پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گفت و گو

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • حد افزایش قیمت مسکن کجاست؟

  غالب خانوارها توان تامین هزینه های ماهانه خود را هم از دست داده اند چه برسد به «فکر خرید مسکن» آن هم با قیمت های نجومی ماه های اخیر! اما با این حال هنوز در بازار معاملات واحدهای مسکونی تهران، خرید انجام می شود.

  ۲۷:۰۱
 • دومینوی بازار ارز و سهام

  در حالی که شاخص قیمت بورس از ابتدای سال بیش از سه برابر شده است ، نگرانی های بسیاری در خصوص ادامه مسیر فعلی و تبعات آن در سایر بازارها از جمله ارز، طلا و مسکن بوجود آمده است .

  ۲۶:۵۴
 • نگاه متفاوت نهاد تنظیم‌گر به بخش خصوصی

  هیات تنظیم مقررات بازار آب و برق چه ماموریت‌‌ها و وظایفی دارد؟ این هیات تا چه اندازه توانسته در ماموریت‌های تعریف شده مانند «ایجاد و توسعه بازارهای رقابتی آب و برق»، «اصلاح و بهبود نظام قیمت‌گذاری و تعرفه‌های آب و برق»، «ایجاد انگیزه و اطمینان برای گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی توسط بخش‌خصوصی» و همچنین «بهبود مستمر محیط کسب‌وکار در صنعت آب و برق» موفق باشد؟

  ۳۵:۲۷
 • ابطال ناظر در روز رکورد

  امروز شاخص بورس تهران با رد شدن از یک میلیون و هفتصد هزار، یک بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرد. برخی معتقدند مثبت بودن بازار امروز به دلیل روند صعودی قیمت دلار است، تاثیری که از دیرباز مورد توجه سهامداران بوده است.

  ۰۷:۰۸
 • خانه امن ؛ فولادی یا بتنی ؟

  بساز و بفروش ها در تهران و دیگر شهرها، هر کدام براساس نوع برداشتی که از سازه های «فولادی» و «بتنی» دارند، اسکلت ساختمان های مسکونی را براساس یکی از این دو نوع، طراحی و احداث می کنند. در این میان، خریداران مسکن و مصرف کنندگان بدون کمترین شناخت نسبت به «مزایا» و تفاوت های این دو سازه با یکدیگر، در برابر انتخاب سازنده، تسلیم هستند.

  ۲۶:۵۲
 • شطرنج دیپلماسی

  در اولین قسمت از برنامه شطرنج دیپلماسی به بررسی قطعنامه تصویب شده در شورای حکام علیه ایران پرداختیم و به این پرسش ها پاسخ دادیم که این اقدام با چه اهدافی صورت گرفت، چه پیامدهایی خواهد داشت، آیا بار دیگر پرونده ایران وارد شورای امنیت خواهد شد و واکنش احتمالی ایران چه خواهد بود. مهمانان این برنامه هم دکتر ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران و دکتر یوسف مولایی، کارشناس مسائل حقوقی بودند.

  ۴۶:۰۶
 • هوای خانه را چگونه بسازیم ؟

  سایه اندازی رکود بر بازار ساخت و ساز طی پنج سال گذشته، بخش زیادی از صنایع وابسته به پروژه های ساختمانی را نیز درگیر کرده است.

  ۲۱:۲۳
 • اختصاصی/ ماجرای مسکن 25 تا 40 متری در پایتخت

  ساخت واحدهای مسکونی 25 تا 40 مترمربعی طرحی است که معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران چند ماه پیش در نشستی خبری به آن اشاره کرد. پیروز حناچی شهردار تهران در مصاحبه با اکوایران (تلویزیون اینترنتی دنیای اقتصاد) درباره این طرح می گوید

  ۰۲:۱۶