پخش زنده پخش زنده اکو ایران

متراژ

این برنامه تحولات بازار مسکن را پوشش می‌دهد و شامل بخش های مختلفی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار و پیش بینی روند آتی آن می‌پردازد. سر دبیر و مجری این برنامه آقای فرید قدیری است و به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • عبور از بافت فرسوده در تامین مسکن

  ساخت چهارصد هزار واحد مسکونی طرح ملی تولید مسکن در چه مرحله ای است؟ این واحدهای مسکونی در چه شهرهایی ساخته می شوند؟ اجرای این طرح چقدر به نوسازی بافت فرسوده کمک می کند؟ فرید قدیری در این قسمت از برنامه متراژ به این سوالات پاسخ داده است.

  ۸۹ مشاهده ۳۶:۴۲
 • ماجرای پرش دوباره قیمت مسکن

  برخلاف دو ماه ابتدایی پاییز، بازار مسکن در ماه آذر با تحولات جدیدی در دو بخش معاملات مسکن و جهش قیمتی رو‌به‌رو شد. برخی ماه آذر را ماه شگفتی ساز در بازار مسکن می‌نامند از این جهت که حجم معاملات توانست رشد قابل توجهی را تجربه کند.

  ۷۳۷ مشاهده ۳۶:۴۵
 • وام های جدید مسکن به چه کسانی می‌رسد؟

  شورای پول و اعتبار پس از چندین سال بررسی بالاخره سقف وام اوراق را افزایش داد، سقف وام از محل اوراق در تهران به صورت انفرادی به ۱۴۰میلیون تومان و برای زوجین به ۲۴۰ میلیون تومان رسید اما با این وام چه کسانی خانه‌دار می‌شوند؟ این سوالی است که در این قسمت از برنامه متراژ به آن پاسخ داده می شود.

  ۳۲۳ مشاهده ۴۸:۰۸
 • وام جدید در راه بازار مسکن

  اخیرا اخباری از موافقت بانک مرکزی با موضوع افزایش وام مسکن در بازار منتشر شده است و قرار بر این است که گردنه آخر بررسی این افزایش وام در هفته جاری یا آتی در شورای پول و اعتبار مطرح گردد. در این برنامه به جزئیات وام‌های جدید در راه مسکن می‌پردازیم.

  ۱۸۶ مشاهده ۳۹:۰۱
 • مهمان تازه وارد در بازار مسکن

  در این قسمت از برنامه «متراژ» تغییر و تحولات بازار مسکن پس از افزایش قیمت بنزین مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین این برنامه به بررسی اثر مستقیم یا غیر مستقیم قیمت بنزین بر بازار پرداخته و کوتاه مدت یا بلندمدت بودن آن را در ساخت و فروش مسکن مورد بحث و بررسی قرار داده است.

  ۲۴۵ مشاهده ۳۵:۰۷
 • بسازوبفروش‌ها موجر می‌شوند

  انتظار بر این است که قیمت در بازار مسکن در آذر ماه نیز روند کاهشی داشته باشد. رفتارهای طرف عرضه و تقاضا در دوره‌های مختلف رونق و رکود بازارمسکن نشان از تغییرات عمده‌ای در بازار داشته است. حال طرف عرضه یا سازنده‌ها رفتار متفاوتی را پیشه کرده‌اند در این برنامه به تعقیب این رفتار می‌پردازیم.

  ۱۳۶ مشاهده ۳۱:۰۵
 • ریزش قیمت مسکن در کجای پایتخت ؟

  براساس گزارش منتشر شده از تحولات بازار مسکن در نیمه فصل پاییز مشخص شد که روند کاهش قیمت پس از یک ماه ثبات ادامه پیدا کرده است. این قسمت از برنامه متراژ تحولات بازار مسکن را بررسی نموده و به این سوالات پاسخ می‌دهد که کاهش قیمت در کدام مناطق رخ داده؟ و آیا این روند ادامه دار خواهد بود ؟

  ۱۶۹ مشاهده ۳۴:۵۲
 • خرید مسکن از ویترین کهنه

  چند سالی هست که سامانه های مجازی جایگاه خودشان را در بازار خرید و فروش مسکن پیدا کردند.یعنی روش نوین در حال جایگزین شدن روش های سنتی برای خرید و فروش مسکن شده است.در کنار این سامانه ها ، سیاستگذار نیز سامانه املاک و مستغلات را برای قیمت گذاری مسکن در فضای مجازی راه اندازی کرده است.سامانه ای که در چند ماه اخیر با اختلالات زیادی روبرو شده است. اما نکته مهم اینجاست که این سامانه ها تا چه حد ویترین مناسبی برای خرید و فروش مسکن هستند. این قسمت از برنامه متراژ به این موضوع پرداخته است. کارشناس برنامه، فرید قدیری ،به تاریخچه راه اندازی سامانه های مجازی چه توسط بخش خصوصی و چه توسط بخش دولتی در بازار مسکن اشاره می کند و به معایب و مزایای این سامانه ها و تاثیر آنها در بازار اشاره می کند.

  ۱۰۳ مشاهده ۲۸:۵۱