پخش زنده پخش زنده اکو ایران

ویدئوهای بورس روی دیگر رسانه ها

 • دومینوی بازار ارز و سهام

  در حالی که شاخص قیمت بورس از ابتدای سال بیش از سه برابر شده است ، نگرانی های بسیاری در خصوص ادامه مسیر فعلی و تبعات آن در سایر بازارها از جمله ارز، طلا و مسکن بوجود آمده است .

  ۲۶:۵۴
 • رونق تا چه حد پایدار است؟

  از زمان چاپ کتاب جرد دایموند، چه چیزهای دیگری در مورد رابطه بین جغرافیا و توسعه یاد گرفته ایم؟ تا چه حد رونق اقتصادی یک ملت میراث گذشته های دور آن است؟

  ۰۷:۰۲
 • شاخص بورس در آستانه بازدهی 250 درصدی در سال 99

  بازار سهام تهران در حالی کار خود را در آخرین روز هفته آغاز کرد که برای دومین روز پیاپی، تا ساعت 10:30 شاخص هم وزن منفی است. با این حال شاخص کل بورس تا این لحظه (ساعت 10:30) رشد 1.2 درصدی را ثبت کرده است.

  ۰۲:۲۶
 • خصوصی سازی در بخش معدن

  آیا با توجه به قوانین بالادستی در خصوص مالکیت دولتی معادن و با توجه به رویه ای که دولت در سالیان گذشته در رابطه با خصوصی سازی در بخش معدن اتخاذ کرده، آیا افق روشنی برای خصوصی سازی در این بخش قابل مشاهده است؟ حسن خوشپور معتقد است که دولت انگیزه های لازم برای خصوصی سازی به بخش واقعی را فراهم نیاورده است. شاید به همین خاطر تکرار این گزاره بیراه نباشد: آزادسازی، پیش از خصوصی سازی!!

  ۰۲:۲۹
 • نصف بیشتر بازار قرمز است!

  بورس تهران در چهارمین روز معاملاتی هفته در حالی کار خود را آغاز کرد که شاخص کل و هم وزن در ابتدای ساعت، هردو مثبت بودند اما هرچه جلوتر آمدیم، بر فشار عرضه افزوده شد به نحوی که شاخص هم وزن به رنگ قرمز درآمد. شاخص کل بورس در این لحظه در پله یک میلیون و 742 هزار واحدی قرار گرفته است.

  ۰۳:۰۰
 • ابطال ناظر در روز رکورد

  امروز شاخص بورس تهران با رد شدن از یک میلیون و هفتصد هزار، یک بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرد. برخی معتقدند مثبت بودن بازار امروز به دلیل روند صعودی قیمت دلار است، تاثیری که از دیرباز مورد توجه سهامداران بوده است.

  ۰۷:۰۸
 • توهم کنترل نقدینگی با ابزار بورس؟

  گاهی پدیده‌هایی در اقتصاد رخ می‌دهند که با توضیحات متعارف نمی‌خوانند؛ اما بعضی اصرار دارند که با توضیحات قبلی خود منطبقشان کنند. مدتی است که دو تصویر متضاد در قاب اقتصاد ایران جلوه‌نمایی می‌کند. در یک طرف رشدهای «سالانه» منفی تولید و سرمایه‌گذاری و در طرف دیگر رشدهای «روزانه» مثبت ارزش سهام آنها! آیا سیاستگذاران درگیر این توهم شده اند که به رغم خطای فاحش در افزایش نقدینگی توانسته اند آن را مدیرت و کنترل کنند؟ و آیا این توهم ممکن است این خطر بزرگ را ایجاد کند که نیازی نیست گام هایی موثر برای کاهش کسری بودجه و کنترل رشد نقدینگی بردارد؟

  ۰۱:۵۹
 • بورس تهران از رنگ سبز خسته نمیشود!

  بازار امروز در حالی کار خود را آغاز کرد که از همان بازه پیش گشایش، رنگ بازار قابل پیش بینی بود. در همین حال بازگشایی شستا اثری پررنگ بر رشد شاخص کل داشت. گرچه در خصوص ابطال معاملات شستا اخباری دست به دست میشود ولی با این حال تا زمان تدوین گزارش، شاخص کل با رشد بیش از 81 هزار واحدی، در پله یک میلیون و 736 هزار واحدی قرار گرفت.

  ۰۳:۵۱