پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گفت و گو

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • خوانش جدیدی از اقتصاد در «اکو ایران » قسمت دوم

  در بخش دوم گفت و گو با «علی سرزعیم» نویسنده از چرایی روند ۹ ساله انتشار کتاب می گوید. «مهدی ناجی» هم پاشنه آشیل کتاب را همان نقطه قوتی می داند که در بخش نخست برشمرده بود و از همین مسیر نقدهایش را مطرح می کند. نویسنده پس از اقبال به جلد اول و دوم، چشم اندازی ۶ جلدی برای کتاب متصور شده که در این برنامه از جزییات نسخه های پیش رو می گوید. سرزعیم امید دارد مخاطبانی که این کتاب را می خوانند به درک بهتری از جهان و روابط اجتماعی حاکم بر آن برسند.

  ۶۵۵ مشاهده ۲۰:۲۳
 • حد افزایش قیمت مسکن کجاست؟

  غالب خانوارها توان تامین هزینه های ماهانه خود را هم از دست داده اند چه برسد به «فکر خرید مسکن» آن هم با قیمت های نجومی ماه های اخیر! اما با این حال هنوز در بازار معاملات واحدهای مسکونی تهران، خرید انجام می شود.

  ۱۸۰۷۹ مشاهده ۲۷:۰۱
 • دومینوی بازار ارز و سهام

  در حالی که شاخص قیمت بورس از ابتدای سال بیش از سه برابر شده است ، نگرانی های بسیاری در خصوص ادامه مسیر فعلی و تبعات آن در سایر بازارها از جمله ارز، طلا و مسکن بوجود آمده است .

  ۲۵۸۶۲ مشاهده ۲۶:۵۴
 • نگاه متفاوت نهاد تنظیم‌گر به بخش خصوصی

  هیات تنظیم مقررات بازار آب و برق چه ماموریت‌‌ها و وظایفی دارد؟ این هیات تا چه اندازه توانسته در ماموریت‌های تعریف شده مانند «ایجاد و توسعه بازارهای رقابتی آب و برق»، «اصلاح و بهبود نظام قیمت‌گذاری و تعرفه‌های آب و برق»، «ایجاد انگیزه و اطمینان برای گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی توسط بخش‌خصوصی» و همچنین «بهبود مستمر محیط کسب‌وکار در صنعت آب و برق» موفق باشد؟

  ۶۸۵ مشاهده ۳۵:۲۷
 • ابطال ناظر در روز رکورد

  امروز شاخص بورس تهران با رد شدن از یک میلیون و هفتصد هزار، یک بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرد. برخی معتقدند مثبت بودن بازار امروز به دلیل روند صعودی قیمت دلار است، تاثیری که از دیرباز مورد توجه سهامداران بوده است.

  ۴۲۹۷ مشاهده ۰۷:۰۸
 • خانه امن ؛ فولادی یا بتنی ؟

  بساز و بفروش ها در تهران و دیگر شهرها، هر کدام براساس نوع برداشتی که از سازه های «فولادی» و «بتنی» دارند، اسکلت ساختمان های مسکونی را براساس یکی از این دو نوع، طراحی و احداث می کنند. در این میان، خریداران مسکن و مصرف کنندگان بدون کمترین شناخت نسبت به «مزایا» و تفاوت های این دو سازه با یکدیگر، در برابر انتخاب سازنده، تسلیم هستند.

  ۴۱۰۴ مشاهده ۲۶:۵۲
 • شطرنج دیپلماسی

  در اولین قسمت از برنامه شطرنج دیپلماسی به بررسی قطعنامه تصویب شده در شورای حکام علیه ایران پرداختیم و به این پرسش ها پاسخ دادیم که این اقدام با چه اهدافی صورت گرفت، چه پیامدهایی خواهد داشت، آیا بار دیگر پرونده ایران وارد شورای امنیت خواهد شد و واکنش احتمالی ایران چه خواهد بود. مهمانان این برنامه هم دکتر ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران و دکتر یوسف مولایی، کارشناس مسائل حقوقی بودند.

  ۴۲۳ مشاهده ۴۶:۰۶
 • هوای خانه را چگونه بسازیم ؟

  سایه اندازی رکود بر بازار ساخت و ساز طی پنج سال گذشته، بخش زیادی از صنایع وابسته به پروژه های ساختمانی را نیز درگیر کرده است.

  ۳۵۱ مشاهده ۲۱:۲۳