شاخص

در این برنامه به مسائل بازار بورس از زوایای مختلف پرداخته می‌شود و با تحلیل اخبار و روندهای گذشته بازار سعی می‌شود تا چشم‌انداز آتی بازار واکاوی شود. سر دبیر این برنامه بهزاد بهمن نژاد و مجری آن سرکار خانم هدیه لطفی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • سقف رشد بازار سهام کجاست؟ - بخش دوم

  در 10 ماهه ابتدایی سال 1398 قیمت سهم ا در بورس و فرابورس ایران با رشد چشم‌گیری مواجه شد. به طوری که شاخص کل این بازارها، بارها کانال شکنی کردند و در نهایت سرمایه گذاران به بازدهی حدود 130 درصد رسیدند اما آیا این روند رشد ادامه دار خواهد بود؟

  ۰۳:۰۹
 • سقف رشد بازار سهام کجاست؟ - بخش اول

  در 10 ماهه ابتدایی سال 1398 قیمت سهم ا در بورس و فرابورس ایران با رشد چشم‌گیری مواجه شد. به طوری که شاخص کل این بازارها، بارها کانال شکنی کردند و در نهایت سرمایه گذاران به بازدهی حدود 130 درصد رسیدند اما آیا این روند رشد ادامه دار خواهد بود؟

  ۱۱:۰۹
 • فتح پرقدرت ابرکانال 400هزار

  معاملات بازار بورس تهران در اولین روز کاری به روند صعودی خود ادامه داد و شاخص کل با ثبت رشد 10درصدی از مرز 410هزار واحد عبور کرد اما آیا می‌توان گفت که بورس به مدار مثبت بازگشته و ریسکی بازار را تهدید نمی کند؟ چه عواملی سبب تحریک بازار سرمایه شده است؟ در این برنامه آقایان مهدی طحانی و مهدی گودرزی، کارشناسان بازار سرمایه به تحلیل بازار می‌پردازند.

  ۱۳:۱۹
 • پنجمین رکورد تاریخی

  بورس برای سومین روز متوالی رشد چشمگیر داشت. شاخص کل با 16388 واحد افزایش به آستانه کانال 400 هزار واحد رسید. در این برنامه "شاخص" دلیل استقبال گسترده سهامداران، سهم گروه‌های بورسی در رشد شاخص و مقایسه بورس با بازارهای موازی را با زمانی و دارابی، کارشناسان بازار سرمایه به گفتگو گذاشته‌ایم.

  ۱۵:۱۱
 • یک روز خوب برای بورس

  همانطور که انتظار می‌رفت بورس امروز با صف خرید مواجه شد و شاخص کل رشد قابل قبولی داشت. انتظار می‌رود فردا با افزایش سقف دامنه نوسان به 5% روند افزایشی بازار ادامه یابد. در برنامه شاخص آقایان سوری و متین به تحلیل امروز بازار سرمایه می‌پردازند.

  ۱۰:۱۰
 • چشم انداز بورس پس از پاسخ ایران به اقدام تروریستی آمریکا

  اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی چه تاثیری بر بازارهای جهانی داشته است؟ بازارهای نفت، بورس ، طلا و ارز پس از پاسخ موشکی ایران چه سمت و سویی گرفتند؟ بورس ایران چه واکنشی به تحولات جاری خواهد داشت؟ دکتر سعدوندی به سوالات "اکوایران" پاسخ داده است.

  ۱۱:۴۹
 • آخرین تصمیم سازمان بورس برای کنترل بازار و تاثیر آن بر بورس

  شاخص بورس تهران امروز تحت تاثیر پاسخ ایران به ترور شهید قاسم سلیمانی روند نزولی داشت. البته این نکته قابل ذکر است که نفس شوک های سیاسی کوتاه مدت می‌باشد و حداکثر یک تا دو هفته اثرگذار خواهد بود. به همین جهت شورای بورس برای کنترل بازار، دامنه نوسانات را از 5 درصد به 2 درصد کاهش داد اما آیا کاهش دامنه نوسان به ۲ درصد می‌تواند التهابات روانی بازار سرمایه را التیام بخشد؟

  ۰۸:۴۱
 • بورس درگیر هیجانات سیاسی

  بورس در هفته گذشته بازدهی بیش از 6 درصد را به ثبت رساند اما متاسفانه روز جمعه با افزایش تنش های سیاسی و خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، ترس گسترده‌ای بازار سهام را فرا گرفت و در روز شنبه افت 4.4 درصدی را شاهد بودیم .

  ۲۴:۴۲