شاخص

در این برنامه به مسائل بازار بورس از زوایای مختلف پرداخته می‌شود و با تحلیل اخبار و روندهای گذشته بازار سعی می‌شود تا چشم‌انداز آتی بازار واکاوی شود. سر دبیر این برنامه بهزاد بهمن نژاد و مجری آن سرکار خانم هدیه لطفی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • سیگنال فروشی در بازار سرمایه - علت رشد قارچ‌گونه کانال‌های تلگرامی در بورس

  بازار سهام هفته گذشته را با رشد بیش از 5 درصدی به پایان رساند و شاخص کل در آستانه ورود به مرز 340 هزار واحد متوقف شد و بازدهی خود را از ابتدای سال به 90درصد رساند اما آیا این روند ادامه دار خواهد بود یا خیر؟ نقش کانال‌های تلگرامی در این بازی به چه شکل است؟

  ۳۷:۲۰
 • فرصت‌سوزی کارگزاران بورسی در دوره طلایی بازار سهام

  بررسی عملکرد هفتگی بازار بورس و چرایی عدم توسعه و رشد در صنعت به همراه چالش ها و مشکلات کارگزاری ها و فرصت سوزی کارگزاران بورسی در دوره طلایی موضوع محوری این قسمت از برنامه «شاخص» است.

  ۳۰:۳۱
 • بازگشت بورس به دوران رونق

  شاخص کل بورس پس از صعود بی‌نظیری که از ابتدای سال 98 تا اواسط مهر داشت، توانست هفته گذشته مرز 310 هزار واحد را بشکند. روند بازار نیز همچنان صعودی است اما آیا شاخص بورس تهران از حبس بازه ای رهایی یافته است یا خیر؟

  ۲۶:۳۶
 • بورس و افزایش قیمت بنزین

  دراین قسمت از برنامه شاخص به تاثیر افزایش قیمت بنزین در بازار سهام پرداخته می شود و همچنین کارنامه عملکردی بازار سهام در آبان ماه و نقش صنایع مختلف در آن مورد بررسی قرار می گیرد. در هفته آخر آبان شاهد رشد هفت دهم درصدی شاخص کل بورس بودیم و کارشناس برنامه به بازدهی صنایع بورسی در هفته آخر آبان و تحولات صورت گرفته اشاره می کند و تحلیل های فنی خود را ارائه می کند.وی اشاره می کند که با اینکه در پایان آبان ماه رشد منفی 1/1 درصدی را شاهد بودیم اما از ابتدای سال تا پایان آبان ماه بازدهی 70 درصدی در بورس اتفاق افتاده است. خانم لطفی به عواملی که باعث رشد منفی شده اشاره کرده و آن ها را بررسی می نماید. ایشان عدم دسترسی به اینترنت برای کسب اطلاعات و اخبار را یکی از مهمتریت عوامل این کاهش در هفته آخر آبان می داند .

  ۱۸:۵۸
 • چالش‌های صنعت کارگزاری بازار سرمایه

  شاخص بورس هفته گذشته را با رشد شش دهم درصدی به پایان رساند اما امروز این بازار 208 واحد ریزش داشت. موضوع این برنامه شاخص، مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلاتی است که کارگزاری‌ها با آن مواجه هستند.

  ۱۸:۵۶
 • تأثیر بودجه بدون نفت بر بورس

  هفته گذشته بازدهی بازار سرمایه منفی بود اما سود این بازار از ابتدای امسال هنوز 71 درصد است. فعالیت‌های بازار در دو هفته اخیر و مثبت بودن شاخص کل هم‌وزن نشان می‌دهد که هیجان بورس ناشی از خرده سهامدارانی است که با رصد اخبار، رفتارهای هیجانی دارند.

  ۳۰:۳۱
 • بررسی تاثیر گزارش‌های ماهانه بر بورس

  از اواخر مهر ماه شاهد ترافیک گزارش‌های عملکرد شش ماهه شرکت‌های بورسی روی سامانه کدال بودیم. اوایل آبان ماه شرکت‌ها گزارش‌های مهر ماه خود را منتشر کردند. موضوع این برنامه شاخص درباره اهمیت رصد گزارش‌های دوره‌ای از عملکرد شرکت‌های بورسی است. امیر هوشنگ نوایی، کارشناس بازار سرمایه توضیح می‌دهد که این گزارش‌ها به چه صورت بوده و چرا رصد آنها اهمیت دارد.

  ۲۹:۴۷
 • ریزش بورس ادامه می‌یابد؟

  بورس تهران برای سه هفته متوالی بازدهی منفی داشته و همین مساله موجب نگرانی اهالی بازار سرمایه سهام شده است. اکنون این پرسش میان معامله‌گران بورسی وجود دارد که کف احتمالی بورس کجاست و بازار تا چه اندازه قرار است ریزش داشته باشد؟ عوامل موثر در ریزش بازار بورس چیست؟ و آیا بازار سهام تجربه سال‌های 92 را تکرار خواهد کرد؟ این برنامه شاخص با حضور کارشناسان به این سوال‌ها پاسخ خواهد داد.

  ۲۷:۰۶