پخش زنده پخش زنده اکو ایران

کرور

در این برنامه با ساخت بخش‌های مختلف به تحلیل اخبار و روندهای قیمتی بازار ارز و طلا پرداخته شده و سعی می‌شود تا پیش‌بینی قابل اتکایی از بازار را به دست مخاطب دهد. سردبیر این برنامه آقای مهدی نوروزیان و مجری آن سرکار خانم المیرا ابوالفتحی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • سهم مستغلات در ارکان دارایی بانکها

  بخشی از سپرده مردم نزد بانک ها بجای آنکه تبدیل به تسهیلات شود و به تولید و استغال منجر شود،‌ صرف خرید مستغلات میشود و یا و یا راهی بنگاه هایی که متعلق به بانک هاست میشود. بانک ها بر خلاف قانون ،‌سالهاست وارد بخش مسکن شده اند و هیچ قدرتی قادر نیست آنها را وادار به فروش املاک مازاد کند. در گفتگویی که میبینید دکتر دادجو توکلی و دکتر فرشاد حیدری به دلایل عدم تمکین بانکها به فروش مستغلات میپردازد.

  ۲۳۱ مشاهده ۲۸:۲۱
 • کارکرد عملیات بازار باز

  امروز عملیات بازار باز با حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی رسما افتتاح شد. هدف از اجرای سیاست عملیات بازار باز مدیریت بازار بدهی، کنترل نرخ بهره و نرخ تورم است. در این برنامه دکتر تیمور رحمانی، اقتصاددان و دکتر سعید داراب کارشناس بازار سرمایه به تشریح عملیات بازار باز و نقش آن در سیاست‌های بودجه ای و پولی می‌پردازند.

  ۵۶۳ مشاهده ۲۰:۳۴
 • آخرین تحولات بازار طلا و ارز

  بازارهای طلا و ارز امروز شنبه رفتار باثباتی داشتند. به نظر می‌رسد اثر تحولات منطقه کاملا تخلیه شده باشد و از این رو کارشناسان شرایط باثباتی را پیش‌روی این دو بازار پیش بینی می‌کنند. در برنامه کرور ابتدا آقای کشتی آرای، رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر به تحلیل بازار جهانی و داخلی طلا می‌پردازد و سپس، آقای رادپور کارشناس بازار ارز به تشریح وضعیت این بازار می‌پردازد.

  ۳۴۴ مشاهده ۱۲:۲۲
 • پیش‌بینی متغیرهای اقتصادی با توجه به رشد نقدینگی

  حجم نقدینگی یکی از تاثیرگذارترین متغیرهای اقتصادی است که ارتباط نزدیکی با سایر متغیرها نظیر تورم و تولید دارد. آمارها نشان میدهد رشد نقدینگی در اقتصاد ایران در ماههای اخیر افزایش بیشتری داشته است. ۱. دلایل افزایش رشد نقدینگی در این ماهها چیست؟ چگونه باید آن را کنترل کرد؟ ۲. پیش‌بینی روند متغیرهای اقتصادی با توجه به رشد فزاینده نقدینگی چیست؟

  ۳۳۹ مشاهده ۱۹:۱۷
 • مدیریت ارز با بهره‌گیری از صندوق توسعه ملی

  در هفته گذشته نیز شاهد نوسانات اندکی در بازار ارز بودیم . در این قسمت از برنامه کرور مروری بر تحولات بازار ارز و سکه در هفته گذشته خواهیم داشت و به بررسی نقش صندوق توسعه ملی در مدیریت ارزی کشور می‌پردازیم.

  ۱۸۰ مشاهده ۳۰:۴۹
 • ردیابی ارز در سند مالی دولت

  در هفته گذشته بازار ارز نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد و در ۶ روز کاری توانست وارد کانال ۱۳ و ۱۴ هزارتومانی شود و بلافاصله کاهش قیمت را در پیش گیرد . اما بانک مرکزی با افزایش تقاضا و نوسانات دلار قادر به کنترل این شرایط نشد. محور اصلی این برنامه بررسی نوسانات ارز و اثر مصارف و منابع بودجه ای بر نرخ ارز می‌باشد.

  ۱۲۴ مشاهده ۲۶:۴۹
 • تصویر دلار در بودجه ۹۹

  در هفته گذشته دلار کانال جدیدی را تجربه کرد و از مرز ۱۳هزارتومانی گذشت. از سوی دیگر رئیس کل بانک مرکزی همواره بر این نکته تاکید دارد که تقاضای واقعی بازار پاسخ داده خواهد شد. محور اصلی این برنامه بررسی نرخ ارز در بودجه ۹۹ می‌باشد.

  ۳۷۲ مشاهده ۱۸:۴۸
 • تحولات اخیر بازار ارز در سایه اینترنت ملی

  این قسمت از برنامه «کرور» به بررسی بازار ارز در هفته گذشته و پیش‌بینی آینده بازار می پردازد . همچنین اثرات قطعی اینترنت بر روی بازار ارز و سکه را بر‌شمرده و عملکرد بانک مرکزی در مدیریت بازار را بررسی و ارزیابی می‌نماید.

  ۲۶۱ مشاهده ۳۲:۲۲