بورس

قیمت پلی وینیل کلراید پتروشیمی اروند در بورس کالای ایران از ابتدای سال 1401 تا به امروز با افت همراه بوده است به طوری که قیمت هر تن پی وی سی تولیدی این شرکت در ابتدای سال 1401 در بورس کالای ایران به ازای هر تن 42 تا 43 میلیون تومان مورد معامله قرار می گرفت.

اما پس از گذشت شش ماه از سال و در شهریور ماه سال 1401 قیمت کالای این پتروشیمی به عدد 26 تا 27 میلیون تومان به ازای هر تن رسیده است.

اما در خصوص قیمت تختال C  شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب و فولاد خوزستان نیز با افت قیمتی مواجه شده‌اند به طوری که محصول این دو شرکت به طور میانگین در ابتدای سال روی عدد 18 میلیون تومان به ازای هر تن در بورس کالای ایران داد و ستد شده‌اند که این رقم برای شهریور ماه 1401 به رقم 11 میلیون 690 هزار تومانی رسیده است تا افت 7 درصدی را به خود بگیرند.

بورس

اما دیگر کالایی که در بورس کالای ایران از ابتدای سال تا به امروز مورد داد و ستد قرار گرفته بوده است. کنسانتره سنگ آهن است که از میانگین قیمتی 3 میلیون تومانی به عدد 2 میلیون تومان به ازای هر تن افت کرده است.

شرکت‌هایی که این محصول را در بورس کالا عرضه کردند، شرکت های سنگ آهن گهر زمین ، چادر ملو ، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به همراه شرکت های نورد و فولاد صنعتی و ساختمانی یزد و کیمیا معادن سپاهان بودند.

و آخرین کالایی که در بازار بورس کالایی مورد بررسی قرار داده‌ایم آهن اسفنجی تولیدات شرکت‌های ارفع ؛ غدیر ذوب آهن اصفهان و کچاد و فولاد شادگان بوده است که باز هم همچون دیگر کالاهای مورد بررسی با افت همراه شده است و از تنی 9 میلیون 900 هزار تومانی ابتدای سال به تنی 7 میلیون 500 هزار تومان رسیده است.

این محصولات در تالار صنعتی و تالار حراج باز بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفتند و قیمت ها به صورت میانگین در این گزارش عرضه شده است.

بورس


همچنین بخوانید؛ 

رونق میلگرد و ملک مسکونی در معاملات کالایی‌ها


بورس