پخش زنده پخش زنده اکو ایران

اقتصاد جهانی

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • در آمریکا تولید کاهش یافته و شرایط سخت تر خواهد شد اما سه ماهه پایانی سال شرایط بهبود می یابد.

  بسته حمایتی ۲۰۰۰ میلیارد دلاری ، در سنای آمریکا تصویب شده و به زودی در مجلس نمایندگان هم تصویب خواهد شد. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس آمریکا دیدگاه خود را درباره افق اقتصاد آمریکا بیان می کند.

  ۹۴ مشاهده ۰۳:۴۳
 • قرنطینه، بله یا خیر!

  کشورهای مختلف برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به قرنطینه کردن رو آورده اند اما درباره موثر بودن این روش در بلندمدت تردیدهایی وجود دارد. دکتر بن کولینگ ، استاد دانشگاه هنگ کنگ نظرات خود را درباره این موضوع بیان می‌کند.

  ۵۹ مشاهده ۰۲:۲۰
 • جهان با بحرانی بلندمدت روبه روست!

  دولت ها و بانک های مرکزی در حال اجرای برنامه های حمایتی برای جبران خسارت بحران همه گیری کرونا هستند.با این حال درخصوص میزان تاثیر این حمایتها بر احیای اقتصاد نظرات متفاوتی مطرح می شود. آنگل گوریا، دبیر کل سازمان توسعه و همکاری اقتصادی دیدگاه خود را در این زمینه بیان کرده است.

  ۲۱۸ مشاهده ۰۴:۰۴
 • در آمریکا دولت قصد دارد برای جبران زیان های ناشی از بحران کرونا ، دو هزار میلیارد دلار اختصاص دهد

  تزریق این میزان نقدینگی نیاز به همکاری نزدیک بانک مرکزی و دولت برای کسب نتیجه مطوب دارد.کارشناسان هشدار می دهند اگر به کسب و کارهای بزرگ کمک نشود آنها دچار ورشکستگی می شوند.

  ۹۳ مشاهده ۰۴:۴۷
 • پیش بینی زیان ۱۲ هزار میلیارد دلاری کرونا بر اقتصاد جهان

  هر روز بر میزان محدودیت فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در کشورها افزوده می‌شود و زیان حاصل از این روند افزایش پیدا می کند. میزان زیان شرکت‌ها در آمریکا حدود ۴ هزار میلیارد دلار برآورد می شود. ری دالیو رییس بریج واتر بزرگ ترین صندوق سرمایه‌گذاری آمریکا درباره اثرات اقتصادی همه گیری ویروس کرونا توضیح می دهد

  ۳۶ مشاهده ۰۴:۰۵
 • فرصت بزرگ خرید با سقوط شاخصها!

  شاخص های مالی در بورس های جهان به ویژه آمریکا کاهش شدیدی یافته اند.این سقوط حاصل نگرانی‌ها از بروز رکود و عملکرد منفی برخی شرکت‌هاست.در این حال برخی کارشناسان معتقدند سقوط شاخص ها فرصت خرید پدید آورده است.مارک لسری ، یکی از این سرمایه گذاران است.

  ۳۴ مشاهده ۰۴:۵۲
 • سقوط اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم!

  شیوع ویروس کرونا باعث می شود حجم اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری دچار کاهش شدید شود. دو اقتصاددان بانک مریل لینچ نظر خود را در این مصاحبه بیان کرده اند

  ۱۲۱ مشاهده ۰۶:۰۲
 • کرونا تا چه زمانی هست؟

  دیدگاهها در این زمینه متفاوت است.برخی معتقدند تا وقتی واکسن ساخته نشود کرونا هست.اوستر هلم متخصص بیماری‌های عفونی دیدگاه خود را در این زمینه با CNBC مطرح کرده است.

  ۴۲ مشاهده ۰۴:۱۲