پخش زنده پخش زنده اکو ایران

گفت و گو

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • سیاست های پولی ابزار جادویی کنترل تورم نیست

  نرخ سود، ابزاری برای کنترل تورم است. عملیات بازارباز و خریدوفروش مکرر اوراق توسط بانک‌مرکزی هم‌، بال پرواز بانک‌مرکزی و عبور از تورم است. اما هنوز مشخص نیست که پایه پولی چقدر باید تغییر کند تا تورم کنترل شود.

  ۷۹۱ مشاهده ۰۴:۱۷
 • تنگنای تامین منابع مالی معادن

  در برنامه اکو معدن این هفته چالش منابع مالی در بخش معدن در گفتوگو با فریال مستوفی زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

  ۸۶۷ مشاهده ۲۰:۵۹
 • لویاتان در ایران کاغذی است

  چگونه آزادی در برخی کشورها شکوفا می شود و در برخی دیگر استبداد و هرج و مرج را با خود به دنبال دارد؟ جعفرخیرخواهان اقتصاددان و مترجم کتاب «راه باریک آزادی» با حضور در استودیو «اکو ایران» ضمن تبیین نظریات مطرح شده در کتاب به سوال بالا پاسخ می دهد.

  ۱۴۳۴ مشاهده ۲۴:۲۴
 • گره کور قراردادهای متوقف باز خواهد شد؟

  «توانیر» پا پیش گذاشت

  رجبی مشهدی: با هدف حل مشکلات تولید کنندگان کالا و خدمات صنعت برق، از جمله «تعیین تکلیف قراردادهای متوقف» و «الویت بندی قراردادها»، در نظر داریم میزان سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات صنعت برق را تا ۲ برابر رقم فعلی آن افزایش دهیم.

  ۹۸۸ مشاهده ۲۴:۰۶
 • آینده تحریم ها

  ۹۱۰۸ مشاهده ۱۸:۵۰
 • کرونا با معادن و صنایع معدنی چه کرد؟

  گسترش قلمرو کرونا فعالیتهای معدنی بسیاری از نقاط دنیا را با اختلال و پیچیدگی روبهرو کرده است. آسیب شناسی ها نشان میدهد کووید- ۱۹ تبعاتی همچون «رکود بازارهای جهانی»، «افزایش موجودی انبارهای فلزات اساسی»، «روند کاهشی قیمت جهانی محصولات معدن و صنایع معدنی» و «ایجاد محدودیت در صادرات این محصولات به کشورهای همسایه» را به بخش معدن و صنایع معدنی تحمیل کرده است.

  ۷۴۵ مشاهده ۴۵:۳۷
 • واگذاری املاک دولت وجایگاه بورس کالا

  دولت مکلف است تا۱۸ هزار هزار میلیاردتومان ازاملاک و مستغلات مازادخود رابرای تامین کسری بودجه واگذارکندلذا قصددارد آنهارا از طریق سامانه املاک ومستغلات بفروشد.درحالیکه بازارفرعی بورس کالا بستر آماده و مناسبی برای این کاربه نظرمی رسد.

  ۱۰۸۱ مشاهده ۱۳:۱۲