به گزارش اکوایران، رینگ صنعتی بورس کالای ایران در روز چهارشنبه با استقبال نسبتا خوبی از سوی خریداران برای محصول تیرآهن و میلگرد مواجه شد. با وجود رشد تقاضا در عرضه‌های روز گذشته حجم فروش محصول از این بازار در رقمی کمتر از 50 درصد قرار گرفت.  

27 درصد عرضه میلگرد معامله شد

کاهش قیمت پایه عرضه میلگرد در رینگ صنعتی بورس کالای ایران به رونق نسبی معاملات این بخش در روز چهارشنبه شانزدهم شهریور منجر شد؛ به نحوی که برای 169 هزار تن میلگرد عرضه شده در این بازار تقاضایی بالغ بر 117 هزار تن به ثبت رسید، هر چند در نهایت از کل عرضه و تقاضای ثبت شده در این بازار تنها 46 هزار تن مورد معامله قرار گرفت. به این ترتیب با وجود رونق نسبی معاملات مقاطع طویل فولادی تنها 27.5 درصد کل عرضه‌ها به فروش رفت. 

اگرچه فروش 27 درصد عرضه میلگرد نسبت قبال توجهی نیست، اما همین میزان فروش محصول در بازار راکد داخلی میزان قبال توجه به شمار می‌رود. کاهش قیمت پایه عرضه مهمترین دلیل جذب متقاضیان به رینگ مقاطع طویل فولادی ظرف روز چهارشنبه شانزدهم شهریور بود.

در شرایطی که حتی کاهش قیمت هم نمی‌تواند به رونق قابل ملاحظه رینگ مقاطع طویل فولادی منجر شود، تلاش برای افزایش صادرات با تسهیل قوانین صادراتی بهترین راه برای عبور تولیدکنندگان داخلی از رکود حاکم بر بازار داخل است.

46.6 درصد عرضه تیرآهن به فروش رفت

ظرف روز چهارشنبه شانزدهم شهریور ماه بالغ بر 37 هزار و 900 تن تیرآهن در بازار فیزیکی بورس کالای ایران عرضه شد که برای این میزان محصول تقاضایی برابر 64 هزار تن به ثبت رسید. با وجود برتی تقاض نسبت به عرضه در نهایت 17 هزار و 700 تن تیرآهن در این روز معامله شد که این رقم برابر 46.6 درصد کل عرضه‌ها بود.

از کل عرضه تیرآهن بالغ بر 16 هزار و 600 تن توسط شرکت ذوب آهن اصفهان انجام شد و تقریبا اغلب تقاضا نیز برای خرید این محصول به ثبت رسیده بود. در نهایت نیز 100 درصد کل عرضه تیرآهن ذوب‌آهن در بازار مورد معامله قرار گرفت.