پخش زنده پخش زنده اکو ایران

متراژ

این برنامه تحولات بازار مسکن را پوشش می‌دهد و شامل بخش های مختلفی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار و پیش بینی روند آتی آن می‌پردازد. سر دبیر و مجری این برنامه آقای فرید قدیری است و به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • چشم انداز بازار مسکن سال 99

  بازار مسکن در سال 99 به کدام سمت و سو خواهد رفت؟ وضعیت اجاره بها در سال آینده چگونه است؟

  ۴۰:۰۹
 • زمستان بازار مسکن چگونه می‌گذرد؟

  چه عواملی باعث افزایش دوباره قیمت مسکن شد؟ چه کسانی در بازار در حال خرید هستند؟ سال آینده قیمت مسکن به ثبات می‌رسد؟ آقای فرید قدیری و خانم نرگس رزبان در این قسمت از برنامه متراژ به این سوالات پاسخ داده اند.

  ۳۲:۲۹
 • مشمولان مالیات مسکن 99

  برنامه دولت و مجلس برای مالیات های بخش مسکن در سال 99 چیست ؟ کدام خانه ها در سال آینده مشمول پرداخت مالیات سالانه میشوند ؟ چه تعداد خانه های بالای 10 میلیارد تومان در بازار مسکن وجود دارند ؟ آقای فرید قدیری و دکتر تیمور رحمانی اقتصاددان در این قسمت از برنامه متراژ به این سوالات پاسخ داده اند.

  ۳۶:۳۶
 • رفع انجماد از بازار اوراق مسکن

  افزایش سقف وام اوراق مسکن چه تاثیری بر معاملات اوراق گذاشته است؟ آیا خریداران مسکن از این وام استقبال کرده اند؟ آقای فرید قدیری و خانم ندا بشیری، مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس در این قسمت از برنامه متراژ به این سوالات پاسخ داده اند.

  ۳۶:۲۳
 • عبور از بافت فرسوده در تامین مسکن

  ساخت چهارصد هزار واحد مسکونی طرح ملی تولید مسکن در چه مرحله ای است؟ این واحدهای مسکونی در چه شهرهایی ساخته می شوند؟ اجرای این طرح چقدر به نوسازی بافت فرسوده کمک می کند؟ فرید قدیری در این قسمت از برنامه متراژ به این سوالات پاسخ داده است.

  ۳۶:۴۲
 • ماجرای پرش دوباره قیمت مسکن

  برخلاف دو ماه ابتدایی پاییز، بازار مسکن در ماه آذر با تحولات جدیدی در دو بخش معاملات مسکن و جهش قیمتی رو‌به‌رو شد. برخی ماه آذر را ماه شگفتی ساز در بازار مسکن می‌نامند از این جهت که حجم معاملات توانست رشد قابل توجهی را تجربه کند.

  ۳۶:۴۵
 • وام های جدید مسکن به چه کسانی می‌رسد؟

  شورای پول و اعتبار پس از چندین سال بررسی بالاخره سقف وام اوراق را افزایش داد، سقف وام از محل اوراق در تهران به صورت انفرادی به 140میلیون تومان و برای زوجین به 240 میلیون تومان رسید اما با این وام چه کسانی خانه‌دار می‌شوند؟ این سوالی است که در این قسمت از برنامه متراژ به آن پاسخ داده می شود.

  ۴۸:۰۸
 • وام جدید در راه بازار مسکن

  اخیرا اخباری از موافقت بانک مرکزی با موضوع افزایش وام مسکن در بازار منتشر شده است و قرار بر این است که گردنه آخر بررسی این افزایش وام در هفته جاری یا آتی در شورای پول و اعتبار مطرح گردد. در این برنامه به جزئیات وام‌های جدید در راه مسکن می‌پردازیم.

  ۳۹:۰۱