پخش زنده پخش زنده اکو ایران

اقتصاد جهانی

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • این بازار سراسر سفته بازی است؛ نقد کنید و منتظر بمانید!

  در دو هفته اخیر شاخص‌های بورس آمریکا در سطوح پایین‌تر از قبل نوسان کرده‌اند و این اصلاح، علل گوناگون دارد. برخی تحلیلگران معتقدند رشد شاخص‌ها طی چند ماه گذشته بیش از حد سریع و بزرگ بوده و بازار باید اصلاح می‌شد. برخی نیز می‌گویند تحولات اخیر از جمله به تصویب نرسیدن بسته حمایتی جدید در کنگره و نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سبب احتیاط سرمایه‌گذاران شده است. بری دیلر، میلیاردر صاحب گروه رسانه دیجیتال آی ای سی، IAC، دیدگاه‌های خود را در این زمینه بیان می‌کند.

  ۳۱۰ مشاهده ۰۳:۳۵
 • واکسن کرونا راه‌ حل نهایی نیست

  در روزهای گذشته همه‌گیری کرونا بار دیگر شدت پیدا کرده و شاهد اثرات منفی آن بر بازارهای مختلف هستیم.

  ۲۶۲ مشاهده ۰۲:۵۳
 • بایدن یا ترامپ؟ سرمایه گذاران درباره آینده نگرانند!

  گمانه زنی‌ها درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه دارد و برای سرمایه‌گذاران، مهم ترین پرسش این است که پیروزی بایدن چه اثری بر عملکرد شرکت‌ها و اقتصاد خواهد داشت. در حال حاضر اکثر تحلیلگران معتقدند اگر بایدن پیروز شود بورس سقوط خواهد کرد. همچنین اگر نتیجه انتخابات به چالش کشیده شود شرایط بد خواهد شد. دو تن از کارشناسان در این زمینه به نکات جالب توجه اشاره می کنند.

  ۳۹۸ مشاهده ۰۵:۰۵
 • تاثیر بحران کرونا بر صنعت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

  در سال‌های اخیر حرکت در مسیر تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر و پاک ادامه داشته و یک دلیل کند شدن رشد مصرف نفت در جهان، تمایل کشورها به بالا بردن سهم انرژی‌های یاد شده در سبد انرژی مصرفی خود بوده است. بحران کرونا بر تلاش‌ها برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر اثرات منفی گذاشته اما تحلیلگران معتقدند در آینده میزان بالاتری از انرژی مورد نیاز جهان از منابع پاک تامین خواهد شد.‌

  ۲۴۵ مشاهده ۰۲:۵۳
 • احتمال مواجه شدن اروپا با فاجعه‌ای بزرگ

  در روزهای اخیر گزارش‌های نگران‌کننده از وضعیت شیوع کرونا در اروپا منتشر شده و بسیاری از تحلیلگران و متخصصان معتقدند اگر این روند ادامه پیدا کند این قاره بار دیگر با مشکلات بزرگ مواجه خواهد شد. در هند، آرژانتین، برزیل و آمریکا نیز شرایط اصلا خوب نیست و انتظار می‌رود در دو فصل آینده همه‌گیری در آن‌ها شدیدتر شود. هانس کلوگ، مدیر بخش اروپا در سازمان جهانی بهداشت، در این زمینه توضیح می‌دهد.

  ۵۹۲ مشاهده ۰۳:۲۱
 • تداوم رقابت‌ها برای ساخت واکسن کرونا

  ده‌ها شرکت بزرگ دارویی در جهان، مشغول رقابت بر سر ساخت واکسن برای ویروس کرونا هستند و پیش‌بینی شده اوایل سال آینده، نخستین واکسن ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. درباره اثر بخش و ایمن بودن واکسن‌ها حساسیت‌های قابل ملاحظه وجود دارد. مدیر عامل شرکت فایزر، یکی از شرکت‌های بزرگ که مشغول کار روی واکسن کروناست درباره روند تولید، معیارها و افق تلاش‌ها برای رسیدن به این هدف توضیح می‌دهد.

  ۳۳۱ مشاهده ۰۳:۰۵
 • معضلی بزرگ به نام بدهی ملی!

  یکی از بزرگترین چالش‌ها که دولت‌ها طی دهه آینده با آن مواجه خواهند بود کاستن از بدهی است. دولت‌ها برای حمایت از اقتصاد در برابر اثرات منفی همه‌گیری کرونا، برنامه‌های حمایتی اجرا کرده‌اند و این یک استراتژی معقول اقتصادی در چنین مواقعی است اما طی سال‌های آینده بدهی ملی یک مشکل بزرگ برای کشورها خواهد بود زیرا از رشد اقتصاد می‌کاهد. دو تن از کارشناسان در این زمینه توضیح می‌دهند.

  ۲۷۹ مشاهده ۰۳:۱۸
 • پیروزی بایدن برای بورس بهتر است یا ترامپ؟

  تقریباً شش هفته تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده و این انتخابات یکی از نگران‌کننده‌ترین انتخابات‌های ریاست جمهوری در آمریکاست زیرا نه تنها نتیجه آن مشخص نیست بلکه اگر ترامپ در آن شکست بخورد مشخص نیست واکنش او چه خواهد بود. همچنین تحلیلگران معتقدند در صورت پیروزی بایدن، تغییر سیاست‌ها به بورس آمریکا لطمه خواهد زد. مایکل نووگراتس، از حامیان مالی بایدن و فعال بورس آمریکا به چند نکته جالب در این زمینه اشاره می‌کند.

  ۴۸۴ مشاهده ۰۲:۴۰