پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گفت و گو

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • ویروسی به جان لیبرالیسم

  برخی کرونا را پایانی بر ایده نظم خود جوش بازار می دانند. این افراد معتقدند ویروس کرونا ناکارآمدی بازار را به همگان نشان داد و اگر دخالت دولت نبود، بازار نمی توانست نقایص خود را برطرف کند. اما این ادعا تا چه میزان درست است؟ آیا می توان گفت دوران پسا کرونا دوران دولت های مقتدر و قدرت گرفتن ایده دولت بزرگ است.

  ۱۹:۱۴
 • لطفا،احترام بانک مرکزی را نگه دارید

  اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی اهمیت دارد زیرابه کنترل نقدینگی منجر می شود. دکتر لطفعلی بخشی در گفتگو با اکوایران درخواست کرد که احترام بانک مرکزی حفظ شود.

  ۰۶:۰۱
 • حمایت های بی هدف از کسب و کارها در بحران کرونا

  بحران کرونا موجب شد تا بسیاری از کشورها برای جبران خسارات کسب و کارها بسته های حمایتی تدوین کنند. اما در ایران هنوز بسته منجسم و هدفمندی از سوی دولت ارائه نشده است. علاوه بر این پیشنهادهای بخش خصوصی نیز اغلب به صورت کلی مطرح شده است.

  ۲۹:۵۶
 • دلائل و تبعات آتش سوزی در جنگلها در گفتگو با دکتر اسماعیل کهرم ، کارشناس ارشد محیط زیست

  تش سوزی در جنگلها بخصوص در سالهای اخیر بلای جان محیط زیست و اقتصاد کشور شده . برخی کارشناسان معتقدند ساختار و اختلافات قبیله ای و عشیره ای ، باعث شده برای رفع مشکلات ارضی و زمینی فی مابین، افراد اقدام به آتش زدن جنگلها کنند. 85 تا 90 درصد آتش سوزی ها در ایران عمدی یا سهوی ، به دست انسانها است. خسارتهای ناشی از آتش سوزی ها بسیار سنگین و دارای پیچیدگی های خاص است . اید به دنبال اعلام وضعیت جوی توسط سازمان هواشناسی ، آتش روشن کردن در برخی استانها ممنوع شود

  ۰۷:۵۰
 • دریافت وام با سهام عدالت

  دیروز اعلام شد که بانک‌ها می‌توانند #سهام_عدالت را به عنوان #وثیقه برای صدور کارت اعتباری قرار دهند.

  ۱۳:۳۷
 • مناقشه ایرلاین ها و دفاتر برسر پول مردم

  با گذشت پنج ماه از شیوع ویروس کرونا گردشگرانی که بلیط هواپیما خریده بودند هنوز موفق نشده اند پول خود را از دفاتر خدمات مسافرتی پس بگیرند.

  ۰۲:۴۷
 • انتشاراوراق برای تامین کسری بودجه کافی نیست

  اوراق قرضه برای تامین بخشی از کسری بودجه دولت با نرخ15 درصد منتشر خواهدشد.کارشناسان اقتصادی معتقدند اگرچه این روش بهتر از قرض گرفتن از بانک مرکزی است اما برای مشکل‌گشایی کسری‌بودجه کافی نیست.

  ۰۵:۲۴
 • سه برابر شدن کشف کالای قاچاق در سال نود و هشت در گمرک

  سه برابر شدن کشف کالای قاچاق در سال نود و هشت در گمرک

  ۵۲:۲۴