پخش زنده پخش زنده اکو ایران

دیده بان بورس

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • مهمترین ریسک های بازار سهام؟

  بر خلاف مدیران ارکان بورس که دو نیم بخش شدن زمان معاملات را راهکار عبور از وضعیت فعلی معاملات میدانند، نگاهی دیگر نیز در بازار وجود دارد که این اتفاق نمادهای نیمه دوم معاملات را از روند طبیعی خارج کرده است و دود آن به چشم بازار و معامله گران خواهد رفت. ضمن اینکه این دیدگاه نیز وجود دارد که تصمیمات خلق الساعه مدیران بازار در یکی دو سال گذشته و عدم بهره گیری از تجربیات بین المللی در زمینه رگولاتوری موجب ایجاد حباب در بازار شده است. آیا معامله گران تاوان تصمیمات مدیران بورس را خواهند پرداخت؟

  ۹۹۱۹ مشاهده ۰۳:۰۶
 • بورس در روز قدرت نمایی عرضه در برابر تقاضا

  امروز بازار با فشار عرضه شروع به کار کرد اما با وجود تقاضای خوبی که در ساعات آتی بازار شد، بازهم با شاخص منفی کار خود را پایان داد. برخی کارشناسان گمان می‎کنند که بازار هنوز در مسیر اصلاح قرار دارد و مثبت شدن شاخص همانند دیروز، به علت بالا رفتن قیمت دلار بوده است. اما امروز بازار ارز نیز پس از چندین روز صعود، با ریزش مواجه شد و دلار به کانال بیست هزار تومان بازگشت. باید دید این تلاطم‎ تا چه زمانی ادامه پیدا می‎کند و ثبات در این بازار چه وقت حاصل می‎شود.

  ۲۷۷۹ مشاهده ۰۴:۳۹
 • عوامل اثر گذار بر شاخص بورس در فصل مجامع!

  بسیاری از فعالان کنونی بازار سهام ایران را تازه واردانی تشکیل میدهد که بسیاری از آنها اولین بار است با اصطلاحاتی نظیر مجمع عمومی سالیانه، سو تقسیم شده در مجمع، افزایش سرمایه و ... مواجه شده اند. برای این سهامداران ممکن است این سوال ایجاد شود که در خصوص سهامی که درآستانه مجمع سالیانه قرار دارد، باید چگونه رفتار کرد و به چه مواردی توجه داشت؟ اصولا سهم آن شرکت را بهتر است فروخت یا خرید؟

  ۵۰۲۶ مشاهده ۰۸:۳۸
 • فروشندگان دیروز، بازندگان امروز

  امروز با اینکه شاخص با منفی کار خود را آغاز کرد و سهم‎های بزرگی چون فولاد، با عرضه سنگین روبه‎رو شدند، اما با ادامه روند بازار و برطرف شدن اختلال هسته، بازار روند مثبتی به خود گرفت و بسیاری از سهم‎ها صف خرید شدند. امروز یکبار دیگر جو هیجانی بازار به چشم می‎خورد و کسانی که دیروز در صف‎های سنگین عرضه، تمنای فروش سهم خود را می‎کردند، امروز در صف‎های خرید متقاضی سهم‎ها بودند. از طرف دیگر با توجه به روند قیمت دلار که این روزها به مسیر صعودی خود بی‎وقفه ادامه می‎دهد، باید دید بازار چه واکنشی نشان خواهد داد.

  ۳۸۴۱ مشاهده ۰۸:۱۸
 • تاثیر اوراق ودیعه بر بازار سرمایه؟

  بورس تهران امروز هم مانند چند روز گذشته با واگرایی میان شاخص کل و هم وزن کار خود را به اتمام رساند. دلیل این امر چیست؟ چرا سهم های بزرگ بازار در روزهای اخیر رفتاری متفاوت با سایر نمادها بروز میدهند؟ آیا فعالان بازار از حمایت های دولت از بورس ناامید شده اند؟ این دیدگاه چقدر صحت دارد؟ تاثیر اوراق ودیعه که قرار است با سررسید دو ساله به فروش برسد بر بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟

  ۲۰۵۷ مشاهده ۰۵:۴۰
 • واگرایی شاخص کل و هم وزن در بورس تهران

  بازار سهام برای چندمین روز متوالی شاهد رفتار و عملکردی متفاوت در نمادهای بزرگ و سایر نمادهای بازار بود. برخی اختلاف در بازدهی شاخص کل، شاخص ۳۰ شرکت برتر و شاخص ۵۰ شرکت برتر با شاخص هم وزن را دلیل این اتفاق میدانند. با این حال رفتار بازار در هفته آینده یکی از مهمترین سوالات معامله گران است. بورس تهران در هفته آینده چگونه عمل خواهد کرد و پیش بینی ها حاکی از چیست؟

  ۲۹۰۸ مشاهده ۰۳:۳۱
 • واگرایی میان شاخص کل و هم وزن؛ مقاومت بعدی شاخص کجاست؟

  بازار امروز با اتفاق جالب توجهی به پایان رسید. اختلاف بسیار زیاد میان شاخص کل و شاخص هم وزن!

  ۱۲۰۷ مشاهده ۰۴:۴۷
 • جدال شاخص بورس یا مقاومت و هسته معاملات!

  بازار امروز درحالی کار خود را به پایان رساند که اختلالات عمده در هسته معاملات و OMS کارگزاری ها نقشی بسزا در التهاب بازار داشت. با این حال مقاومت یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی شاخص کل به رغم اینکه در روزهای گذشته شکسته شد با این حال بر تقویت فشار فروش موثر بوده است. از تمام کارشناسان راه حل و نظرشان را برای رفع موقت مشکلات جویا میشویم... لازم به گفتن است که نقدینگی به رغم تمام مشکلات، قصد خروج از بورس را ندارد! بازار کار خود را مثبت به پایان رساند...

  ۸۷ مشاهده ۰۲:۱۲