پخش زنده پخش زنده اکو ایران

شاخص

در این برنامه به مسائل بازار بورس از زوایای مختلف پرداخته می‌شود و با تحلیل اخبار و روندهای گذشته بازار سعی می‌شود تا چشم‌انداز آتی بازار واکاوی شود. سر دبیر این برنامه بهزاد بهمن نژاد و مجری آن سرکار خانم هدیه لطفی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • بورس ایران؛ شبیه جنون لاله هلندی است

  بازار جهنده بورس و رشد غیرقابل باور هر روزه شاخص اگرچه حاکی از ورود سرمایه ای افراد حقیقی است، اما شرایط کنونی بازار شبیه اتفاقی است که در هلند افتاد. سهامداران خرد در بازار بورس هوشمندانه تر رفتار کنند.

  ۶۶۴ مشاهده ۰۹:۲۶
 • عرضه اولیه سهام در بورس

  عرضه اولیه سهام از چند روز گذشته آغاز و با استقبال زیادی روبه رو شده است اما ادامه این عرضه با چالش های زیادی همراه است.

  ۴,۳۶۹ مشاهده ۰۹:۲۳
 • بورس جهان در چنبره کرونا

  تحلیل گران و فعالان بازار سرمایه با توجه به شرایط خوبی که برای سهام کالایی رقم خورده بود ،‌ روند صعودی را تا پایان سال پیش بینی می کردند تا اینکه شیوع ویروس کرونا تمام معادلات را بر هم زد. این روزها سرعت بالای شیوع کرونا مهم ترین نگرانی در جهان است.

  ۴۸۸ مشاهده ۰۶:۴۵
 • IT و تاثیر آن در توسعه بازار سهام

  آیا به هسته معاملات جدید نیاز دازیم؟

  یکی از موضوعات مهم در بازار سرمایه بحث فناوری اطلاعات است. بطوریکه شرکت های IT و OMS نقش قابل توجهی در این بازار ایفا می‌کنند اما آیا با افزایش حجم و ارزش معاملات بازار سهام زیرساخت های IT موجود پاسخگوی نیاز بازار است؟ اکوایران در گفت و گویی با حضور حجت اله فرهنگیان به این پرسش پاسخ می‌دهد.

  ۳۲۷ مشاهده ۱۱:۵۵
 • سقف رشد بازار سهام کجاست؟ - بخش دوم

  در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ قیمت سهم ا در بورس و فرابورس ایران با رشد چشم‌گیری مواجه شد. به طوری که شاخص کل این بازارها، بارها کانال شکنی کردند و در نهایت سرمایه گذاران به بازدهی حدود ۱۳۰ درصد رسیدند اما آیا این روند رشد ادامه دار خواهد بود؟

  ۴۸۵ مشاهده ۰۳:۰۹
 • سقف رشد بازار سهام کجاست؟ - بخش اول

  در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ قیمت سهم ا در بورس و فرابورس ایران با رشد چشم‌گیری مواجه شد. به طوری که شاخص کل این بازارها، بارها کانال شکنی کردند و در نهایت سرمایه گذاران به بازدهی حدود ۱۳۰ درصد رسیدند اما آیا این روند رشد ادامه دار خواهد بود؟

  ۷۵۵ مشاهده ۱۱:۰۹
 • فتح پرقدرت ابرکانال ۴۰۰هزار

  معاملات بازار بورس تهران در اولین روز کاری به روند صعودی خود ادامه داد و شاخص کل با ثبت رشد ۱۰درصدی از مرز ۴۱۰هزار واحد عبور کرد اما آیا می‌توان گفت که بورس به مدار مثبت بازگشته و ریسکی بازار را تهدید نمی کند؟ چه عواملی سبب تحریک بازار سرمایه شده است؟ در این برنامه آقایان مهدی طحانی و مهدی گودرزی، کارشناسان بازار سرمایه به تحلیل بازار می‌پردازند.

  ۸۰۳ مشاهده ۱۳:۱۹
 • پنجمین رکورد تاریخی

  بورس برای سومین روز متوالی رشد چشمگیر داشت. شاخص کل با ۱۶۳۸۸ واحد افزایش به آستانه کانال ۴۰۰ هزار واحد رسید. در این برنامه "شاخص" دلیل استقبال گسترده سهامداران، سهم گروه‌های بورسی در رشد شاخص و مقایسه بورس با بازارهای موازی را با زمانی و دارابی، کارشناسان بازار سرمایه به گفتگو گذاشته‌ایم.

  ۷۲۲ مشاهده ۱۵:۱۱