کرور

در این برنامه با ساخت بخش‌های مختلف به تحلیل اخبار و روندهای قیمتی بازار ارز و طلا پرداخته شده و سعی می‌شود تا پیش‌بینی قابل اتکایی از بازار را به دست مخاطب دهد. سردبیر این برنامه آقای مهدی نوروزیان و مجری آن سرکار خانم المیرا ابوالفتحی است. این برنامه به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

 • کارکرد عملیات بازار باز

  امروز عملیات بازار باز با حضور رئیس جمهور در بانک مرکزی رسما افتتاح شد. هدف از اجرای سیاست عملیات بازار باز مدیریت بازار بدهی، کنترل نرخ بهره و نرخ تورم است. در این برنامه دکتر تیمور رحمانی، اقتصاددان و دکتر سعید داراب کارشناس بازار سرمایه به تشریح عملیات بازار باز و نقش آن در سیاست‌های بودجه ای و پولی می‌پردازند.

  ۲۰:۳۴
 • آخرین تحولات بازار طلا و ارز

  بازارهای طلا و ارز امروز شنبه رفتار باثباتی داشتند. به نظر می‌رسد اثر تحولات منطقه کاملا تخلیه شده باشد و از این رو کارشناسان شرایط باثباتی را پیش‌روی این دو بازار پیش بینی می‌کنند. در برنامه کرور ابتدا آقای کشتی آرای، رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر به تحلیل بازار جهانی و داخلی طلا می‌پردازد و سپس، آقای رادپور کارشناس بازار ارز به تشریح وضعیت این بازار می‌پردازد.

  ۱۲:۲۲
 • پیش‌بینی متغیرهای اقتصادی با توجه به رشد نقدینگی

  حجم نقدینگی یکی از تاثیرگذارترین متغیرهای اقتصادی است که ارتباط نزدیکی با سایر متغیرها نظیر تورم و تولید دارد. آمارها نشان میدهد رشد نقدینگی در اقتصاد ایران در ماههای اخیر افزایش بیشتری داشته است. 1. دلایل افزایش رشد نقدینگی در این ماهها چیست؟ چگونه باید آن را کنترل کرد؟ 2. پیش‌بینی روند متغیرهای اقتصادی با توجه به رشد فزاینده نقدینگی چیست؟

  ۱۹:۱۷
 • مدیریت ارز با بهره‌گیری از صندوق توسعه ملی

  در هفته گذشته نیز شاهد نوسانات اندکی در بازار ارز بودیم . در این قسمت از برنامه کرور مروری بر تحولات بازار ارز و سکه در هفته گذشته خواهیم داشت و به بررسی نقش صندوق توسعه ملی در مدیریت ارزی کشور می‌پردازیم.

  ۳۰:۴۹
 • ردیابی ارز در سند مالی دولت

  در هفته گذشته بازار ارز نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد و در 6 روز کاری توانست وارد کانال 13 و 14 هزارتومانی شود و بلافاصله کاهش قیمت را در پیش گیرد . اما بانک مرکزی با افزایش تقاضا و نوسانات دلار قادر به کنترل این شرایط نشد. محور اصلی این برنامه بررسی نوسانات ارز و اثر مصارف و منابع بودجه ای بر نرخ ارز می‌باشد.

  ۲۶:۴۹
 • تصویر دلار در بودجه 99

  در هفته گذشته دلار کانال جدیدی را تجربه کرد و از مرز 13هزارتومانی گذشت. از سوی دیگر رئیس کل بانک مرکزی همواره بر این نکته تاکید دارد که تقاضای واقعی بازار پاسخ داده خواهد شد. محور اصلی این برنامه بررسی نرخ ارز در بودجه 99 می‌باشد.

  ۱۸:۴۸
 • تحولات اخیر بازار ارز در سایه اینترنت ملی

  این قسمت از برنامه «کرور» به بررسی بازار ارز در هفته گذشته و پیش‌بینی آینده بازار می پردازد . همچنین اثرات قطعی اینترنت بر روی بازار ارز و سکه را بر‌شمرده و عملکرد بانک مرکزی در مدیریت بازار را بررسی و ارزیابی می‌نماید.

  ۳۲:۲۲
 • عکس العمل دلار به سهمیه بندی بنزین

  پس از اصلاح نرخ بنزین شاهد نوسان در بازار ارز و شکسته شدن مرز 12800 تومانی نرخ دلاربودیم. در این قسمت از برنامه کرور در بخش اول به تحولات بازار ارز و سکه پرداخته می شود در بخش دوم اظهار نظراتی که در خصوص این تحولات صورت گرفته به ویژه اظهار نظر اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی بررسی می شود و در بخش سوم به ارتباط بین سهمیه بندی بنزین و نرخ ارز اشاره می شود. در این برنامه اشاره می شود که علل افزایش نرخ ارز در پاییز چیست و آیا اغتشاشات اخیر در آن سهمی دارد یا خیر ؟ افزایش نرخ بنزین چه متغیرهایی را در اقتصاد ایران تحت تاثیر قرار می دهد؟

  ۳۶:۵۶