به گزارش اکوایران، مقامات دولت بایدن اعلام کردند در صورتی که نفت خام WTI به کمتر از 80 دلار در هر بشکه کاهش یابد، در نظر دارند ذخایر استراتژیک نفت خود را دوباره پر کنند. ایالات متحده بیش از 180 میلیون بشکه از ذخایر خود را در بازار آزاد کرده و ذخایر به پایین‌ترین سطح خود از سال 1984 رسیده‌اند. بازار نفت همچنین توسط چشم انداز اعتصاب‌ها در ایالات متحده رشد کرد. اتحادیه‌های ریلی تهدید کرده‌اند که قطارها را در سراسر کشور که مسیر اصلی تحویل محصولات خام و پالایش شده هستند را متوقف خواهند کرد.

حالا قیمت نفت در محدوده حمایتی 88 دلاری قرار دارد و در صورت عدم حمایت از قیمت نفت، شاهد افت بیش از پیش این کالای سیاه خواهیم بود.

نفت در هفته‌های گذشته تا محدوده 81 دلار هم افت کرد که خیلی سریع با حمایت همراه شد و خود را دوباره در اعداد بالا و ارقام بالا دید. تحلیل گران این حوزه معتقد هستند که گزارش کاهش 2.4 میلیون بشکه ای موجودی نفت خام آمریکا باعث شد تا قیمت نفت خام مثبت شود و افزایش پیدا کند. خبری هم در رسانه های منتشر شده بود که عربستان هدف 100 دلاری قیمتی را برای نفت در نظر گرفته است.

در همین رابطه هم ، تحلیلگران های‌تونگ فیوچرز گفتند، انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره ایالات متحده همچنان بازار را تحت تأثیر قرار می دهد و بازگشت مجدد قیمت نفت را محدود می کند.

با نگاهی اجمالی به نمودار قیمت نفت خام در بازهای جهانی مشاهده می‌کنیم که سطح 88 دلاری در چند هفته اخیر برای این کالای سیاه رنگ به عنوان یک سطح حمایتی محسوب می‌شده است که با شکست شدن این سطح و افت قیمت به زیر 88 دلار در هفته های گذشته این سطح به یک محدوده مقاومتی برای آینده نفت تبدیل شده است به حساب می¬آید و ممکن است عبور مجدد قیمت‌ها رو به بالا برای قیمت نفت بسیار سخت باشد.

نفت