به گزارش اکوایران، در حالی که موج مسمومیت دانش‌آموزان قمی هفته گذشته به استان لرستان رسید، امروز نیز برای سومین‌بار شاهد مسمومیت دانش‌آموزان در دبیرستان احمدیه بروجرد بودیم.

در روزهای دوم و سوم اسفند نیز بیش از 70 دانش‌آموز در این مدرسه دخترانه مسموم شدند که علت اولیه آن مسمومیت با گاز منوکسید کربن اعلام شد. 

هفته گذشته پس از این رخدادها، جلسه شورای تامین شهرستان بروجرد تشکیل و قرار شد برای دایر یا تعطیل بودن مدارس در روز شنبه هم تصمیم‌گیری شود.

در روزهای گذشته نیز سعید رازانی، مدیرکل سازمان بازرسی لرستان به تسنیم گفته بود علت مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دبیرستان احمدیه بروجرد هنوز به‌خوبی روشن نیست و به‌همین دلیل این موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفته است.

در حالی که قرار بود درباره دایر بودن مدارس برای امروز، پیش‌تر اطلاع‌رسانی شود، امروز (شنبه 6 اسفند) بار دیگر حادثه مسمومیت دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه تکرار شد و 44 دانش‌آموز دیگر روانه بیمارستان شدند.

به گفته مهدی غیبی - رئیس اورژانس لرستان - امروز در نوبت صبح در دبیرستان دخترانه احمدیه بروجرد 44 دانش‌آموز دیگر دچار مسمومیت و به مراکز درمانی منتقل شدند که علت این حادثه در دست بررسی است. 

دبیرستان احمدیه تعطیل شد

مسلم مرادی، فرماندار بروجرد ظهر امروز از دبیرستان احمدیه بازدید کرده و گفته «تعدادی از دانش‌آموزان این دبیرستان با علائم حالت تهوع، ضعف، بی‌حالی و سرگیجه به بیمارستان آیت‌الله بروجردی(ره) اعزام شدند.»

او اعلام کرده که دبیرستان احمدیه هم‌اکنون تعطیل شده و فقط مدیران و مسئولان آموزش‌وپرورش در این محل حضور دارند و تعدادی از نیروهای ویژه را از صبح امروز برای بررسی موضوع در دبیرستان احمدیه مستقر کردیم.

فرماندار بروجرد تاکید کرده که «در حال بررسی مسمومیت دانش‌آموزان دبیرستان احمدیه به‌صورت دقیق هستیم و اطلاع‌رسانی این موضوع از طریق روابط عمومی فرمانداری ویژه و شورای اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.»