پخش زنده پخش زنده اکو ایران

دیده بان بورس

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • ابرکانال ۲ میلیون واحدی شاخص کل و تصویب طرح تجدید ارزیابی دارایی در مجلس

  بورس تهران درحالی کار خود را در آخرین روز هفته به پایان رساند که توانست برای دومین بار وارد ابرکانال ۲ میلیون واحد شود. این در شرایطی است که به نظر می‌رسد دوباره اقبال بازار به سمت نمادهای بزرگ تغییر جهت داده است. ضمن اینکه ارزش معاملات نشان می‌دهد که گروه فراورده‌های نفتی دارای بیشترین میزان بوده است. دلیل این اتفاق چیست؟ و البته امروز طرح تجدید ارزیابی دارایی با دو فوریت در مجلس تصویب شد...این طرح چه تاثیری بر بازار سرمایه خواهد داشت؟ و البته سوال اصلی این است که از بین روش‍های مختلف تجدید ارزیابی، کدام یک برای روند کلی بورس و اقتصاد بهتر است؟

  ۵۶۶۶ مشاهده ۰۳:۲۹
 • اختلال هسته معاملات، قیمت دلار و کاهش دامنه نوسان

  بیشک مهمترین اتفاقی که امروز کل بازار سرمایه ایران را تحت تاثیر قرار داده بود، اختلالات شدید در هسته معاملات فرابورس بود. البته که هسته بورس هم روز بی مشکلی را سپری نکرد! وضعیت امروز بازار یکی از اسفناک ترین روزهای چند ماه اخیر بود. هنوز مشخص نیست که چرا کسی پاسخگوی شرایط فعلی و ضرر و زیان های وارده به سهامداران نیست که باید در کنار ریسک های مختلف سیاسی و اقتصادی، مشکلات نرم افزاری را هم هر روز درنظر بگیرند! با این حال عوامل مختلفی در یکی دو روز اخیر بر فشار فروش افزوده است. از شایعه کاهش دامنه نوسان تا افت قیمت دلار نسبت به اوج... بورس این روزها با چه عوامل موثری دست به گریبان است؟

  ۲۴۸۲ مشاهده ۰۳:۳۷
 • پیش بینی گروه های مورد اقبال بورس در هفته پیش رو

  بورس تهران اولین روز هفته را مثبت به پایان رساند و بر خلاف چند روز کاری گذشته، شاخص کل نسبت به شاخص هم وزن از عملکرد بهتری برخوردار بود. اما هنوز این سوال برای بسیاری وجود دارد، اقبال بازار به سمت کدام نمادها خواهد بود؟

  ۲۸۴۸ مشاهده ۰۱:۱۹
 • اقبال بیشتر به سوی نمادهای کوچکتر در بورس؟

  بعد از چندین هفته متوالی، بورس تهران کار خود را با بازدهی هفتگی منفی به پایان رساند. در این بین اقبال بیشتر به سمت گروه های کوچتر به وضوح قابل مشاهده بود. فشار فروش در نمادهای شاخص ساز تقریبا ترجیع بند هفته اخیر بود. آیا بازار قصد چرخش دارد؟ از تغییر نرخ بازدهی اوراق چه نکته ای را میتوان برداشت کرد؟ گفتگو با فرهنگ حسینی، کارشناس بازار سرمایه

  ۲۳۲۸ مشاهده ۰۳:۳۰
 • تاثیر آزادسازی سهام عدالت و گزارش های ماهانه بر بورس

  بازار درحالی کار خود را در ۷ مهر به پایان رساند که به وضوح فشار فروش در نیمه دوم معاملات شدت گرفت اما سوالات بسیاری در این خصوص به ذهن میرسد: تاثیر گزارش های ۳ ماهه بر بازار روزهای اخیر چه بوده؟ موجودی انبار و آمار فروش شرکت ها چه تغییری کرده؟ بازی شاخص کل پشت سد ۲ میلیون واحد تا چه زمان ادامه پیدا خواهد کرد؟ آیا روند فعلی کوتاه مدت خواهد بود یا میان مدت؟ اقبال بازار در روزهای آتی به سمت نمادهای بزرگ خواهد بود یا کوچک؟ کدام گروه ها مورد اقبال بیشتر بازار خواهند بود؟ و مهمتر از همه، آزادسازی سهام عدالت و اخبار مربوط به آن چه تاثیری بر بازار خواهد داشت؟

  ۵۹۷۱ مشاهده ۰۲:۴۸
 • خیز بورس برای شاخص دو میلیون

  امروز دوباره شاهد زورآزمایی شاخص برای فتح دو میلیون بودیم. ارزش معاملات عدد خوبی را ثبت کرده و تا این لحظه از ۱۵ هزار میلیارد عبور کرده است. از طرفی باید به جا‌به‌جا شدن ساعت معاملاتی بسیاری از سهم‌ها اشاره کرد که به علت اختلال هسته، به وقت دیگر موکول شده‌اند. برخی معتقدند، کش‌دار شدن ساعات معاملاتی می‌تواند بر روند بازار تاثیرگذار باشد. با این حال باید دید این هفته شاخص چه روندی را در پیش می‌گیرد.‌

  ۶۳۶۶ مشاهده ۰۴:۲۱
 • چالش های فعلی معامله گران بورس

  اختلالات عمده در هسته معاملات و سامانه های کارگزاری ها، نوسانات نرخ دلار، عدم تعادل قیمتی در برخی نمادهای عرضه اولیه، چند بخشی شدن زمان معاملات، رشد غیر منطقی قیمت برخی نمادها و دامنه نوسان و .... برخی از مشکلات فعلی بازار هستند. معامله گران به کدام یک از این مشکلات وزن بیشتری می دهند؟

  ۳۴۹۰ مشاهده ۰۴:۰۷
 • ساعت معاملات، ابهام اصلاح قیمت و ETFهای جدید!

  هم زمانی رسیدن شاخص کل به نزدیکی ۲ میلیون واحد و کاهش قیمت دلار نیمایی از حدود ۲۰ هزار تومان به حوالی ۱۸ هزار تومان، بازار را چند روزی است با اصلاح زمانی مواجه کرده بود. اما به نظر میرسد که بورس تهران هفته را پر قدرت آغاز و ادامه دهد. با این حال یکی از اصلی ترین نگرانی های فعالان بازار، چند قسمت شدن ساعت معاملات است که به وضوح اجازه اصلاح را از نمادهای شاخص گرفته است. از طرفی بحث ETFهای جدید هم دوباره بر سر زبان ها افتاده و باید دید مسئولان سازمان و ارکان برای مدیریت بازار چه تدبیری اندیشیده اند. باید امیدوار بود که مثل مدیریت هسته نباشد!!!

  ۳۰۲۲ مشاهده ۰۲:۵۶