پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گفت و گو

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • بررسی ابعاد مختلف آتش سوزی های متعدد و گسترده جنگل ها 

  آتش سوزی در جنگل ها افکار عمومی را جریحه دار و کارشناسان را نگران کرده است. حفظ جنگل ها ، علیرغم اهمیت ویژه آنها در ابعاد مختلف ، بخصوص تاثیرات اقتصادی ، هیچگاه دغدغه مسئولان و دولتها نبوده . وجود سازمان محیط زیست با این عملکرد تنها یک ژست است.  امکان پیشگیری از وقوع آتش سوزی ها در جنگل وجود دارد .سکاندار سازمان محیط زیست در تعیین اولویتها درست عمل نکرد و توفیقی هم نداشته .  رسیدن آتش سوزی ها از جنگل ها به خیابانها امری عادی نیست. و دستهای پنهان وجود دارد .

  ۳۴۸ مشاهده ۳۵:۰۳
 • چرا گروهی از اقتصاددانان معتقدند چیزی به نام حباب در بازار بورس وجود ندارد؟

  در روزهایی که کلمه حباب از گوشه و کنار بازار بورس به گوش میرسد، کارشناسانی هستند که اساسا با این تعریف مشکل داشته و چیزی به نام حباب را در بازارهای مالی به رسمیت نمیشناسند... نقد مخالفان حباب به چه چیزی است؟ در گفتگو با دکتر نصر اصفهانی، کارشناس اقتصاد رفتاری ، این موضوع را به گفتگو نشسته ایم...

  ۷۸۸ مشاهده ۰۸:۴۰
 • اصلاح ساختار بودجه وضعیت را بیشتر از گذشته تخریب خواهد کرد.

  دولت می خواهد برنامه اصلاح ساختاربودجه راکه به مجلس دهم ارایه داده بودبه دفتررییس مجلس یازدهم ارایه کند

  ۱۴۸ مشاهده ۰۸:۰۱
 • هجمه های اخیر به کانون کارگزاران بورس منطقی است؟

  چند ماهی است که بازار سهام با موج بزرگی از تازه واردان مواجه شده؛ موجی که به نظر میرسد هیچکس انتظار آن را نداشت و حجم عظیم اختلالات در سامانه های معاملاتی موید این موضوع است

  ۷۶۸ مشاهده ۳۱:۲۴
 • بازآفرینی شهری

  شهر تهران، دولت ها و شوراهای شهر زیادی را به خود دیده است، اما هر چه هست نتیجه آن مطلوب نبوده و مسائل مختلفی از جمله ساخت و سازهای نامناسب، و حاشیه نشینی های گسترده‌، وضعیت را هر روز بد تر میکند. شاید بهتر باشد سیاست‌ها در قبال اداره شهرها را به کلی تغییر داد.

  ۱۲۶ مشاهده ۱۳:۱۲
 • ویروسی به جان لیبرالیسم

  برخی کرونا را پایانی بر ایده نظم خود جوش بازار می دانند. این افراد معتقدند ویروس کرونا ناکارآمدی بازار را به همگان نشان داد و اگر دخالت دولت نبود، بازار نمی توانست نقایص خود را برطرف کند. اما این ادعا تا چه میزان درست است؟ آیا می توان گفت دوران پسا کرونا دوران دولت های مقتدر و قدرت گرفتن ایده دولت بزرگ است.

  ۳۴۶ مشاهده ۱۹:۱۴
 • لطفا،احترام بانک مرکزی را نگه دارید

  اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی اهمیت دارد زیرابه کنترل نقدینگی منجر می شود. دکتر لطفعلی بخشی در گفتگو با اکوایران درخواست کرد که احترام بانک مرکزی حفظ شود.

  ۷۶۶ مشاهده ۰۶:۰۱
 • حمایت های بی هدف از کسب و کارها در بحران کرونا

  بحران کرونا موجب شد تا بسیاری از کشورها برای جبران خسارات کسب و کارها بسته های حمایتی تدوین کنند. اما در ایران هنوز بسته منجسم و هدفمندی از سوی دولت ارائه نشده است. علاوه بر این پیشنهادهای بخش خصوصی نیز اغلب به صورت کلی مطرح شده است.

  ۲۲۷ مشاهده ۲۹:۵۶