پخش زنده پخش زنده اکو ایران

شاخص

در این برنامه به مسائل بازار بورس از زوایای مختلف پرداخته می‌شود و با تحلیل اخبار و روندهای گذشته بازار سعی می‌شود تا چشم‌انداز آتی بازار واکاوی شود. سر دبیر این برنامه بهزاد بهمن نژاد و مجری آن سرکار خانم هدیه لطفی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • یک روز خوب برای بورس

  همانطور که انتظار می‌رفت بورس امروز با صف خرید مواجه شد و شاخص کل رشد قابل قبولی داشت. انتظار می‌رود فردا با افزایش سقف دامنه نوسان به 5% روند افزایشی بازار ادامه یابد. در برنامه شاخص آقایان سوری و متین به تحلیل امروز بازار سرمایه می‌پردازند.

  ۱۰:۱۰
 • چشم انداز بورس پس از پاسخ ایران به اقدام تروریستی آمریکا

  اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی چه تاثیری بر بازارهای جهانی داشته است؟ بازارهای نفت، بورس ، طلا و ارز پس از پاسخ موشکی ایران چه سمت و سویی گرفتند؟ بورس ایران چه واکنشی به تحولات جاری خواهد داشت؟ دکتر سعدوندی به سوالات "اکوایران" پاسخ داده است.

  ۱۱:۴۹
 • آخرین تصمیم سازمان بورس برای کنترل بازار و تاثیر آن بر بورس

  شاخص بورس تهران امروز تحت تاثیر پاسخ ایران به ترور شهید قاسم سلیمانی روند نزولی داشت. البته این نکته قابل ذکر است که نفس شوک های سیاسی کوتاه مدت می‌باشد و حداکثر یک تا دو هفته اثرگذار خواهد بود. به همین جهت شورای بورس برای کنترل بازار، دامنه نوسانات را از 5 درصد به 2 درصد کاهش داد اما آیا کاهش دامنه نوسان به ۲ درصد می‌تواند التهابات روانی بازار سرمایه را التیام بخشد؟

  ۰۸:۴۱
 • بورس درگیر هیجانات سیاسی

  بورس در هفته گذشته بازدهی بیش از 6 درصد را به ثبت رساند اما متاسفانه روز جمعه با افزایش تنش های سیاسی و خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، ترس گسترده‌ای بازار سهام را فرا گرفت و در روز شنبه افت 4.4 درصدی را شاهد بودیم .

  ۲۴:۴۲
 • بررسی سهم اوراق بدهی در بودجه 99

  در بودجه سال 99 سهم انتشار اوراق بدهی به نسبت سال 98 به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرد است.اما آیا بازار سرمایه ایران ظرفیت انتشار این مقدار اوراق را دارد یا خیر؟ انتشار این اوراق چه تاثیری بر بازار سهام خواهد گذاشت؟ این قسمت از برنامه "شاخص" به این سوالات پاسخ خواهد داد.

  ۲۹:۵۹
 • بورس برترین بازار در فصل آخر سال؟

  این روزها بازار سهام با سرعت زیادی در مسیر صعودی حرکت کرده و رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کند. اما آیا این روند ادامه دار خواهد بود؟ این قسمت از برنامه شاخص این موضوع را بررسی می کند که چگونه میتوانید از سرمایه خود بهترین سود را کسب کنید.

  ۳۱:۲۵
 • سیگنال فروشی در بازار سرمایه - علت رشد قارچ‌گونه کانال‌های تلگرامی در بورس

  بازار سهام هفته گذشته را با رشد بیش از 5 درصدی به پایان رساند و شاخص کل در آستانه ورود به مرز 340 هزار واحد متوقف شد و بازدهی خود را از ابتدای سال به 90درصد رساند اما آیا این روند ادامه دار خواهد بود یا خیر؟ نقش کانال‌های تلگرامی در این بازی به چه شکل است؟

  ۳۷:۲۰
 • فرصت‌سوزی کارگزاران بورسی در دوره طلایی بازار سهام

  بررسی عملکرد هفتگی بازار بورس و چرایی عدم توسعه و رشد در صنعت به همراه چالش ها و مشکلات کارگزاری ها و فرصت سوزی کارگزاران بورسی در دوره طلایی موضوع محوری این قسمت از برنامه «شاخص» است.

  ۳۰:۳۱