پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گفت و گو

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • دلائل و تبعات آتش سوزی در جنگلها در گفتگو با دکتر اسماعیل کهرم ، کارشناس ارشد محیط زیست

  تش سوزی در جنگلها بخصوص در سالهای اخیر بلای جان محیط زیست و اقتصاد کشور شده . برخی کارشناسان معتقدند ساختار و اختلافات قبیله ای و عشیره ای ، باعث شده برای رفع مشکلات ارضی و زمینی فی مابین، افراد اقدام به آتش زدن جنگلها کنند. ۸۵ تا ۹۰ درصد آتش سوزی ها در ایران عمدی یا سهوی ، به دست انسانها است. خسارتهای ناشی از آتش سوزی ها بسیار سنگین و دارای پیچیدگی های خاص است . اید به دنبال اعلام وضعیت جوی توسط سازمان هواشناسی ، آتش روشن کردن در برخی استانها ممنوع شود

  ۸۹ مشاهده ۰۷:۵۰
 • دریافت وام با سهام عدالت

  دیروز اعلام شد که بانک‌ها می‌توانند #سهام_عدالت را به عنوان #وثیقه برای صدور کارت اعتباری قرار دهند.

  ۴۶۵ مشاهده ۱۳:۳۷
 • مناقشه ایرلاین ها و دفاتر برسر پول مردم

  با گذشت پنج ماه از شیوع ویروس کرونا گردشگرانی که بلیط هواپیما خریده بودند هنوز موفق نشده اند پول خود را از دفاتر خدمات مسافرتی پس بگیرند.

  ۶۷ مشاهده ۰۲:۴۷
 • انتشاراوراق برای تامین کسری بودجه کافی نیست

  اوراق قرضه برای تامین بخشی از کسری بودجه دولت با نرخ۱۵ درصد منتشر خواهدشد.کارشناسان اقتصادی معتقدند اگرچه این روش بهتر از قرض گرفتن از بانک مرکزی است اما برای مشکل‌گشایی کسری‌بودجه کافی نیست.

  ۴۳۳ مشاهده ۰۵:۲۴
 • سه برابر شدن کشف کالای قاچاق در سال نود و هشت در گمرک

  سه برابر شدن کشف کالای قاچاق در سال نود و هشت در گمرک

  ۸۵۵ مشاهده ۵۲:۲۴
 • بدهی دولت به بانک ها تهاتر شده است

  بدهی دولت به بانکها ،پارسال۱۹ درصد نسبت به سال۹۷کمتر شده است اما بررسی اسناد موجود نشان می دهد که در باز پرداخت بدهی ترکیب تهاتری رخ داده است و صرفا با استفاده از روش های حسابداری کاهش نشان داده می شود .

  ۹۳۷ مشاهده ۰۶:۵۶
 • دولت مقتدر در ازای آزادی

  در چند ماه گذشته سیاستمداران و اقتصاددانان با مسائلی مواجه شدند که برای آن‌ها تازگی داشت. غیر منتظره بودن این اتفاق، باعث شد تا هر دولتی تصمیمات متفاوتی را اتخاذ کند. نوع دیدگاه مردم نیز در نسبت با واکنش‌ها بسیار تغییر کرد. بسیاری معتقدند این دوران باعث شد تا انقلابی در رویکرد‌‌ها و مفاهیم ایجاد شود، مفاهیمی چون دموکراسی، جهانی سازی و حتی قدرت دولت‌ها. به عبارتی می‌توان گفت دوران پسا کرونا، دوران تغییر ساختار‌‌های سیاسی و اقتصادی است.

  ۱۱۳۷ مشاهده ۳۰:۲۴
 • بهره برداری از جنگلهای شمال، ممنوع یا ضروری؟!

  جنگلهای شمال کشور یک ثروت ملی هستند و باید بر اساس علم جنگلداری در خدمت رشد و توسعه کشور باشند.

  ۶۴۰ مشاهده ۴۱:۰۸