شاخص

در این برنامه به مسائل بازار بورس از زوایای مختلف پرداخته می‌شود و با تحلیل اخبار و روندهای گذشته بازار سعی می‌شود تا چشم‌انداز آتی بازار واکاوی شود. سر دبیر این برنامه بهزاد بهمن نژاد و مجری آن سرکار خانم هدیه لطفی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • بررسی تاثیر گزارش‌های ماهانه بر بورس

  از اواخر مهر ماه شاهد ترافیک گزارش‌های عملکرد شش ماهه شرکت‌های بورسی روی سامانه کدال بودیم. اوایل آبان ماه شرکت‌ها گزارش‌های مهر ماه خود را منتشر کردند. موضوع این برنامه شاخص درباره اهمیت رصد گزارش‌های دوره‌ای از عملکرد شرکت‌های بورسی است. امیر هوشنگ نوایی، کارشناس بازار سرمایه توضیح می‌دهد که این گزارش‌ها به چه صورت بوده و چرا رصد آنها اهمیت دارد.

  ۲۹:۴۷
 • ریزش بورس ادامه می‌یابد؟

  بورس تهران برای سه هفته متوالی بازدهی منفی داشته و همین مساله موجب نگرانی اهالی بازار سرمایه سهام شده است. اکنون این پرسش میان معامله‌گران بورسی وجود دارد که کف احتمالی بورس کجاست و بازار تا چه اندازه قرار است ریزش داشته باشد؟ عوامل موثر در ریزش بازار بورس چیست؟ و آیا بازار سهام تجربه سال‌های 92 را تکرار خواهد کرد؟ این برنامه شاخص با حضور کارشناسان به این سوال‌ها پاسخ خواهد داد.

  ۲۷:۰۶
 • ارزشیابی در بورس

  ریزش های شاخص بورس تا کجا ادامه خواهد داشت؟ استفاده از کدام روش ارزش گذاری در بورس تهران صحیح است؟ چقدر با معیارهای جهانی فاصله داریم؟ جزو پرسش هایی است که در این قسمت از برنامه شاخص مطرح شده است.

  ۳۸:۵۸
 • تداوم ورود سیل نقدینگی به بورس

  بررسی عملکرد هفتگی بازار بورس و چرایی عدم کارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام به همراه معرفی وظیفه و ساختار صندوق‌ها در بازار کشور موضوع محوری این قسمت از برنامه «شاخص» است.

  ۳۳:۰۷
 • تداوم هجوم نقدینگی و سهامداران خرد به بازار سرمایه

  تحلیل سیل ورود نقدینگی به بازار سرمایه موضوع اصلی این قسمت از برنامه «شاخص» است که با رویکردی کارشناسی به رشد چشمگیر معاملات به‌ویژه هجوم سرمایه‌های جدید و سهامداران خرد به بازار می‌پردازد.

  ۳۳:۰۳
 • سهام و سهامداران لب بر تیغ اینترنت

  آسیب‌شناسی سیگنال فروشی در بازار سهام محور این قسمت از برنامه «شاخص» است. همچنین در این برنامه به سؤال‌هایی چون چرا عرضه‌های اولیه با رکوردشکنی همراه است؟ و فضای مجازی چه پیامدهایی برای بورس داشته و دارد؟ پاسخ داده می‌شود.

  ۳۹:۵۵
 • پیشروی معقول بورس و امیدواری به آینده

  «فرهنگ حسینی» و «پشوتن مشهوری نژاد» در این قسمت از برنامه «شاخص» معتقدند بورس هنوز حبابی ندارد و با توجه به احتمال ثبات سیاسی طی شش ماه آینده می‌تواند به رشد آرام خود به سمت کانال 400 هزار واحد ادامه دهد.

  ۰۰:۰۰
 • شکستن ابر کانال 300 هزار بورس چگونه اتفاق افتاد؟

  برنامه امروز شاخص دو محور اصلی دارد. در بخش اول برنامه و با حضور هدیه لطفی، کارشناس بورس به بررسی تداوم روند صعودی بازار سرمایه در هفته اخیر پرداخته می‌شود و دلایل زمینه‌ای عبور شاخص کل بورس از ابرکانال 300 هزار واحدی برشمرده می‌شود. در بخش دوم برنامه و با حضور دو کارشناس دیگر موضوع افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها به بحث گذاشته می‌شود و محمد نوربخش با همراهی مهدی زردوغی به دلایل و نتایج این شکل افزایش سرمایه‌ها می‌پردازند و در قسمت پایانی پیش‌بینی خود از روند صعودی بورس در ماه‌های اخیر را بیان می‌کنند.

  ۳۷:۲۶