پخش زنده پخش زنده اکو ایران

متراژ

این برنامه تحولات بازار مسکن را پوشش می‌دهد و شامل بخش های مختلفی بوده که در آن به تحلیل و بررسی اتفاقات و رویدادهای مهم این بازار و پیش بینی روند آتی آن می‌پردازد. سر دبیر و مجری این برنامه آقای فرید قدیری است و به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • ماجرای غافلگیری سراسری اجاره نشین ها

  اگر چه فصل بازار اجاره نشینی به سر رسیده ، اما خبرهایی از گوشه و کناربه گوش می رسد که گویا معادلات در این بازار تغییر کرده است. همزمان با افزایش قیمت مسکن در سال جاری ، بازار اجاره نیز روند متفاوتی را تجربه کرد. به طوریکه بسیاری از اجاره نشین ها مجبور به تمدید قراردادهای اجاره خود با مبالغی متفاوت شدند. کارشناس برنامه ، فرید قدیری ، اشاره می کند که بر اساس آمار رسمی مرکز آمار علاوه بر رشد اجاره نشینی ، شاهد کاهش شیب بهای اجاره مانند قیمت مسکن هستیم. ایشان اشاره می کند که نرخ اجاره بها در فصل تابستان نسبت به تابستان سال گذشته در کل کشور به صورت میانگین با افزایش ۲۵% مواجه بوده است. همچنین نسبت افزایش نرخ مسکن با اجاره بها مورد ارزیابی قرار گرفته و علل آن مورد بررسی قرار می گیرد.

  ۶۴ مشاهده ۳۱:۴۷
 • خانه های دولتی به چه کسانی می رسد؟

  پس از گذشت ۱۲ سال، دولت مجددا به فکر ساخت مسکن حمایتی افتاده است. اما این خانه ها چه ویژگی هایی دارند؟ و قرار است متقاضیان آن ها چه کسانی باشند؟ این سوالات جزو محورهای این قسمت از برنامه متراژ است.

  ۹۸ مشاهده ۳۶:۱۹
 • ناگفته های پاییزی بازار مسکن

  بازار مسکن در مهرماه با چرخش معاملات و البته قیمت مواجه شد. اما آیا این چرخش به معنای شروع رشد قیمت و پایان رکود است؟ این سوالی است که در این قسمت از برنامه متراژ به آن پاسخ داده می شود.

  ۲۷۵ مشاهده ۳۴:۳۴
 • واحدهای مسکونی پرطرفدار

  کدام خانه ها زودتر فروش می رود؟ در این رکود سنگین معاملات مسکن، کدام آپارتمان ها مورد توجه متقاضیان و خریداران است؟ تاکتیک سازنده ها در این مقطع چه باید باشد؟ اینها سوالاتی است که در این قسمت از برنامه متراژ به آن پاسخ داده می شود.

  ۲۰۴ مشاهده ۳۱:۵۴
 • تغییر فرمانده در بازار ساخت و ساز

  مدیران جدید شهر تهران یکی از وعده هایی که در مورد افزایش کیفیت ساخت و ساز دادند، تغییر رویکرد خودرو محوری به انسان محوری است. در هفته گذشته خبرهای جدیدی مبنی بر اعمال این فاکتور در نقشه جدید ضوابط ساخت و ساز شنیده شده. این موضوع در این قسمت از برنامه متراژ مورد بررسی قرار گرفته است.

  ۱۰۲ مشاهده ۳۶:۳۸
 • کجای تهران بسازیم؟

  در این قسمت از برنامه متراژ سمت عرضه بازار ساخت و ساز مورد بررسی قرار می گیرد و به این سوال پاسخ داده می شود که در حال حاضر که بازار مسکن در وضعیت رکوردی به سر می برد، ساخت و ساز در کدام یک از مناطق شهر تهران به صرفه تر است.

  ۱۱۲۶ مشاهده ۳۳:۰۲
 • ابعاد ریزش قیمت مسکن

  این قسمت از برنامه «متراژ» به بررسی ابعاد و جزئیات ریزش قیمت مسکن در پایتخت پرداخته است. در این برنامه بازار املاک پایتخت به صورت منطقه به منطقه مورد بررسی قرار گرفته و به این پرسش پاسخ داده شده که کاهش قیمت مسکن با توجه به روند دو ماه پیش قرار است از چه مناطقی و با چه شیبی اتفاق بیفتد؟

  ۱۵۴۷ مشاهده ۳۴:۲۳
 • بازار مسکن در شیب رکود کم سابقه

  بازار مسکن تهران پس از رشد بهار شاهد غلتیدن در سراشیبی کند کاهش قیمت است هرچند هم‌زمان تعداد واحدهای معامله‌شده به کمترین میزان خود در ۵ سال گذشته رسیده و نشانه‌های رکودی کم‌سابقه در حال پدیدار شده است.

  ۲۴۱ مشاهده ۳۲:۱۴