مسکن

  این قسمت برنامه متراژ، چرخش قیمت در بازار مسکن را مورد بررسی قرار می دهد.

  ۳۳:۵۱
 • مدل صحیح شارژ وام مسکن

  این قسمت برنامه متراژ ، قدرت وام خرید مسکن را مورد بررسی قرار می دهد

  ۳۴:۵۶
 • چهار ستون تغییر و تحولات بازار مسکن

  این قسمت برنامه متراژ، با حضور آقای دکتر عبده تیریزی، چهار ستون تغییر و تحولات بازار مسکن و قدرت خرید مسکن را مورد بررسی قرار می دهد

  ۳۸:۵۸
 • تغییر بازی در زمین سازنده های مسکن

  این قسمت برنامه متراژ، عوامل موثر در رکود ساختمانی، وضعیت معاملات و قیمت تمام شده ساخت مسکن را مورد بررسی قرار می دهد

  ۲۹:۵۹