پخش زنده پخش زنده اکو ایران

داده نما

فیلتر

مهمان برنامه

موضوع برنامه

 • روند و پیک ابتلا به بیماری کرونا در ایران طی ۶ ماه اخیر

  همزمان با افزایش قابل‌توجه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت از «انفجار کرونایی» در برخی شهرهای کشور از جمله قم و تبریز خبر داده است. در همین حال آخرین گزارش وزارت بهداشت از صعود دوباره مبتلایان روزانه کرونا به بالای ۳ هزار نفر حکایت می‌کند. در این داده‌نما روند پیک ابتلا به بیماری کرونا در ایران طی ۶ ماه اخیر را مشاهده کنید. منبع نمودار: همشهری

  ۴۴۵ مشاهده ۰۰:۵۵
 • روند جهش قیمت خودرو در یکماه

  بررسی قیمت خودرو در پایان هفته نشان می‌دهد، برخی خودروهای پرتیراژ فقط در شهریورماه با جهش قیمتی مواجه بودند و حتی نسبت به نیمه شهریور این رشد قابل توجه است! در شرایطی که قرار بود طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش فروش خودروسازان رشد قیمت در این بازار را مدیریت کند اما این بازار با جهش قیمتی مواجه است.

  ۴۷۲ مشاهده ۰۰:۲۲
 • قیمت مسکن در پایتخت به تفکیک مناطق

  متوسط قیمت مسکن در تهران طی مردادماه نسبت به ماه قبل ۱۰.۵ درصد و نسبت به مردادماه سال گذشته ۷۷.۴ درصد رشد داشته است. قیمت خرید و فروش هر مترمربع واحد مسکونی در کل شهر تهران به طور میانگین ۲۳ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان بود. همچنان منطقه ۱ تهران، با ثبت رکورد بیشترین قیمت مسکن، در پایتخت رکورد دار است. میانگین قیمت واحدهای مسکونی معامله شده در این منطقه طی ماه مرداد ۵۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود. منطقه ۱۸ تهران هم با میانگین قیمت ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین‌ترین نرخ را در مناطق ۲۲ گانه تهران دارد.

  ۴,۸۵۲ مشاهده ۰۰:۲۹
 • با درآمد میانگین مردم ایران در سال‌های مختلف، چقدر در هر ماه بازار گوشت گوسفند می‌دادند؟

  بررسی درآمد‌های سرانه در حساب‌های ملّی ایران نشان می‌دهد که از ابتدای دهه ۷۰ تا سال ۸۶ به صورت یک روند کلی رشد رفاه مصرفی را نشان می‌دهد ولی از سال ۸۷ تا به امروز افت نسبی در خرید مایحتاج خوراکی به خصوص گوشت قرمز مشهود است.

  ۲۹۱ مشاهده ۰۰:۲۸
 • نوسانات قیمت نفت اوپک طی ۱۹ سال اخیر (دلار)

  در سال ۲۰۲۰ قیمت نفت پایین‌ترین میزان خود را از سال ۲۰۰۲ تجربه کرده است و حتی در ماه آوریل قیمت نفت غرب تگزاس آمریکا (که معمولا معیار تعیین قیمت نفت آمریکا است)، برای قراردادهای ماه می منفی شده بود. کشورهای نفت‌خیز که عادت داشتند با فروش بیشتر یا گران‌تر نفت، بودجه بیشتری به دست آورند حالا با تجربه جدیدی روبه‌رو شده‌اند. به نظر می‌رسد با کاهش فاحش درآمدهای نفتی در کشورهای عرضه‌کننده نفت به خصوص خاورمیانه، دوران جدیدی را پیش‌رو داریم.

  ۲۰۱ مشاهده ۰۰:۲۶